دوشنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۱

تذکر مهم رهبری که برخی نمایندگان مجلس در شنیدن آن دچار مشکل هستند

رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان: دولت باید از قوانین مجلس تبعیت کند و مجلس نیز مطلقاً در کار اجرا وارد نشود.

نسیم دلفان – روزنامه قدس نوشت : مقام معظم رهبری روز گذشته در دیدار با اعضای مجلس خبرگان، برای دومین بار طی تذکری نمایندگان مجلس را از ورود به اجرائیات منع کردند.

🔹دوبار تاکید بر این موضوع در یک سال نشان دهنده اهمیت ان است ، به گونه ای که ایشان در مورد این موضوع فرمودند:«خطرناک است».

🔹برخی از نمایندگان مجلس پس از تذکر اولیه رهبر انقلاب به این بهانه که: «ما شان نطارتی داریم و اگر الان در انتصابات ورود نکنیم بعدا کارمان در نظارت سخت تر خواهد شد» اقدام خود را توجیه کردند و با این کار عملا دهن کجی به فرمایش ولی امر جامعه را نشان دادند و بعضا در پاسخ به اعتراضاتی که شد مدعی بودند که دخالتی در امور اجرایی ندارند …!

🔹حال اگر واقعا نمایندگان به این هشدار توجه کرده بودند، چه نیازی به تذکر دوباره مقام معظم رهبری بود؟

🔹البته لازم به ذکر است یکی از ریشه های این چالش این است که دولت ها و وزرا برخلاف قانون نظر نمایندگان را در انتصابات کشوری لحاظ می کنند و همین امر موجب بروز چنین مشکلاتی شده است.

🔸پی‌نوشت – نمایندگانی هم هستند که علاوه بر دخالت مستقیم و قلدرانه در انتصابات و استخدام‌ها در ادارات دولتی ، پروژه‌های اجرایی دولت را نیز تمام و کمال بنام خود مصادره می‌کنند گویی که دولت کوچکترین کار اجرایی در کشور ندارد و این نمایندگان هستند که صفر تا صد مملکت را اداره می‌کنند. هر جایی خرابکاری شد به گردن دولت می‌اندازند و هر جا کاری انجام گرفت می‌گویند این نتیجه تلاش ما بوده است! 🤥

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.