شنبه , ۲۳ تیر ۱۴۰۳

تغییر وضعیت خودرو به هر نحو ممنوع است / توقیف خودرو‌های کف خواب در لرستان

رئیس پلیس راه استان گفت: پلیس با افرادی که وضعیت ظاهری و فنی خودرو را تغییر می‌دهند برخورد قانونی می‌کند و اجازه تردد با وضعیت موجود را به آنها نخواهد داد.

نسیم دلفان – سرهنگ “محمد زارعی” در گفت‌ وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه تغییر وضعیت ظاهری و فنی خودرو و خواباندن فنر زیر آن باعث خارج شدن وسیله نقلیه از حالت استاندارد و کاهش ضریب ایمنی آن می‌شود اظهار داشت: این عمل سبب بروز خطراتی برای خود راننده و همچنین سایر هم‌وطنان خواهد شد.

️وی افزود: برابر بند ۹۴ ماده یک و ماده ۵۳ هرگونه تغییر وضعیت در سیستم خودرو که موجب به هم خوردن استاندارد آن شود، نقص فنی بوده و خطر تصادف را افزایش می‌دهد و چون سطح ارتفاع چراغ‌ها کاهش می‌یابد دید راننده در شب کم شده و نور در چشم راننده مقابل می‌افتد و سبب تاریکی دید می‌شود.

رئیس پلیس‌راه استان لرستان تصریح کرد: پلیس با افرادی که وضعیت ظاهری و فنی خودرو را تغییر می‌دهند، برخورد قانونی می‌کند و اجازه تردد با وضعیت موجود را به آن‌ها نخواهد داد.

این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: خودروهایی که چنین وضعیتی داشته باشند ضمن اجرای دقیق قانون جهت اصلاح و رفع نقص به تعمیرگاه اعزام و تا زمان اصلاح کامل از هرگونه خدمات به آن‌ها جلوگیری به عمل می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *