یک سؤال ، علت چیست که انتصاب های مدیران شهرستان دلفان بیش از آنکه به طرف گزینه های بومی باشد به سمت غیر بومی هاست…


نسیـــم دلفـان – طرح ناعادلانه انتصاب مدیران غیر بومی در دلفان این بار سر از یک ارگان حمایتی و انقلابی  درآورده است.

انتصاب مدیران در سطح شهرستان دلفان همیشه با چالش های بسیاری همراه بوده که موضوع اصلی آن درباره بومی بودن و یا نبودنشان می باشد و دائماً با نگرانی و نقدهای تند از سوی فعالین فرهنگی ، اجتماعی و اقشار مختلف مردم روبرو بوده است.

انتصاب های پی در پی افراد غیربومی در شهرستان دلفان چند سؤل را در ذهن اهالی این شهرستان بدون جواب گذاشته است ، این سؤالات در گزارشهای  قبلی نسیم دلفان نیز درج گردید اما چرا هیچ مسؤلی حاضر به پاسخ گویی به سؤالات مطرح شده نیست؟ الله اعلم

برخی سؤالات و ابهامات موجود در اذهان مردم این است که آیا در شهرستان پر جمعیت دلفان هیچ فرد شایسته ای برای مسؤلیت های واگذار شده وجود نداشته است؟

درصد بالایی از انتصاب های چند سال اخیر در دلفان ، الشتری ( یعنی همشهری های نماینده شهرستان) بوده است ، آیا نماینده محترم در جریان این موضوع قرار گرفته و با چراغ سبز ایشان این تغییرات انجام گرفته است؟ در صورتی که جواب خیر باشد ، بایستی پرسید چرا ایشان با توجه به شعار های تبلیغاتی خود از حقوق دلفان دفاع نمیکند و جلوی این انتصاب های غیر بومی را نمیگیرد؟

و اگر پاسخ آری باشد و این تغییرات با اراده و هماهنگی نماینده انجام گرفته پس تکلیف شعارهای تبلیغاتی وی قبل از انتخاباب شدنش چیست؟

آیا مدیران منتصب در هر منطقه بایستی بومی باشند یا غیر بومی ؟

گرچه بومی بودن دلیلی بر ارجحیت نمی تواند باشد اما شاخصه هایی در این میان جلب توجه می نمایند که پرداختن به آن ها پاسخ به پرسش مطرح شده را با اما و اگرهایی همراه می سازد.

باید توجه داشت که فاکتور آشنایی هر مدیر با شهرستان مورد مأموریتش ؛ شاخص بسیار مهم و تعیین کننده ای است که این شاخصه به طور معمول در مدیران بومی یافت می شود . شما اگر برای اولین بار به عنوان یک مدیر جدید به شهری غیر از دیار خود قدم بگذارید برای آن که به خم و چم آن شهر و نام و تاریخچه ی محله ها و سرمایه های انسانی و غیر انسانی آن شهر آشنا بشوید به طور حتم به زمان زیاد و انرژی زاید الوصفی نیاز دارید که قطعا تا بدست آوردن آن اطلاعات ارزشمند ؛ بازنده ی مدیریتی خود شما هستید.

یک مدیر بومی لایق ، توانمند و متخصص به شایستگی می تواند با احساس تعلق ، دلسوزی خالصانه و شناخت همه جانبه نسبت به محیط پیرامون خود ، زمینه پیشرفت را فراهم نماید و در این راستا طبیعی است که انتخاب مدیران بومی می تواند اثر بخشی بیشتر و جذب اعتماد عمومی بیش از پیش شهروندان را به جهت نفوذ کلام محلی در جامعه خود به دنبال داشته باشد.

انصافأ انتصاب ها و استخدام های دو شهرستان همجوار یعنی سلسله و دلفان را ملاحظه کنید!

چند درصد از انتصابات و استخدام ها در شهرستان سلسله از شهروندان دلفانی است و در مقابل چند درصد از انتصابات در دلفان از الشتری هاست؟؟؟

ائمه جمعه شهرستان از گذشته تاکنون بارها و بارها به این موضوع (انتصاب و استخدام های غیر بومی) واکنش نشان دادند و در یک مورد پاسخ نماینده شهرستان پاسخی تامل برانگیز بود.

نماینده شهرستان در پاسخ به حاج آقا صرفی پور گفته بود که چون افراد و مدیرانی با تخصص های مورد نظر ایشان در شهرستان دلفان یافت نمی شود به ناچار از سایر شهرستان ها (البته ترجیحأ از شهرستان همسایه) مدیر متخصص وارد می شود. (اینجا)

جالب است ، به طور  مثال در همین کمیته امداد دلفان ۶۰ الی ۷۰ نیروی بومی باسواد که بعضأ فوق لیسانس و استاد دانشگاه هستند وجود دارد و سالها سابقه خدمت در این اداره را نیز در کارنامه خود دارند اما چطور یک نفر از این نیروهای بومی دارای تخصص مورد نظر آقایان نیست و الزامأ باید از غیربومی های همسایه جایگزین شود، الله و اعلم

از فرماندار شهرستان بعنوان نماینده عالی دولت در دلفان و بالاترین مدیر اجرائی انتظار می رود در مقابل اینگونه اعمال فشارها مقاومت بیشتری از خود نشان داده و  زیر بار تحمیل مدیران غیر بومی و حتی بومی نالایق و ناکارآمد نرود تا زمینه بروز نارضایتی های اجتماعی بیشتر در سطح جامعه و گروه ها و اصناف پدید نیاید.

احترام به خواست عمومی مردم یک اصل در نظام جمهوری اسلامی است…

از روزهای آغازین پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همواره امام راحل و سال های بعد مقام معظم رهبری با تاکیدات خود توجه به خواسته های مردم و رعایت انصاف و عدالت در مسایل و مباحث جاری کشور را به مسوولین توصیه کردند و این توصیه ها نباید در دیدگاه مدیرانی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امانتدار مسوولیت ها و جایگاه هایی هستند به فراموشی سپرده شوند.

مردم دلفان انسان هایی ارزشی، ولایتمدار و معتقدند و همواره در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی نیز محکم و استوار ایستادگی کردند ، اینکه این معرفت ها دیده نشود و خواسته به حق آنان در رابطه با انتصابات بومی در دستور کار مسئولین قرار نگیرد کمی کم لطفی و بی مهری است.

دور از انصاف است که کمترین خواسته آنان که در واقع انتصاب افراد بومی و متعهد برای دستگاه های اجرایی و ادارات شهرستان است نادیده گرفته شود.

سخنی چند با استاندار محترم لرستان

شما دلفان و مردم کم توقعش را از سالهای پیش بخوبی می شناسید . با فرهنگ و بافت اجتماعی و سیاسی این دیار بیشتر از استانداران پیش از خود ، آشنایید . این قرابت و آشنایی شما با دلفان ، سطح انتظارات مردم مظلوم این شهرستان را از شما بعنوان مدیر ارشد اجرایی در استان ، بالاتر برده است .

جانب آقای استاندار

با نگاهی به گذشته درخواهید یافت که بالاترین از هم گسستگی ها و نارضایتی ها در بافت سیاسی و اجتماعی شهرستان ، در زمان فرمانداران غیر بومی سابق در این شهرستان ، بروز کرده است خصوصأ در زمان فرماندار قبلی و مهمترین دلیل این موضوع ، آشنایی  و انس نداشتن مدیران غیر بومی ،  با فرهنگ ، منش و رفتار اجتماعی و سیاسی مردم منطقه بوده است.

تجربه گذشته نشان می دهد ، مدیران بومی در ارتباط با مردم و مسئولان دیگر دستگاه های شهرستان موفق تر و کارآمد تر بوده اند.

مردم دلفان که سالها مدیران غیر بومی را تجربه کرده اند ، در این برهه خواهان انتصاب مدیران بومی در این شهرستانند.

با توجه به درایتی که از سوی استاندار گرانقدر به عنوان نماینده عالی و سیاسی دولت در استان لرستان و معاون سیاسی و امنیتی ایشان سراغ داریم امید است که دلسوزانه تعداد انتصابات مدیران غیربومی در هر شهرستان را مورد بررسی قرار دهید تا ببینید که در شهرستان دلفان چند درصد نیروهای دولتی خصوصأ در رده های مدیریتی غیربومی هستند و این آمار را با سایر شهرستان های استان مقایسه کنید.

ضمن آرزوی توفیق جنابعالی در عرصه خدمت ، از شما می خواهیم این خواسته عمومی مردم دلفان را محقق نموده تا شرایط مناسب تری در آینده سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی این دیار شاهد باشیم.