یکشنبه , ۱۹ آذر ۱۴۰۲

پاسخی به تکذیبیه فرمانداری دلفان/آیا این همان منطق زنده باد مخالف من است؟

در پی اعتراض سایت های خبری (سلام دلفان ، دلفان امروز و نسیم دلفان) به خاطر برخورد سیاسی  و گزینشی فرمانداری شهرستان با خبرنگاران (اینجا) ، روابط عمومی فرمانداری دلفان تکذیبیه ای صادر کرد. (اینجا)


در این تکذیبیه نکاتی وجود دارد که لازم است درباره آنها توضیحاتی به استحضار مردم شریف دلفان برسانیم.

نکته اول اینکه نوع نگارش دوستان مشغول در  حوزه روابط عمومی دلفان با نوع نگارش این تکذیبیه زمین تا آسمان فرق دارد ، برای اثبات ادعای ما بهتر است به اخبار منتشر شده در سایت فرمانداری مراجعه و سپس با نگارش متن این تکذیبیه مقایسه کنید.
فراز و نشیب عجیبی که در این تکذیبیه وجود دارد مشخص می کند این تکذیبیه یک بیانیه مشترک چند نفره است که نهایتأ به قلم آقای … به رشته تحریر درآمده و بنام روابط عمومی فرمانداری منتشر شده است.
به طور مثال در پاراگراف های اول این بیانیه نگارنده با شیب بسیار ملایمی موضوع را توضیح داده است و از ادبیات خوب و قانع کننده ای استفاده کرده است. اما در نیمه دوم متن ملاحظه می کنیم نکات تحمیل شده به نگارنده باعث شده ادبیات نگارشی ملایم و منطقی متن به ادبیاتی تند و کاملأ غیر منطقی مبدل شود.
نکته دوم مواردی است که در نیمه دوم این تکذیبیه ذکر شده است.
نگارنده این تکذیبیه مشترک (شما بخوانید روابط عمومی فرمانداری) نوشته است:
انتظار می رود که رسانه های محلی اخبار را از منابع مستند و آگاه دریافت نمایند ،همچنانکه در بعضی از موارد شاهد درج اخبار قبل از وقوع آن خبر هستیم (خصوصا در انتصابات) ما انتظار داریم که خبرها از منابع رسمی و موثق دریافت و اطلاع رسانی گردد.
در سایت های مورد غضب فرمانداری محترم (نسیم دلفان – سلام دلفان – دلفان امروز) تا پیش از مراسم رسمی انتصاب جناب آقای قهرمانی به بخشداری مرکزی هیچ گونه خبری در این رابطه منتشر نگردید اما سایت های مَحرم فرمانداری از چندین روز قبل مواردی در این باره منتشر کرده بودند، پس ایراد ذکر شده به سایت های ما بر نمی گردد.
در این تکذیبیه نکته مبهمی وجود دارد.
نوشته اند : انتظار داریم رسانه های محلی و خبرنگاران عزیز بخاطر یک نقطه ضعف و انتقاد نسبت به یک شخص سلیقه ها و خصومت های شخصی را ملاک قرار نداده و نهاد ها و ادارات را تخریب ننمایند.
نقطه ضعف مورد اشاره مربوط به کدام شخص بوده است؟ (زیرا نوشته شده نسبت به یک شخص) لذا برای ما هم جالب است بدانیم این شخص کیست و نقطه ضعف مورد اشاره شما کدام ضعف ایشان بوده است؟
و مورد بعد در این پاراگراف این است که آیا منطقی است اعتراض ما به برخوردهای سیاسی و گزینشی با خبرنگاران “که بر هیچ کس پوشیده نیست” را به خصومت شخصی مرتبط بدانید؟
آیا این همان منطق زنده باد مخالف من است؟
نوشته شده : شما (خبرنگاران) به عنوان تاریخ نگاران زمانه از مجرای اطلاعات دقیق و وثیق تصویر عینی واقعیت ها را ثبت کرده و …
سؤال اینجاست ، آیا ما را تاریخ نگار می دانید اما برای ثبت یک واقعه سیاسی (انتصاب بخشداران) دعوت نمیشویم!!! چرا اینقدر حرف ها با عملکردها فرق دارد؟
نوشته شده : انتظار داشتیم رسانه های محلی برنامه ریزی های منظم درخصوص حوادث و بارندگی های اخیر را دیده و با وجود اینکه بیشترین بارندگی در شهرستان و کمترین خسارات در این شهرستان را داشته در قالب خبر پوشش دهند اما متاسفانه بعضی از دوستان در رسانه فقط به نقد پرداختند.
هر سه سایت (نسیم دلفان – سلام دلفان – دلفان امروز) در روزهای مورد نظر تیترهای اصلی و خبرهای اولشان وقایع و گزارش های مرتبط با موضوع سیل و بارش شدید باران بود.

پیش از آغاز بارش ها هشدارهای سازمان هواشناسی را منتشر کردیم. پس از آغاز بارش ها گزارش های تصویری و سپس اتفاقات از زبان مسئولین به طور روزانه درج گردید و حتی طی مصاحبه ای با فرماندار و بخشداران اوضاع شهرستان و خسارات برآورد شده چندین بار منتشر شد.

آیا به همین اندازه که سایت های ما درباره انتشار اخبار مربوط با این موضوع کار کردیم ، سایت های مَحرم فرمانداری محترم اخبار این حوادث را منتشر کردند؟

در یکی از این سایت ها حتی یک خبر هم کار نشد!

(لینک خبرهای ما در ذیل همین جوابیه درج شده است)

اما اکنون پس از آن همه تلاش برای اطلاع رسانی متاسفانه امروز به خصومت شخصی و سلیقه ای بودن متهم می شویم.

آیا جناب آقای طولابی فرماندار محترم که ما اهالی رسانه های مستقل این شهرستان وی را فردی معتدل و منطقی می دانیم در جریان متن کامل این تکذیبیه و ادبیات مندرج در آن بوده اند؟

در بخشی از این تکذیبیه آمده است: ما از هیچ خبرنگاری دعوت نکردیم و خبرنگارانی که در جلسه انتصاب بخشدار مرکزی حضور داشته اند توسط روابط عمومی فرمانداری دعوت نشده اند…

در ادامه نوشته شده : بنا بوده مراسم معارفه فقط بصورت درون سازمانی و تنها با حضور کارکنان فرمانداری و بخشداری صورت بگیرد.

جناب آقای طولابی فرماندار عزیز!

لطفأ بررسی بفرمایید اگر از سوی روابط عمومی هیچ خبرنگاری به غیر از صداوسیمای مرکز استان دعوت نشده پس چه کسی به خبرنگاران حاضر در جلسه اطلاع داده است؟

ورود ممنوع

خبرنگاران مورد نظر اظهار می دارند ما اتفاقی و یا با تحقیق متوجه برگزاری این مراسم شدیم!

بر فرض اینکه این دوستان درست می گویند! نکته اینجاست که اگر قرار بوده است بدون حضور خبرنگاران و فقط به صورت درون سازمانی جلسه برگزار شود چه کسی به آقایان عزیز خبرنگار (محرم برخی لیدرهای محترم در فرمانداری) اجازه ورود به جلسه را داده اند.

ذکر این نکته لازم است که خبرنگاران نسیم دلفان ، سلام دلفان و دلفان امروز ، هیچگاه حاضر نیستند بدون اینکه به جلسه ای دعوت شده باشند و بدون اجازه در آن جلسه حاضر شوند زیرا شخصیت ما چنین اجازه ای به ما نمی دهد، ما تنها در جلساتی حاضر خواهیم شد که برایمان ارزش قائل شده باشند و دعوت شده باشیم.


گزارش ها درباره سیل اخیر

نسیم دلفان

» گزارش هواشناسی لرستان درباره وضعیت هوای استان/ پیش بینی ورود موج دوم ناپایدار به جو استان از امروز تا اوایل هفته آینده

» دلفان رتبه اول میزان بارش ها در استان/تشریح آخرین وضعیت و میزان بارندگی های اخیر در دلفان توسط مدیر هواشناسی این شهرستان

» جلسه فوق العاده ستاد بحران شهرستان دلفان تشکیل شد/نجات تعدادی از مردم منطقه دولیسکان در کاکاوند دلفان از مرگ حتمی

» سیل ۵۰ میلیارد ریال خسارت به تاسیسات زیربنائی و معابر شهر نورآباد وارد کرد

» بازی سیاسی اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان با سیل و درد و رنج مردم ایلام و لرستان+عکس

» بارندگی ۴۰ میلیارد ریال خسارت به شهرستان دلفان وارد کرد/ ۱۸۵ راس دام و احشام از دامداران این شهرستان تلف شدند

» باران؛ فرصتی که تبدیل به تهدید شد/ «تاج امیر» در دلفان همچنان خواب هفت‌پادشاه می‌بیند

» رییس اداره آب فاضلاب شهر نورآباد میزان خسارت وارده به تاسیسات شبکه آبفای این شهر را اعلام کرد

» روزهای بارانی دلفان/بارش باران و آبگرفتگی معابر در نورآباد+گزارش تصویری

سلام دلفان

» گزارش تصویری/ بارش باران پاییزی در دلفان و آبگرفتگی معابر

» تشریح وضعیت و میزان بارندگی های اخیر در دلفان/ افزایش ۱۰۰ درصدی میزان بارندگی نسبت به سال قبل

» تشریح میزان خسارات بارندگی از زبان فرماندار دلفان/ بارش باران ۱۱۸ میلی‌متری در نورآباد + گزارش تصویری

» باران؛فرصتی که تهدید شد/ «تاج امیر»همچنان خواب هفت‌پادشاه می‌بیند

» خسارت سه میلیاردی بارش های اخیر به شهر نورآباد

» سیلاب شهرستان دلفان ۴۰۰ میلیارد ریال خسارت به بار آورد/ تلف شدن ۱۸۵ راس دام و آسیب رسیدم به ۵۰۰ واحد مسکونی

» گزارش تصویری/ کمک رسانی به سیل زدگان عشایر منطقه دولیسکان اتیوند

دلفان امروز

» بارش های اخیر خسارت پنج میلیارد تومانی را به شهر نورآباد وارد کرد/ مسئولان ستاد بحران لرستان نگاه ویژه ای به دلفان داشته باشند

» اگر وضعیت سد های تاج امیر در دلفان و زیبا محمد در خرم آباد تعیین تکلیف نشود؛چالش اصلی استان لرستان آب خواهد بود

» باران؛فرصتی که تهدید شد/ «تاج امیر»همچنان خواب هفت‌پادشاه می‌بیند

» دلفان رکورددار بیشترین میزان بارندگی ها در لرستان/ ورود سامانه جدید بارشی از دوشنبه

» گزارش تصویری/ بارش باران و آبگرفتگی معابر در نورآباد

» بخشدار مرکزی:دسترسی به تعدادی از روستا ها امکان پذیر نیست /بخشدارخاوه:بیش از ۳۰ درصد از اراضی کشاورزی در مسیر سیلاب دچار خسارات شده اند

» گزارش تصویری/ بارش باران و آبگرفتگی معابر در نورآباد(۲)

۲ نظر

 1. اصلاح طلبی از حاشیه

  سلام علیکم
  خدمت جناب غلامی عزیز رییس ستاد محترم انتخابات شهرستان که امثال بنده خیلی خدمتشان ارادت داریم و فرماندار محترم با رسانه ها نمیتوان جنگید انهم دراین روزگار که هربچه شیرخواره هم اخبار را از اینترنت پیگیر میشود و برای خود خط خطی از اینترنت پرسرعت دارد
  با رسانه ها باید ساخت حتی با رسانه های معارض این رمز حیات هرسازمانی است

 2. دوستان عزیز فرمانداردلفان انصافا انسان منطقی و معتدلی است مشکل کار برخورد سیاسی همشهریان ما در فرمانداری است /
  در خصوص انعکاس اخبار مربوط به بارندگی های اخیر ذکر این نکته جالب به نظر می آید که یکی از رسانه های همسو با دوستان فرمانداری … تیتر اولش را خطاب به مسئولین شهر با فونت قرمز و درشت چنین زده بود: دلفان را آب برد!!!
  که هیچکدام از رسانه های شهرستان چنین اغراقی را انجام ندادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *