فریاد مردم از پنجره نسیم دلفان به گوش شهردار رسید/خطر مرتفع شد

گزارشی در نسیم دلفان چندین بار پیاپی منتشر شد با عنوان سازه ای در شهر نورآباد که آبستن حادثه است

بالاترین چیزی که در تمام دنیا برای مسئولین شهری بیشتر از دیگر مؤلفه ها مورد توجه قرار میگیرد امنیت جانی شهروندان است…


نسیـــم دلفـان – زندگی آرام و به دور از دغدغه و فراهم آوردن هرگونه امکانات عمرانی و خدماتی در شهر و روستاها را می توان از حقوق اولیه هر شهروندی دانست که متاسفانه در استان لرستان به ویژه در شهرستان محرومی مانند دلفان چندان قابل توجه نیست.

اعتبارات قطره چکانی و تداوم نداشتن پیگیری های مسئولین را باید از عمده ترین علل مشکلات مورد بحث عنوان کرد.

از طرف دیگر به غیر از کمبود شدید اعتبارات عمرانی و خدماتی ، بی اهمیتی مسئولین شهرستان ها به برخی از پروژه ها و معضلات و اولویت بندی نکردن آنها را نیز می توان از علت های بعدی این عقب ماندگی ها ذکر کرد.

در شهرستانی مانند دلفان مشکلات ، کمبودها و نواقص فراوانی وجود دارد که حتی شمردن آنها به عدد و ارقام نیز چندان راحت نیست ، اما این مشکلات و معضلات را بایستی با کارشناسی درست و نگاه دلسوزانه و دقیق دسته بندی و اولویت گذاری کرد…

بالاترین چیزی که در تمام دنیا برای مسئولین شهری بیشتر از دیگر مؤلفه ها مورد برسی قرار میگیرد امنیت جانی شهروندان است.

یکی از مشکلات مردم شهر نورآباد خصوصأ اهالی اطراف رودخانه بادآور وجود یک پل فلزی بسیار خطرناک روی این رودخانه است که محل عبور و مرور خودرو ها و همچنین عابران پیاده به ویژه دانش آموزان است.

22.jpg

این پل عرض بسیار اندکی دارد و هر لحظه امکان به وقوع پیوستن حادثه ای ناگوار در آنجا دور از ذهن نیست.

تنها خودروهای سبک می توانند همزمان از کنار هم عبور کنند که البته همین خودرو ها نیز اکثرأ آیینه هایشان به هم برخورد میکند ، اگر خودروای مانند نیسان ، تراکتور و ماشین های سنگین از یک طرف به سمت پل بیاید به ناچار خودرو های طرف مقابل بایستی قبل از رسیدن به پل توقف کنند تا خودروی رویرو عبور کند ، همین مسئله بارها باعث ترافیک و نیز به خطر افتادن جان شهروندان در حال عبور بر روی پل شده است.

11.jpg

عابران وقتی با خودروهای سنگین و یا عبور دو خودرو همزمان روبرو می شوند به ناچار خود را به سمت کناره های پل می کشند در حالی که در حاشیه کناره های پل هیچ حفاظی برای جلوگیری از افتادن نفرات به زیر پل وجود ندارد و اگر لحظه ای غفلت شود و یا از ترس برخورد با خودروها در رفتن به کناره ها دقت نشود هر حادثه ای ممکن است رخ دهد.

برابر آنچه که از مردم شنیده شده ، تاکنون چندین بار سقوط نفرات به زیر این پل اتفاق افتاده است.

شهردار نورآباد بهمن ماه سال گذشته در این زمینه به خبرنگار نسیم گفت: برای این منطقه از شهر طرح ساخت پل بتونی مناسبی را در بودجه مورد نیاز سال آینده درخواست کرده ایم که در صورت تصویب و تخصیص اعتبار اقدام خواهیم کرد.

اسماعیل میرزاییان افزود ، در صورتی که اعتبار لازم برای ساخت پل تخصیص داه نشود ، موقتأ در طرفین پل محلی برای عبور عابران طراحی و ساخته خواهد شد.

ماه گذشته گزارشی در نسیم دلفان منتشر شد مبنی بر مروری بر وعده های شهردار ، و این گزارش خطر پل مذکور را مجددأ به مسئولین گوشزد کرد، نهایتأ مهندس میرزاییان به وعده خود عمل کرد و محل عبور عابران پیاده را از پل فلزی جدا کرد.

وی گفت : این سازه موقتی است و طرح یک پل بتنی به اعتبار ۱٫۵ میلیارد تومان پیش بینی شده است که در صورت تخصیص اعتبار پل فلزی جابجا می شود.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

مروری بر وعدهای دیگر

تقاضای شهروندان از مسئولین پیگیری مسرانه و اجرای وعده هاست ، مردم از وعده های نسیه خسته شده اند.

وعده هایی مانند ساماندهی دست فروشان بخصوص میوه فروش های سیار ، چاله چوله های شهر ، سرویس های بهداشتی پارک لاله (روبروی سینما) ، نصب مجسمه فردوسی در میدان فردوسی ، نامگذاری خیابانی بنام خیابان پرستار در مجاور بیمارستان ، پارک شهر(آناپارک سابق) ، وضعیت اراضی بلاتکلیف مانده حاشیه شهر از جمله بهارستان و دره مشتری ، زمین خالی و تبدیل به معضل شده ضلع غربی میدان امام (ره) ، آسفالت مسیر تپه شهدا (چندین بار وعده دادند که با توجه به خارج بودن از چهارچوب وظایف شهرداری اما به احترام شهدای گمنام انجام خواهد شد) ، احداث میدان شهدای گمنام در حوالی تپه شهدا ، ساماندهی قبرستان اصلی شهر ، گسترش فضای سبز و پارکهای محلات شهر، رودخانه تبدیل شده به فاضلاب و آشغالدانی درون شهر…

البته در برخی موارد انصافأ حرکت های خوبی صورت گرفته از جمله پارک های علی آباد و باباطاهر ، ساماندهی خیابان امام (ره) ، معابر برخی محلات ، زمین های دره مشتری ، تصمیماتی برای ساماندهی قبرستان و اکنون نیز جداسازی محل عبور عابران از پُل فلزی منطقه فردوسی…

امیدواریم شهردار پرتلاش نورآباد و همکارانشان که به دور از هرگونه بدبینی ، انصافأ زحمتشان قابل تقدیر است هر چه زودتر با اولویت بندی وعده های خود ، برای رفع مشکلات و معضلات شهر ، گام های اساسی بردارند.

• رضا محمدی


۵ نظر

  1. ممنونیم ازت نسیم جان هم از شما هم از مسئولین دست اندرکار
    بخدا وقتی بچه هام می رفتن مدرسه تا برمیگشتن نصفه جون میشدم خدا بهتون عزت بده

  2. از پیگیریتون تشکر میکنم من هر روز با ماشین از ابن پل عبور میکنم متاسفانه با وجود احداث این محل عبور جدید هنوز عده زیادی خصوصا از بانوان محترم از محل عبور ماشینها استفاده میکنن!

  3. با سلام و خسته نباشید خدمت مردم دلفان ، اینجانب به عنوان یک فرهنگی از شهردار محترم می خواهم نسبت به مرتفع کردن مشکلات شهرمان تلاش بیشتری داشته باشد ، بخصوص رفع مشکلات مدارس زیرا هر وقت بنده به عنوان کارشناس شورا ی اموزش و پرورش از ایشان جهت حضور در جلسات دعوت می کردم ایشان یا ماموریت بودن و یا ………

  4. شهرداران این شهر خوشبختانه همه توانا بوده و هستند این مشکل جزئی حل شد ولی مشکل اصلی این شهر وجود شورای شهر است این را چگونه باید حل کرد

  5. با سلام خدمت فرهنگی عزیز و محترم کار شهردار خیلی پراکنده و گسترده است وی متولی یک شهر است مطمینا مشکل شهر فقط جلسات آموزش و پرورش نیست تو رو خدا بگذار دیدمان را باز تر کنیم و چیزهای کلانتر را ببینیم
    اگر هم به قول شما ماموریتی هست برای شهرمان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.