سه شنبه , ۱ خرداد ۱۴۰۳

ورودی شهر نورآباد به نام مشهورترین شخصیت مذهبی دلفان مزین شد

در پی مصوبه کمیته نامگذاری میادین شهرستان دلفان ، شهرداری نورآباد تابلویی را در بلوار ورودی شهر با نام حاج شیخ فرج الله کاظمی نصب کرد و رسمأ این بلوار به نام این عزیز مزین شد…


http://upload7.ir/images/41485665483728887773.jpg

نسیـــم دلفـان – چندی پیش پایگاه خبری نسیم در راستای ارج نهادن به مقام شامخ علماء بزرگ شهرستان نامگذاری معابر و میادین دلفان را بنام علمای ربانی منطقه خواستار شد.

در نظرسنجی که به همین منظور انجام گرفت شخصیت بزرگوار حاج شیخ فرج الله کاظمی مورد نظر اکثریت مخاطبان قرار گرفت که به همین منظور به پیشنهاد نسیم دلفان و موافقت فرماندار دلفان اسفندماه گذشته در آستانه سالروز رحلت این عالم ربانی کمیته نامگذاری معابر شهرستان با حضور اعضاء تشکیل جلسه داد.

در این جلسه  با توجه به فرا رسیدن ۲۴ اسفند ماه مصادف با سالروز رحلت عالم ربانی حضرت آیت الله شیخ فرج الله کاظمی ، بلوار ورودی شهر از میدان امام حسین (ع) تا روبروی ترمینال مسافربری خرم آباد به نام این شخصیت بزرگ مذهبی تعیین گردید.

همچنین مقرر شد فرمانداری شهرستان در رابطه با نامگذاری دانشگاه ملی نورآباد بنام این عالم فرزانه ، مکاتباتی را با دانشگاه لرستان بعمل آورد.
در این جلسه ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دلفان موظف شد با همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسامی سایر عالمان دینی و برجسته منطقه را فراهم آورده تا در جلسات بعدی این کمیته برای نامگذاری معابری در شهرستان بنام این عالمان بزرگوار تصمیمات مقتضی صورت گیرد.
در پی مصوبه این کمیته شهرداری نورآباد هفته پیش تابلویی را در بلوار ورودی شهر با نام حاج شیخ فرج الله کاظمی نصب کرد و رسمأ این بلوار به نام این عزیز مزین شد.
http://uupload.ir/files/u21j_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B6%DB%B0%DB%B4_%DB%B1%DB%B2%DB%B1%DB%B6%DB%B0%DB%B5.jpg
شیخ فرج الله

شایان ذکر است در جلسه کمیته نامگذاری شهرستان علاوه بر طرح نام آیت الله کاظمی ، موضوع نامگذاری سه راهی مرکز شهر به عنوان سه راه آیت الله شیخ حیدر رضوانی مطرح شد.

مردم دلفان از سالها پیش و پس از رحلت آیت الله رضوانی ، این سه راهی را بنام سه راه شیخ حیدر می شناسند لذا پیشنهاد شد رسمأ با نصب تابلو این سه راهی بنام این شخصیت دینی نامگذاری شود.

با تصویب اعضاء کمیته ، بررسی این موضوع به جلسه بعدی موکول شد.


» شرح حال عالم ربانی حاج شیخ فرج‌الله کاظمی

» نگاهی گذرا به زندگینامه مرحوم حاج شیخ حیدر رضوانی

» شرح حال عالم ربانی و مبارز حاج شیخ محمدتقی جهانگیری

» شرح حال فقیه اهل بیت و عالم ربانی آیت الله حاج شیخ محمدولی حیدری

» دلفان در مسیر حق کشی/ادعای جالب و کذب مسئولین و رسانه های کرمانشاه درباره آیت الله کاظمی

۸ نظر

 1. درود بر نسیم پر خروش دلفان که لحظه ای آرام و قرار ندارد و قلبش بنام دلفان می طپد
  باید این نامگذاری را هم به افتخارات فرماندار بومی شهرستان اضافه کرد. سالهای سال بود چون فرمانداران ما غیر بومی بودند کسی جرأت نکرد تن به این موضوع دهد و خود را در برابر مخالفان اینگونه نامگذاری ها قرار ندادند.
  می گفتند سری که درد نمیکند را دستمال نمی بندند اما فرماندار دلسوز و بومی مان به پیشنهاد این رسانه مردمی پاسخ داد و قدرتمندانه با وجود حاشیه های بسیار زیاد این نامگذاری کوتاه نیامد و کمیته نامگذاری را موظف به تشکیل جلسه داد.
  آفرین بر شما

  • با سلام و احترام به رسانه خوب نسیم دلفان
   اینکه بعد از سالها اسم مبارک ” آ شیخ فرج الله ” را روی یکی از بلوارای شهرمان گذاشته اند جای تشکر و قدردانی را دارد، اما حقیقتا” این بلوار سالهاست که بلوار آزادی نام گرفته است و اکثر شهروندان از آن بعنوان بلوار آزادی علی آباد نام می برند…. کاش از مکانی فاقد اسم و نامگذاری سابق، برای این عالم جلیل القدر استفاده می کردند، تا تکراری اسمی پیش نیاید!!! البته چند سال پیش هم دبیرستان معراج نورآباد، با حضور استاندار وقت، یک شیفت از این دبیرستان را به نام خلیج فارس تغییر نام دادند ، که الان کمتر نورآبادی از نام خلیج فارس برای این دبیرستان استفاده می کند و این مکان آموزشی را همان دبیرستان معراج خطابش می کنن,,, به هر حال به نظر می رسد که مسئولان امر در این زمینه، کار کارشناسانه انجام نمی دهند و با این اقداماتشان اینگونه حرکات مطلوب را به نوعی تبدیل به احسنت نمی نمایند….. باتشکر

 2. با سلام برشما دست اندر کاران نسیم دلفان نسیم دانایی اگر سری به سایتهای غرب کشور چون حزب الله کرمانشاه وغیره بزنید اولین مجتهد غرب کشور وصاحب رساله حضرت آیت الله العظمی کاظمی است درود برسایت وزین شما وهم چنین سلام دلفان که برای این مبارزه نستوه سنگ تمام گذاشتید

 3. رضایی نورآبادی

  بسیار کار خداپسندی است . ومورد قبول اکثر دوستان و حتی مخالفان آن عالم بزرگوار است . خداوند بزرگ به بانی این اقدام شایسته اجر خیر عنایت فرماید . درود برمحمدی و سایر زحمتکشان نسیم دلفان .

 4. با سلام ضمن ادای احترام به مرحوم شیخ فرج الله کاظمی.
  متشکریم تمام مشکلات دلفان حل شد واقعا که …..

 5. مبارک است انشاالله
  فقط امیدوارم که برخی افراد سودجو که به فکر منفعت هستند از نام و شهرت این مرد بزرگ جهت پیش برد اهداف سیاسی خود سوءاستفاده ننمایند و خود را به ایشان نچسبانند.

 6. مردانی از دیار سنجابی و حومه

  خداوند همه ی ماراا شفاعت ان بزرگوار بهره مند فرمایند چه خبر مسرت بخشی

 7. جمعی از فرهنگیان نورعلی و میربگ

  این شخصیت موموند و این عالم ربانی و این مرجع بزرگ کشور و عالم جهان تشیع و این عارف واصل بیشتر از این ها بر گردن ما حق دارد امد است همه او را بعنوان الگویی برای خود قرار دهیم . روحش شاد و متعال تر باد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *