سه شنبه , ۱ خرداد ۱۴۰۳

تصاویری غم انگیز از زندگی سخت مردم منطقه اولادقباد (بادآور) دلفان / منطقه تفریحی که به مرکز دپوی زباله تبدیل شد

این منطقه ، محلی تفریحی به شمار می رود و در واقع یک منطقه ای گردشگری محسوب می گردد ، اراضی این منطقه از سالها پیش تبدیل شده است به آشغال‌دانی شهر نورآباد ، سالهاست زباله های شهر بر سر مردم بی کس این منطقه آوار شده و زندگی در این منطقه را به جهنم تبدیل کرده است!

وجود این زباله ها و بوی تعفن آن و نیز آلودگی های زیست محیطی این زباله ها سبب شده اعتراضات مردمی روز به روز بیشتر و بیشتر شود.

اهالی این منطقه و ساکنین روستاهای اطراف می گویند از بیست سال پیش که انتقال این زباله ها به این محل اتفاق افتاد زندگی برای ما بسیار سخت و طاقت فرسا شده است.

کشاورزانی که در این منطقه زمین زراعی دارند می گویند ، کشاورزی در این منطقه از رونق افتاده است ، از بوی بد و آلودگی های این زباله ها کسی رغبت نمی کند دست به کشاورزی و باغداری بزند.

حمل غیر اصولی و غیر بهداشتی و همچنین دپوی غیر استاندارد زباله ها در این منطقه علاوه بر آلودگی مسیر و بوی تعفن باعث تخریب محیط زیست و گیاهان مرتعی و نابودی منابع طبیعی گردیده و از طرفی محلی برای رشد و نمو انواع باکتری های بیماری زا شده است.

مسیر فوق یکی از معدود مسیرهای سیاحتی و تفریحی شهرستان بوده و بیش از ۵۰ درصد باغات شهرستان در این منطقه قرار دارد.

علاوه بر انتخاب نابجا و غیرکارشناسی این منطقه برای دفن زباله های شهری ، پخش شدن آشغال ها به اطراف جاده و زمینها و باغات مجاور جاده که توسط باد و یا کامیون های حمل زباله ایجاد می شود نیز به خودی خود باعث بدتر شدن اوضاع و اعتراض مردم شده است.

بارها و بارها گزارش هایی از وضعیت تاسف بار محل جمع آوری این آشغال ها منتشر شده اما متاسفانه هیچ اقدام مثبتی که منجر به نتیجه شود صورت نگرفته است!

متاسفانه کسی نیست در این باره به داد مردم این منطقه برسد!!!

✍️رضا محمدیSkill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *