سه شنبه , ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

تذکر مهم رهبری که برخی نمایندگان مجلس در شنیدن آن دچار مشکل هستند

رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان: دولت باید از قوانین مجلس تبعیت کند و مجلس نیز مطلقاً در کار اجرا وارد نشود.

نسیم دلفان – روزنامه قدس نوشت : مقام معظم رهبری روز گذشته در دیدار با اعضای مجلس خبرگان، برای دومین بار طی تذکری نمایندگان مجلس را از ورود به اجرائیات منع کردند.

?دوبار تاکید بر این موضوع در یک سال نشان دهنده اهمیت ان است ، به گونه ای که ایشان در مورد این موضوع فرمودند:«خطرناک است».

?برخی از نمایندگان مجلس پس از تذکر اولیه رهبر انقلاب به این بهانه که: «ما شان نطارتی داریم و اگر الان در انتصابات ورود نکنیم بعدا کارمان در نظارت سخت تر خواهد شد» اقدام خود را توجیه کردند و با این کار عملا دهن کجی به فرمایش ولی امر جامعه را نشان دادند و بعضا در پاسخ به اعتراضاتی که شد مدعی بودند که دخالتی در امور اجرایی ندارند …!

?حال اگر واقعا نمایندگان به این هشدار توجه کرده بودند، چه نیازی به تذکر دوباره مقام معظم رهبری بود؟

?البته لازم به ذکر است یکی از ریشه های این چالش این است که دولت ها و وزرا برخلاف قانون نظر نمایندگان را در انتصابات کشوری لحاظ می کنند و همین امر موجب بروز چنین مشکلاتی شده است.

?پی‌نوشت – نمایندگانی هم هستند که علاوه بر دخالت مستقیم و قلدرانه در انتصابات و استخدام‌ها در ادارات دولتی ، پروژه‌های اجرایی دولت را نیز تمام و کمال بنام خود مصادره می‌کنند گویی که دولت کوچکترین کار اجرایی در کشور ندارد و این نمایندگان هستند که صفر تا صد مملکت را اداره می‌کنند. هر جایی خرابکاری شد به گردن دولت می‌اندازند و هر جا کاری انجام گرفت می‌گویند این نتیجه تلاش ما بوده است! ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *