پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱

بازدید از پروژه های آبخیزداری روستاهای وروشت ایتوند جنوبی و گلبسر کاکاوند غربی دلفان

مدیر جهاد کشاورزی دلفان به همراه مهندس عزیزی مسئول واحد آبخیزداری اداره منابع طبیعی شهرستان از پروژه های آبخیزداری روستاهای وروشت ایتوند جنوبی و گلبسر کاکاوند غربی بازدید کردند.

در این بازدید که مسئول حراست و مسئول واحد آب و خاک مدیریت جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند ، مهندس حسینی ضمن اشاره به اهمیت اجرای عملیات آبخیزداری در جلوگیری از سیل و رسوب و کنترل فرسایش خاک و بیابان زدایی گفت: اعتبار این دو پروژه‌های آبخیزداری از محل اعتبارات ملی محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار می باشد که از اعتبارات سفر ریاست محترم جمهوری در سال گذشته ، تامین و هزینه شده است.

وی افزود : برای اجرای پروژه وروشت که پیشرفت فیزیکی آن بصورت صددرصد انجام گرفته اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال هزینه گردیده است.

این مسئول اضافه کرد: پروژه آبخیزداری روستای گلبسر نیز که در حال اجرا می باشد و تاکنون پیشرفت فیزیکی بالغ بر ۶۰ درصد داشته است ، اعتباری برای اجرای آن بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال فعلا در نظر گرفته شده است.

در ادامه مهندس جواد عزیزی مسئول واحد آبخیزداری اداره منابع طبیعی شهرستان نیز اظهار داشت: عملیات اجرایی آبخیزداری وروشت با اجرای ۱۷۵۰ متر مکعب بند سنگی ملاتی و همچنین ۱۳۱ متر مکعب عملیات خشکه چینی پایان یافته است.

وی افزود: در عملیات اجرایی روستای گلبسر نیز تاکنون ۶۰۰ متر مکعب عملیات سنگی ملاتی انجام شده و مابقی کارهای اجرایی آن در دست اقدام می باشد که امیدواریم ظرف سه هفته آینده به اتمام برسد.

عزیزی همچنین عملیات آبخیزداری در مقطع کنونی که خشکسالی بیداد می کند را ضروری دانسته و گفت: می توان با اجرای اینگونه طرح‌ها مقدار زیادی از روانابهای حاصل از نزولات آسمانی را در زمین نفوذ داده ،که می تواند مقداری از کمبود آب و رطوبت زمین را در فصول خشکسالی جبران کند.

روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی دلفان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *