سه شنبه , ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

وضعیت آب آشامیدنی بخش کاکاوند در دلفان اسفناک است/ مسئولان توجه خاصی به این موضوع ندارند

سرپرست گروه جهادی دانشگاه خواجه‌ نصیر گفت: وضعیت آب آشامیدنی روستاهای بخش کاکاوند شهرستان نورآباد بسیار اسفناک بوده و مسئولان توجه خاصی به این موضوع ندارند…


نسیـــم دلفـان – به گزارش خبرگزاری فارس ، مهدی باریک‌لو عصر امروز در بازدید خبرنگار فارس از فعالیت‌های اردوهای جهادی گروه دانشجویی دانشگاه خواجه‌ نصیر تهران در روستاهای بخش کاکاوند جنوبی شهرستان نورآباد اظهار کرد: این اردوی جهادی از ۲۳ مردادماه با حضور ۶۵ جهادگر در روستاهای خوشنام، قمش و توناب بخش کاکاوند شهرستان نورآباد آغاز و تا چهار شهریور ادامه دارد.

وی به جمعیت یک‌هزار و ۱۰۰ نفری این سه روستا اشاره و عنوان کرد: فعالیت در رفع مشکل آب آشامیدنی منطقه و ادامه روند احداث دبیرستان کلنگ‌زنی شده توسط استاندار لرستان در دستور کار این گروه جهادی قرار دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: بخش قابل توجه فعالیت گروه جهادی دانشگاه خواجه‌ نصیر تهران در زمینه عمرانی و فرهنگی تمرکز یافته است، اما از سویی یک گروه پزشکی نیز جهادگران اعزامی به این منطقه را همراهی می‌‏‏‏‏کنند.

باریک‌لو با اشاره به انتظار همکاری بیشتر از سپاه،بخشداری و سازمان آب شهرستان نورآباد، تاکید کرد: این در حالی است که علاوه بر عدم همکاری در زمینه ارائه امکانات و تجهیزات مناسب به این گروه جهادی، در مواردی برخی سنگ‌اندازی و حداقل‌های مورد نیاز به منظور ارائه خدمات بهینه از سوی این گروه اعزامی در اختیار آنها قرار گیرد.

وی افزود: در حال حاضر طرح انتقال آب چشمه روستای توناب از فاصله یک هزار و ۱۰۰ متری روستا به مرکز آن در دست اجرا است.

سرپرست گروه جهادی دانشگاه خواجه نصیر یادآور شد: در حالی‏ که قرار بود بخشداری هفت‌چشمه یک دستگاه بیل مکانیکی به منظور حفر مسیر انتقال لوله آب اختصاص دهد، با وجود پیگیری‌های مداوم این مهم میسر نشد، اما از سویی به واسطه پیگیری‌های انجام شده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) قول مساعد همکاری را در این زمینه داشته است.

وی اظهار کرد: از دیگر سو به واسطه تأمین نشدن امکانات مورد نیاز به منظور انجام فعالیت‏‏‌های عمرانی ناچار به استفاده از ظرفیت بسیاری از نیروهای عمرانی در حوزه‏‌های دیگری نظیر فعالیت‌‏های فرهنگی در روستاها شده‌ایم.

سرپرست گروه جهادی دانشگاه خواجه نصیر با اشاره به اینکه در حال حاضر تاًمین آب آشامیدنی مهم‌ترین مشکل‌ روستاهای بخش کاکاوند جنوبی شهرستان نورآباد به شمار می‌رود، تصریح کرد: به واسطه این معضل در حال حاضر مردم این مناطق از آب غیر بهداشتی استفاده می‌کنند.

باریک‏لو تاکید کرد: بر این اساس انتظار می‎رود مسئولان امر در اسرع وقت در رفع مشکل موجود توجه بسیار ویژه‌‌ای داشته باشند، کما اینکه تاکنون اقدام خاصی برای رفع این مشکلات صورت نگرفته است.

 

۲ نظر

  1. جوابیه بخشداری کاکاوند

    ضمن تشکر از زحمات گروههای جهادی مستقر در منطقه به آگاهی میرساند بخشداری کاکاوند یکدستگاه بیل مکانیکی موجودبخشداری را در اختیار گروههای جهادی قرار داده که بدلیل عدم توان دستگاه فوق امکان کمک میسر نشد.ضمنا این روستا با توجه به بازدید کارشناسان دچار فقر منابع آب زیرزمینی بوده که پیگیری برای تامین آب روستای فوق در دستورکار این بخشداری وشرکت آبفار شهرستان دلفان قرار دارد.

  2. کاش مشکل مردم بخش کاکاوند فقط آب آشامیدنی روستاها باشد چراکه بعد از گذشت ۳۷ سال از پیروزی انقلاب کماکان بیش از ۲۰۰ کیلومتر از راههایی روستایی این بخش که ۲۲۰ روستا معادل۵۰ درصد کل روستاهای شهرستان دلفان را درخود جای داده است شوسه وحتی مالرو است می دانید چرا؟ علتش اینست که با وجود داشتن حدود ۱۵ هزار رای کماکان دنباله رو کاندیداهای منطقه میربگ هستند وبه عبارتی به نام کاکاوند به کام میربگ، انشا الله این دفعه مردم بخش محروم کاکاوند حواسشون جمع باشد به کسی رای بدهند که بتواند بخشی از این مشکلات را مرتفع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *