جوابیه شورای شهر به گزارش انتقادی نسیم دلفان درباره وضعیت نابسامان قبرستان شهر نورآباد

چندی پیش گزارشی در نسیم دلفان منتشر شد با این عنوان “قبرستان نورآباد جایی برای حفر قبر جدید ندارد/وعده شورای شهر برای ایجاد قبرستان جدید و ساماندهی قبرستان فعلی به کجا رسید؟؟؟” (اینجا)


نسیـــم دلفـان – سخنگوی شورای شهر نورآباد در پاسخ به گزارش انتقادی نسیم دلفان درباره وضعیت نابسامان قبرستان این شهر به خبرنگار ما گفت: در طرح جامع شهر نورآباد که سال گذشته ابلاغ گردید مصوب شده که مکانی در شمال شهر (مسیر خروجی به طرف شهرستان هرسین) برای ایجاد قبرستان تعیین گردد.

4ce0008ea6bcfc6ae57985dc0b05adaaf8b5e915b2a1664a6d7818067faa19fa.jpg

سید امین نوربخش افزود ، ۸۳ هکتار زمین متعلق به اداره راه و شهرسازی در این منطقه وجود دارد که از همین اراضی بایستی مقداری برای ایجاد قبرستان در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد ، درخواست ما ۲۰ هکتار از این اراضی برای قبرستان اصلی شهر بوده که طبق روال اداری به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

این عضو شورای شهر نورآباد اضافه کرد ، با توجه به بالا بودن مقدار تقاضای ما بایستی وزارت مربوطه در تهران درخواست ما را مورد بررسی قرار دهد و چون موافقت با این مقدار در توان استان نیست لذا به طور طبیعی روند امور اداری و نهایی شدن این طرح طولانی مدت خواهد بود.

وی اظهار داشت : شورای شهر و شهرداری نورآباد ناچارأ راهکارهای موقتی و زودبازدهی را برای ساماندهی قبرستان فعلی شهر در دستورکار قرار داده که پیگیر هستیم به نتایج مورد نظرمان برسیم.
به گفته این مسئول ، سعی شده از طریق توافق با مالکان زمین های اطراف بهشت زهرا (س) به سمت روستای کاظم آباد قبرستان فعلی گسترش یابد اما ظاهرأ این درخواست با عدم موافقت کمیسیون ماده ۵ استان مواجه شده است.

سخنگوی شورای شهر اضافه کرد ، به چند دلیل با این طرح موافقت نشده است که عمده ترین آنها نزدیکی قبرستان فعلی به شهر نورآباد است.

وی با تاکید بر اینکه ، پیگیر هستیم با رایزنی و هماهنگی های لازم بتوانیم موافقت کمیسیون مربوطه را جلب کنیم ، افزود : در صورت عدم موافقت نهایی ، چند راهکار دیگر را نیز در دستور کار داریم تا بتوانیم به طور موقتی فضاهایی را به قبرستان فعلی مزید نماییم.

photo_2015-10-01_01-23-41.jpg

photo_2015-10-01_01-23-55.jpg

نوربخش در پایان گفت: چاره اندیشی های مرتبط به قبرستان فعلی در واقع مُسکنی موقتی محسوب می گردند و باید اذعان داشت ، راه حل اصلی و اصولی ما همان طرح ایجاد قبرستان جدید برای شهر است که انشاء الله پیگیری های لازم انجام خواهد شد ، امیدواریم شهرداری نیز با جدیت موضوع را دنبال نماید.


» قبرستان نورآباد جایی برای حفر قبر جدید ندارد/وعده شورای شهر برای ایجاد قبرستان جدید و ساماندهی قبرستان فعلی به کجا رسید؟؟؟

برخی دیگر از پیگیری های نسیم دلفان را در لینک های زیر دنبال کنید:

» فریاد اهالی منطقه ای در دلفان که به گوش مسئولین نمی رسد/تفریحی ترین منطقه دلفان در تصرف زباله ها

» سازه ای در شهر نورآباد که آبستن حادثه است/مروری بر وعدهای شهردار نورآباد

» فریاد مردم از پنجره نسیم دلفان به گوش شهردار رسید/خطر مرتفع شد

» بیش از یکسال از دستور ویژه استاندار لرستان مبنی بر ساماندهی منطقه گردشگری آبگرمه دلفان گذشت/گزارش پیگیری نسیم دلفان در این رابطه

» دستور استاندار لرستان مبنی بر احداث سیلوی گندم ۵۰ هزار تنی در دلفان به کجا رسید/ضرورت پیگیری مطالبات مردم

» پیگیری یک خبر/چرا تبصره ( د ) قانون بودجه ۹۳ در شهرهای لرستان از جمله دلفان اجرایی نشد؟

» پیگیری یک خبر/اعتراض کارگران شرکتی شهرداری نورآباد …

» وقتی دغدغه دولت بر دغدغه مردم ارجحیت دارد/پروژه ناگوار قطع یارانه مردم در سال آینده وارد فاز جدیدی شد

» مصوبه‌ی ۲۸۰ میلیاردی برای اجرا در لرستان ابلاغ شد/آیا دلفان هم بهره ای خواهد برد؟

» سومین وعده مسئولین تامین اجتماعی مبنی بر افتتاح درمانگاه تخصصی دلفان باز هم عملی نشد/هفته دولت هم گذشت!/وعده چهارم کی خواهد بود؟

» خلاف دستورالعمل ابلاغی در برخی مدارس دلفان + پاسخ مسئولان/وزیر آموزش و پرورش : وجود مدارس خاص در کشور باعث آسیب دیدن مدارس عادی می شود

» فرماندار دلفان در واکنش به جنجال آفرینی های استان همسایه : اظهارات واهی برخی مسئولین استان کرمانشاه بی پاسخ نخواهد ماند

» سبد کالای فرهنگیان در دلفان رایگان نبود! بازی با احساسات این قشر نجیب به چه قیمتی؟؟؟

» وعده های مسئولین در بخش آموزشی منطقه کاکاوند دلفان چند درصد تحقق یافت؟

» خلوت هایی که امنیت مردم نورآباد را به چالش کشانده است/چاره اندیشی شورای شهر و شهردار

۱۱ نظر

 1. اهالی روستای کاظم آباد وپروژه بنیاد مسکن زاگرس دلفان

  ابتدا از جناب مهندس اصلانی معاونت عمرانی استانداری و اعضای کمسیون ماده ۵ استان کمال تقدیر و تشکر را داریم.
  جناب سخنگو به عرض شورای محترم شهر برسان که ابتدا منازل ما را خریداری نمایید و سپس در جلب رضایت باشید لازم به ذکر است احداث هرگونه گورستان جدید یا توسعه آن (قبرستان فعلی) در فاصله حداکثر ۵۰۰ متری از منازل مسکونی اعم از روستایی یا شهری و در جهت بادهای غالب منطقه ، با توجه به مصوبات شورای عالی برنامه ریزی و تصویب طرهای هادی روستایی ممنوع می باشد.

  • اولا شما یک نفر هستی نه تمام روستای کاظم اباد دومامیفرمایید مردم چه کنند شما هروقت کسی از تان مرد هرجا دلت خواست دفن کن خیلی ها دوست دارند در جوار شهدا به خاک سپرده شوند فهمیدی

   • هرچه هست نسبت به کسی از این مالکین حسادت می کنی ،معلومه ،خواهش میکنم به خاطر غرض شخصی برای مردم عزیز با دلسوزی بی جا دخالت نکن شورای محترم شهر واستان تصمیم می گیرند وهمه تابع قانون هستند.

 2. اهالی روستای کاظم آباد وپروژه بنیاد مسکن زاگرس دلفان

  عکس شهدا را میبینید وعکس شهدا عمل می کنید مزار شهدا را بهانه نکنید از خانواده معظم شهدا هم هستیم ودر هر روستایی از وجود مزار شهدا بهره مندیم جای قبر برای ۱۰۰۰نسل بعد از خود هم داریم تو به فکر خود ودودمانت باش اگه راست می گی چشمتان به دست مالکین محترم این شهر نباشه از خود مایه بزارید،که مرده هایتان مدیون نباشند هدف کلی این است که احداث قبرستان برای سالیان سال صورت گیرد نه برای چندین ماه آنهم مقابل وداخل حیاط منازل مردم ،طبق قانون خلافه ، بفهم ………….

 3. اقای مثلا مالک این املاک را از کجا اوردید ایا غیر از این است که بر حسب اتفاق شهر در مکان فعلی احداث گردید و شما بر حسب اتفاق مالک شدید حالا مالک مالک میکنید چقدر میخواهید مال دنیا جمع کنید ولله ارزش این را ندارد امدیم و خود شما چند ثانیه دیگر فوت شدی جواب خدا را چه میخواهی بدهی که زمین را بر روی اموات مردم قرق کرده ای و شعار مالک مالک سر داده ای ، یادت باشه پیش از شما ، خداوند قادر مالک اصلی زمین و زمان است…

  • اهالی روستای کاظم آباد وپروژه بنیاد مسکن زاگرس دلفان

   بدبخت پول دادیم قرق کردیم هرلحظه انتظار مرگ را هم میکشیم ،چرا که مال حرام خور نیستیم

   • سلام جناب محمدی این نظر حاوی توهین است چرا ویرایش نمیکنید و شما دوست عزیز اگر منطق دارید جواب این معلم را بدهید اگر هم جوابی ندارید توهین نکن دوست عزیز انشالله موید باشید

 4. مالکی از نورعلی

  اقای محترم کاظم ابادی تمام بزرگان و آبا و اجداد بزرگوار ما در این قبرستان دفن شده اند شهدای مظلوم ما در این گلزار هستند شناسنامه ی ما همین گلزار شهداست شما که معلوم نیست اصلا مالک باشی یانه با چه منطقی به نمایندگی از ملاکین بزرگوار این شهر برای خودت مبری و میدوزی اتفاقا از اول احداث این شهر مالکان بزرگوار همیشه برای احداث زمین برای امور خیر پیشقدم بوده اند اصلا شما پایگاه محترم خبری چرا نظرات اینگونه را که یک شخص به نمایندگی از عده ای اظهار فضل میکند را درج میکنید

 5. جلسه ای برگزار گردید که درجای جدید احداث شود دیگه ادامه ندهید یکدیگر را نرنجانید

 6. لطفا مالکین قیمتها رو کمی پایین بیارن که فعلا مرده ها رو در کنار قبر شهدا دفن کنیم و مجبور به جابه جایی نشیم.حالا به سمت کاظم آباد نشد خط مستقیمی که بین کاظم آباد و زمینهای فرهنگی ها هست میتونن خریداری کنن

 7. به هر حال در اسرع وقت بایستی قبرستان کمتر ۲۰ هکتاری معین و تصویب شود جای شک وشبهه نیست
  ولی فعلا ورود و خروجی از سمت غرب (سمت کوه و خروجی بابابزرگ را ساماندهی بفرمائید و همچنین ظلع جنوبی قبرستان فعلی که ورود و خروج به سهولت انجام بگیرد .
  ثانیا حدود چند قبرستان کوچک در مکانهایی زیر در حاشیه شهر موجود است یا سامان دهی کنید یا تعطیل بفرمائید
  قبرستان مجاور خرم مسکن .بهشت صالحین منصورآباد جنب اداره راه .مزار علی آباد و حتی قبرستان چشمه خانی و عسکر آباد (سهره بان ) .که اولی ها در محدوده و دیگر قبرستان در مجاورت شعر میباشد که نیاز به ساماندهی دارند
  باز تاکید میکنم قبرستان دمایزه (گورستان اصلی شهر ) نیاز به ورودی های چهارگانه و خیابان کشی در ۴ طرف دارد .
  این قبرستان حداقل تا ۳۵ سال دیگر تردد وآمریکا ورفت در ۵ شنبه دارد و بعد از آن تبدیل به پارک میشود و نیاز به ساماندهی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.