یکشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

انهدام ۴ باند قاچاق مواد مخدر و سلاح در استان لرستان/ ۵۶ قبضه سلاح و ۵۳۱ کیلو تریاک از متهمان کشف شد + تصویر

انهدام 4 باند قاچاق مواد مخدر و سلاح در استان لرستان/ 56 قبضه سلاح و 531 کیلو تریاک از متهمان کشف شد + تصویر

فرمانده انتظامی استان لرستان با اشاره به انهدام ۴ باند خلاف در این استان گفت: ۵۶ قبضه سلاح و ۵۳۱ کیلوگرم تریاک از متهمان کشف و ضبط شد.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سردار یحیی الهی ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اعلام اینکه “در سه روز گذشته با اشراف اطلاعاتی در مجموعه انتظامی استان لرستان چهار باند را در سه حوزه مورد ضربت قرار دادیم” اظهار داشت: یک باند فروش مواد مخدر در شرق کشور که مواد مخدر را وارد این استان کرده بود و قصد انتقال به استان‌های غربی را داشت با اشراف اطلاعاتی مورد ضربه قرار گرفت، یک دستگاه کامیون توقیف و میزان ۵۳۱ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به سیر مراحل قانونی پرونده در راستای دستگیری سایر همدستان افزود: جا دارد از همکاری سربازان گمنام امام زمان(عج) در اطلاعات که همواره پشتیبانی اطلاعاتی خوبی در همه زمینه‌ها داشته‌اند قدردانی شود.

فرمانده انتظامی استان لرستان با اشاره به مورد ضربت قرار گرفتن دو باند واردکننده سلاح به این استان عنوان کرد: این باندها از استان‌های غربی و مرز سلاح وارد می‌کردند که چهار نفر در این راستا دستگیر شدند که همگی بومی لرستان و واردکننده سلاح هستند.

وی بیان کرد: باندهای دستگیرشده سلاح‌ها را در شهرستان‌های استان لرستان به فروش می‌رساندند که خوشبختانه منهدم شدند و از آنها ۵۶ قبضه سلاح کشف شد که ۱۲ قبضه از آنها سلاح شورشی ساچمه‌زن و ۴۴ قبضه نیز کلت کمری بود که در اختیار پلیس اطلاعات جهت سیر مراحل قضایی قرار گرفت.

الهی با اشاره به منهدم‌کردن یک باند سرقت پنج‌نفره خودرو که چهار نفر سارق و یک نفر مالخر خودرو بود، گفت: این باند مورد شناسایی قرار گرفت و با اقدامات خوب پلیس آگاهی هر پنج نفر دستگیر شدند که به ۱۰ فقره سرقت اعتراف کردند که تاکنون ۶ فقره از خودروها کشف شدند و به ستاد انتقال یافتند و چهار دستگاه موتورسیکلت هم از آن‌ها کشف شد.

فرمانده انتظامی استان لرستان تصریح کرد: یک مورد از متهمان دستگیرشده پدرش نیز در سرقت خودرو سابقه بسیاری دارد و عمویش هم در سرقت سابقه دارد و همین باعث شده است که اکنون فرزندان هم راه آن‌ها را ادامه دهند.

الهی با بیان اینکه یک دستگاه هکر لیزری از باند متلاشی‌‌شده کشف شده است که شماره‌های خودرو را به‌‌طور کامل تغییر می‌دادند و از خودروهایی که قبلاً اوراق شده بود استفاده می‌کردند و پلاک‌شان را تغییر می‌دادند اظهار داشت: خوشبختانه این چهار باند در استان لرستان به‌طور کامل منهدم شد.

وی با اشاره به اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در استان لرستان افزود: نیروی انتظامی با همکاری دستگاه قضا طرح‌های متعددی را هر هفته اجرا می‌کند که امروز هم با تمام توان در ۱۸ نقطه از شهر خرم‌آباد اجرا شد که دستاوردهای خوبی به‌همراه داشت.

فرمانده انتظامی استان لرستان با اشاره به دستگیری چندین سارق، فروشنده مواد مخدر و سلاح عنوان کرد: اطلاعات کامل‌تر اجرای این طرح به‌زودی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا برخی از متهمان پس‌ از دستگیری ظرف مدت کوتاهی آزاد و خلاف‌های سنگین‌تری را مرتکب می‌شوند بیان کرد: این موضوع یکی از مطالبات مردم بوده که هم در دستگاه قضا و هم نیروی انتظامی در حال پیگیری است، دلیل آن نیز خلأ قانونی است که آن را به‌صورت دوفوریتی به مجلس ارائه داده‌ایم و امیدواریم که نمایندگان مجلس نیز پیگیری کنند که این خلأ به‌یک‌نحوی پوشش داده شود که منجر به جری‌‌شدن متهمان نشود.

الهی با ابراز اینکه سرقت در حدود ۲۰ میلیون تومان با گذشت شاکی قابل پیگیری نیست و دست قاضی بسته است و در بحث جرایم نیز همین خلأ وجود دارد، گفت: خوشبختانه با همکاری دستگاه قضا و انتظامی، این معایب و کاستی‌ها احصاء و به مرکز اعلام شده است که انتظار داریم در مجلس قانون جدید به‌نحوی تصویب شود که هزینه جرم را بالا ببرد تا تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *