سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

سؤالات پر حاشیه و پاسخ های فرماندار دلفان / جعفر طولابی در گفتگوی مجازی با شهروندان به سؤالات مردم پاسخ داد

فرماندار دلفان در گفتگوی مستقیم با مخاطبان فضای مجازی شهرستان دلفان که به همت سیدحسینعلی حسینی فعال فرهنگی ، مطبوعاتی این شهرستان برگزار شد ، به سؤالات شهروندان پاسخ داد…


نسیـــم دلفـان – در این گفتگو که حدود دو ساعت به طول انجام جناب آقای طولابی به تعدادی از سؤالات پاسخ داد.

در اینجا بخشی از سؤالات مطرح شده و پاسخ فرماندار محترم دلفان به استحضار مردم عزیز می رسد.

طولابی/فرمانداردلفان

بیشترین بحث درباره تغییر بخشدار مرکزی بود که در این باره فرماندار گفت : جناب آقای قهرمانی از نیروهای ارزشی و زحمتکش ما بود و تا پایان شهریور ماه بیشتر حکم خدمت در بخشداری را نداشت.

طولابی همچنین افزود : ما به صورت غیر قانونی البته با هماهنگی استانداری دو ماه پس از شهریور نیز ایشان را نگه داشتیم تا در مورد ابقاء و یا جایگزین ایشان چاره ای بیاندیشیم.

وی با رد اینکه نامه نگاری های جناب آقای قهرمانی باعث عزل وی شده ، ادامه داد : برابر مصوبه ابلاغ شده از سوی دولت نتوانستیم حکم مأموریت ایشان را تمدید کنیم و این شامل حال چند تن از مسئولین دیگر مناطق استان نیز شد.

فرماندار دلفان در مورد اینکه چه کسی جایگزین بخشدار مرکزی خواهد شد اظهار داشت : دنبال یک نیروی کارآمد ، فوی و همگام با دولت هستیم و اولویت انتخابمان با نیروهای بومی است اما به هر حال اگر از نیروهای بومی نتوانستیم کسی را برگزینیم ناگزیر به انتخاب یک فرد غیر بومی اما شایسته ، فعال و موافق با سیاست های دولت خواهیم بود.

سؤالی درباره صنایع بسته بندی حبوبات پرسیده شد که جناب آقای طولابی پاسخ داد : در این مورد سپاه پاسداران و بسیج منطقه جهت راه اندازی این کارگاه های بسته بندی وارد عمل شدند و اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان فعلأ تخصیص داده شده که متقاضیان می توانند با هماهنگی سپاه شهرستان در این مورد اقدام کنند.

سؤال شد که چرا نگاه دولت به اصولگرایان حتی اصولگرایان معتدل غضب گونه است؟ در این باره فرماندار دلفان پاسخ داد : به هیچ عنوان این تعبیر درباره اصولگرایان مورد نظر دولت نیست ، چرا که اگر اینگونه بود بعد از چندین سال هنوز این همه از مدیران دولت سابق در رأس کار نبودند.

وی افزود در همین شهرستان دلفان اگر نیاز است با آمار و اسم بیایید و بررسی کنید که چه تعداد از نیروهای دولت گذشته روی کار هستند و با رویه اعتدال مناسب مشغول خدمت رسانی هستند. لذا این نشان می دهد ما چنین نگاهی که در سؤال مطرح شد را نسبت به اصولگرایان به ویژه اصولگرایان معتدل نداشته و نداریم.

نماینده ارشد دولت در دلفان در پاسخ به سؤال یکی از مخاطبان مبنی بر نتایج سفر وزیران و مسئولین ارشد کشور به شهرستان ، گفت: در هیچ زمانی مشاهده نشده که شهرستان دلفان اینگونه که امسال مورد توجه و تردد مسئولین ارشد کشوری است قرار گرفته باشد و همین که مسئولین از نزدیک به طور ملموس شرایط و مشکلات منطقه را ملاحظه کنند جای امیدواری دارد و قطعأ این سفرها بدون نتیجه نخواهد بود و در سالهای بعدی نتایج آن را خواهیم دید.

سؤال شد که آیا شایعات مطرح شده مبنی بر انتصاب جناب آقای طولابی فرماندار دلفان بعنوان فرماندار خرم آباد صحت دارد یا خیر؟

وی در این باره گفت : بحث هایی شده در این مورد و چندین گزینه برای تصدی فرمانداری مرکز استان معرفی شده از جمله اینکه نام بنده نیز در میان گزینه های مطرح شده وجود دارد اما هنوز هیچ چیزی به قطعیت نرسیده و بنده نیز به دنبال این موضوع نیستم زیرا اعتقاد دارم خدمت در مناطق محروم جذابیت های بیشتری دارد.

فرماندار دلفان در پاسخ به این سؤال که عملکرد مدیران شهرستان را چگونه ارزیابی می کنید گفت : اغلب مدیران شهرستان نیروهایی کارآمد و پرتلاشی هستند و از نگاه بنده نمره قبولی می گیرند ، اگر احساس کنیم اندک مدیرانی که کم کارتر از بقیه هستند نمیتوانند خود را برسانند به طور حتم در مورد آنان تصمیم گیری خواهیم کرد همچنان که در چند مورد این کار را انجام دادیم.

وی درباره اینکه کدام یک از مدیران شهرستان ضعیف و کدام یک قوی هستند اظهار داشت : در مورد مدیران و ادارات ضعیف بایستی ارزیابی های اصولی صورت گیرد ، چند اداره تقریبأ هم سطح داریم که با ارزیابی های دقیق در آینده آنها را اعلام خواهیم کرد. اما درباره اینکه کدام یک از همه قوی تر است باید بگویم اداره برق شهرستان با مدیریت بسیار پرتلاش و ارزشمند آقای حسن پور را از سایرین قوی تر می بینم و نمره عالی دارند.

گفته شده که شورای شهر مصوبه ای درباره استیضاح شهردار نورآباد داشتند که با سفارش فرماندار این مصوبه به فرمانداری ارسال نشده است!

فرماندار دلفان پاسخ داد : به هیچ عنوان چنین موضوعی صحت ندارد و بنده در مورد اینکه مصوبه ای به فرمانداری ارسال شود یا نشود صحبتی با اعضاء شورای شهر نداشته ام.

وی اضافه کرد : من وظیفه دارم طبق قانون مصوبه ای که از سوی شورای شهر ارسال می شود را در کمیته انتطباق مورد بررسی قرار دهم و برایم هیچ فرقی ندارد که چه مصوبه ای باشد. به هر حال شاید خود شورای شهر احساس کرده اند که مصوبه آنها مغایر با قانون است و احتمالأ رد خواهد شد لذا از ارسال آن به فرمانداری خودداری کرده اند ، اما در هر صورت تا این لحظه بنده هیچ اظهار نظری در این مورد نداشته ام.

سؤال شد که چرا بحث مناطق سردسیری در فیش های گاز شهرستان دلفان اعمال نشد؟

جناب اقای طولابی پاسخ داد: در این مورد یک فرایند تقریبأ طولانی وجود دارد ، ما و همچنین نماینده شهرستان پیگیری هایی را داشتیم که امیدواریم به نتیجه برسد.

از عملکرد نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی سؤال شد که در این باره فرماندار پاسخ داد: جناب آقای رستمیان از پرتلاش ترین نمایندگان استان در مجلس هستند ، ایشان دغدغه های زیادی دارند درباره اینکه گام های مؤثری برای رفع محرومیت های حوزه انتخابیه بردارند و تلاش میکنند در این راستا موفق باشند.

وی افزود : ما شاهد هستیم ایشان از زمان آغاز به کار خود سعی دارند با ارتباط و جلسه با مدیران کل و با وزارتخانه های مختلف برای رفع مشکلات و کمبودهای شهرسان گام بردارند و این تلاش های ایشان حقیقتأ جای تقدیر و تشکر دارد.

فرماندار دلفان یکی از شاخص ترین موفقیت های دولت یازدهم به مردم این شهرستان را گازرسانی به مناطق محروم عنوان کرده و گفت : تا پیش از آغاز دولت یازدهم فقط ۳۴ روستای دلفان گازرسانی شده بود اما از بدو شروع به کار دولت تدبیر و امید تا این لحظه روستاهای گازرسانی شده به بیش از یکصد روستا رسیده و تا سال آینده به ۱۸۰ روستا خواهیم رساند.

طولابی فرماندار دلفان در پایان از مشارکت و همکاری عموم مردم دلفان و همچنین مسئولین این شهرستان و نیز اصحاب رسانه تقدیر و تشکر کرد و قول داد در فرصت های بعدی به سؤالات بیشری پاسخ دهد.


تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

۲۴ نظر

 1. درود خدا بر شما و همچنین فرماندار محترم
  از اینکه وقت گذاشتید سپاسگزاریم امیدواریم سؤالات بعدی رو هم پاسخ دهند

  • من خودم ده تا سؤال ارسال کردم اما هیچ کدومشون پرسیده نشد
   ظاهرأ سؤالات از قبل هماهنگ شده بود

 2. کاش از روزهای قبل اعلام میکردید و میتونستیم سؤالات بهتر و بیشتری بپرسیم انشاالله در مصاحبه های بعدی اطلاع رسانی بهتری صورت بگیره

 3. آقا نماینده مجلس رو هم بیارید مصاحبه کنه و پاسخ بده هرچند هنوز زوده واسه قضاوت درباره عملکرد ایشون اما باید بگه توی همین چند ماه هم چکار کرده واسه این شهرستان بدبخت

  • ناشناس تر از ناشناس

   تو رو خدا بیخیال شو
   فرماندار بدون هیچ حاشیه ای اومد و پاسخ داد که انصافأ جای تشکر داره هر چند پاسخ برخی سؤالاتش شبیه به هم بود
   اما خدا اون روز رو نیاره که نماینده دعوت بشه واسه پاسخگویی
   اوه اوه
   چه جنجالی به راه می افته؟ چه بادمجان دور قاب چین هایی شروع به جنجال میکنن مگه میزارن درست حسابی سؤالی پرسیده بشه و نماینده پاسخ بده
   میگید نه امتحان کنید ببینید چه خواهد شد
   این خط این نشان

 4. مدیر این گفتگو که ظاهرأ حسینی بود فقط سؤالات دوستانی رو پرسید که می شناخت و یا هم فکرش بودند
  سه تا سؤال پرسیدم شاید صد بار هم ارسال کردم اما دست آخر هیچی چون دوست نداشت بپرسه نپرسید که نپرسید
  واقعأ جای تاسف داره بخدا

  • این حرف ها چیه
   من خودم دو تا سؤال پرسیدم هر دو منتشر شد جواب فرماندار باب میلم نبود سر سری پاسخ داد اما به هر حال سؤال های من منتشر شد
   ممنونم از همه دست اندرکاران این مصاحبه تلگرامی
   همچنین از فرماندار پرتلاش هم تقدیر میکنم که وقت گذاشت و جواب داد

 5. نمایش نامه قشنگی بود دستتون دردنکنه

  • لایک آقا لایک
   صدهزار بار لایک واسه این جمله قشنگی که گفتی

   • عجب مردمی هستیم بخدا
    خبرنگاران عزیز به ویژه آقای حسینی زحمت کشیدن و چنین جلسه خوبی رو ترتیب دادن اما بجای تشکر…
    واقعأ جای تاسف داره بخدا
    درود بر آقای حسینی از نسیم دلفان هم تشکر میکنیم

 6. آقا سؤالات خیلی بیشتر از این بود که منتشر شده چرا همه رو انتشار ندادید اینجا هم انتخابی عمل شده؟

  • دوست خوبم برخی سؤالات پاسخ های ساده و همیشگی داشت از جمله اینکه پیگیر هستیم
   خوب حالا به نظرت درج اینگونه سؤالها و پاسخ اون چه اطلاع رسانی در بر داشت فقط متن گزارش طولانی تر می شد همین

   • فرزند یک کارگر بیچاره و بدهکار

    مثلأ سؤال درباره مشکلات حقوق کارگران به نظرت جای انتشار نداشت آقای محمدی
    شما قبلأ خوب به مسئله کارگرهای شهرداری توجه داشتی اما الان نمیدونم چی شده که بیخیال شدی داداش

    • باور کن دوست عزیز همین رو هم این جوری پاسخ داد که پیگیر هستیم انشاالله درست میشه
     گفت قراره فاز چهار فرهنگیان رو به سرانجام برسونیم تا از این طریق بتونیم حق کارگران رو پرداخت کنیم

 7. جالبه خیلی جالبه
  حالا گیریم که درآمد فاز چهار رو هم دادن به کارگران ، بعدش چی؟ چند ماه بعد چی سالهای بعد چی
  آخه اینم شد چاره اندیشی

 8. اقا بپرسید چرا این موضوع گاوداری ۶ هزاری اینقدر کارش به کندی صورت میگیره
  حدود دوسال گذشت هنوز در مرحله کلنگ زنی گیر کرده
  واقعأ قراره به این شکل پیش بره؟ اینجوری تا صد سال آینده هم به نتیجه نمیرسه
  ببینید حالا کی گفتم

 9. با سلام خدمت همشهریان عزیز وگرامی، یکی ازدوستان گفتند نمایش خوبی بود، بسیارعالی گفتند واقعا که نمایش خوبی بود، دوستان عزیزآیاشما انتظاردارید فرمانداربیادبگه آره آقای قهرمانی حقش بود عوض بشه یااینکه عملکرد بسیارمطلوبی داشت ولی مادوست داشتیم اورا عزل کنیم یااینکه بگوید مسولینی که جابه جا شدند مسولینی پرتلاش وزحمتکش بودند ولی براساس باندبازی عوض شدند، بنده هم دخالتی نداشتم معلمومه که بایدبرای هرکدام ازاینهایک توجیه غیر قابل قبول یا شاید هم برخلاف میلش داشته باشد.. هرکس ذره ای عقل درمغز داشته باشد میفهمد که فرماندار نقشی درعزل ونصبها ندارد، واساس شایسته سالاری فقط باند بازی است ولاغیر، امروزه گوشهای ما پرازشعارهای زیبا ودلنشین امابدون عمل شده است، هرکس میخواهد نشان بده که مردعمل است ومسول وظیفه شناسی است باید درعمل نشان بده

 10. واقعأ کسی نبود سؤال کنه چرا توی این شهر اینقدر به بانوان که نیمی از جمعیت جامعه هستند بی اعتنایی می شود.
  چرا پرسیده نشد برای بانوان چه کردید آقای فرماندار ، حتی همین پارک باوان را هم نتوانستید پیگیری کنید چه رسد به سایر موارد
  بانوان این شهر چه گناهی کرده اند که اینگونه فراموش ده اند

 11. این فاز چهار فرهنگیان چه چوب تری به مسئولین فروخته که هیچ راهی برای حل مشکل آن ندارند؟ همش وعده وعده وعده وعده ….
  دیگه خسته شدیم بخدا

 12. درود بر فرماندار محبوب دلفان و دلسوز
  با وجود اینکه دعا میکنم همیشه پیشرفت کنید اما مطمعنم رفتن آقای طولابی از فرمانداری دلفان خصوصأ با نزدیک شدن به انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری سال آینده ، باعث میشه انتخابات نورآباد به سرنوشت چهار سال پیش دچار بشه
  بعضی کسانی به شورای شهر راه یافتند که حقشان نبود؟ فرماندار بی تدبیر آن زمان چه مصیبتی به بار آورد مطمعنم در قیامت باید جواب پس بده

 13. وضعیت بیمارستان را باید سؤال میکردید که خون به دل مردم کرده است ، استاندار و ضرب الجل های نمایشی ایشان هم کارساز نشد
  یکی نیست به این مصیبت خانه سرو سامانی دهد بخدا
  چسبیدید به چهار تا عزل و نصب و مردم بدبخت رو سرگرم کردید به این حاشیه ها ، چاره ای برای این شهر هزاران سال عقب افتاده از توسعه بکنید این چه بساطی است به راه انداختید
  اصلاح طلب و اصولگرا دیگه چه صیغه ای توی این این شهر محروم ، این مسائل چه دردی از این شهرستان شبیه به روستای بزرگ دوا میکند
  دست بردارید تو رو خدا

 14. منکه توی این چند روزه هر تحلیلی که مطالعه کردم همش آبکی بود ، اصلاح طلب ها که دیگه شورش رو درآوردن و بازم شعار انتصاب اصلاح طلبی سر داده اند ، یکی نیست بپرسه آخه انتصاب های اصلاح طلبی تون تا الان چه نتیجه ای داشته که حالا بازم دست بردار نمی شید.
  از معاون فرماندارتون گرفته تا اون یکی ها ، بس کنید بابا فکر کردید مردم این جنجال آفرینی ها رو باور میکنند.
  یادتون رفته زمان انتخابات مجلس چه تخریب هایی بر علیه رستمیان شد چه اصولگراها و چه اصلاح طلب ها ، دست به دست هم داده بودند تا جلوی انتخاب رستمیان رو بگیرند
  آیا مردم به این جنجال آفرینی ها توجه کردند؟ آخرش چی شد رستیمان با غریب به ۵۰ هزار رأی برنده شد
  این نشان میده مردم دلفان گوش به این سیاست بازی ها نمیدن

 15. لطفابحث بخشدارراادامه ندهید.
  بخشداری پست چندان مهمی نیست.آیاشمامی دانیدچندموردازبخشداران قدیم دلفان رانام ببرید.زمانی درهمین شهرسرایداران کاربخشداررابهترازقهرمانی انجام میدادن.حالااینهمه نامه نگاری وچاپلوسی وجوسازی برای چیست من نمیدانم.قهرمانی یه معلم بودکه عودت داده شد.فرماندارهم الکی جواب داد.چراازش نپرسیدیداگه مأموریت بخشدارتموم میشه ونمیشه تمدیدشه،پس چراخداکرم غلامی هم که وضعیت مشابهی داره،مشکل تمدیدنداره؟؟؟

 16. با سلام وعرض ادب
  جا دارد از زحمات فرماندار محترم و کاردان و با تجربه که انصافاً برای شهرستان زحمت فراوانی میکشد و مشکلات عدیده شهرستان ما را با مسئولین استانی و کشوری مطرح و همچنین تلاش ایشان در رفع این محرومیت ها ،تشکر و قدر دانی نمایم در پناه خداوند موفق و سربلند باشید .یا علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *