گزارش عملکرد فرماندار سابق دلفان یا محور مطالبه گری مردم این دیار

علی باقری از آذر ماه سال ۹۲ به مدت یکسال و هفت ماه سکان هدایت شهرستان دلفان را به عهده گرفت…


باقری فرماندار 4نسیـــم دلفـان – در این گزارش ، بخشی از عملکرد اولین فرماندار بومی شهرستان دلفان را برای قضاوت عموم مردم منتشر می کنیم. این انتشار در واقع یک مسیر روشن برای مطالبه گری مردم خوب دلفان و همچنین رسانه های شهرستان خواهد بود ، زیرا خیلی از موارد که توسط دکتر باقری پیگیری و حتی تصویب شدند ، تنها در صورت پیگیری فرماندار بعدی و همچنین مدیران ادارت محقق خواهند شد.

امیدواریم موارد منتشر شده توسط مردم و رسانه های محلی پیگیری گردند تا به فراموشی سپرده نشوند.

پروژه های عمرانی و اشتغالزایی

» پیگیری مصرانه پروژه عظیم گاوداری ۶ هزار رأسی با زیربنای ۵۶ هکتاری و اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال  و استارت حفر دو حلقه چاه عمیق برای این پروژه – این گاوداری بناست بزودی به مرحله کلنگ زنی برسد.

» معرفی ۱۵۰ بنگاه کارگاهی و مالکین کارخانه به استانداری جهت اعطاء تسهیلات مالی و بانکی

» راه اندازی و حمایت مستمر از کارخانه آرد شهرستان با اشتغالزایی برای سی نفر

» پیگیری و احداث کشتارگاه نیمه صنعتی نورآباد

» جذب سرمایه گذار برای خرید و راه اندازی کشتارگاه طیور دلفان

» پیگیری و حمایت از چندین کارگاه بسته بندی حبوبات

» پیگیری برخی از مشکلات شهرک صنعتی علیمیرزایی و مکاتبات فراوان برای تعیین تکلیف بخش های تعطیل شده

» پیگیری مستمر و مداوم و تشکیل جلسات متعدد برای احداث شهرک صنعتی شماره ۲ و نهایتأ جانمایی و تعیین حدود آن در جنوب روستای گاوکش

» مقام دوم اشتغال استان طبق سامانه رصد در سال ۱۳۹۳ – سال  گذشته  پیش بینی شده بود ۱۶۷۸ نفر اشتغالزایی ثابت با بیمه در دلفان صورت گیرد در حالی که با تلاش فرماندار و مدیران مرتبط بیش از ۱۲۴ نفر اضافه بر تعهد ایجاد شده یعنی تعداد ۱۸۰۲ نفر اشتغالزایی انجام گرفت.

امور آب ، گاز و برق

» پیگیری تخصیص ۵ میلیارد ریال برای ادامه روند ساخت سد تاج امیر و تصویب آن در کارگروه اشتغال استان – سدی که به طور کامل به فراموشی سپرده شده بود.

» پیگیری و احداث یا تکمیل چهار ایستگاه پمپاژ برای سه هزار هکتار اراضی دیم کشاورزی

» تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال برای آب شرب و فاضلاب روستایی و کانالهای آب

» پیگیری گازرسانی به پنجاه روستا از بخش های مرکزی ، خاوه و کاکاوند – در پانزده سال گذشته فقط ۲۴ روستا در دلفان گازرسانی شده بود اما طی یکسال گذشته دو برابر پانزده سال گذشته گازرسانی داشتیم.

» نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی ترکیبی – کلیه اقدامات از جمله جانمایی و مصوبات استانی ، وزارت نیرو و همچنین ابلاغ نهایی به قرارگاه خاتم جهت اجرا با اعتباری بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال

» افزایش ظرفیت دو ترانسفورماتور برق شهرستان به دو برابر با اعتبار سی میلیارد ریال

» پیگیری برق رسانی به بیست روستا

» پیگیری درخواست پست برق جدید جهت پدافند غیرعامل شهرستان

امور راه و محورهای ارتباطی

» پیگیری آسفالت یکصد کیلومتر راه آسفالته روستایی – در حال حاضر کلیه راه های بخش خاوه آسفالت شده اند.

» راه شکافی به سمت منطقه توریست درمانی چشمه آبگرم به طول سی کیلومتر

امور بهداشتی

» بیش از یکصد مکاتبه و جلسه ، درخواست از استاندار برای بازدید از وضعیت بیمارستان و نهایتأ دستور ویژه ایشان برای جلسه فوق العاده در مورد مشکلات بیمارستان ابن سینا و همچنین قول دکتر ساکی مبنی بر تخصیص ده میلیارد تومان به بخش بهداشت و سلامت شهرستان

» تصویب چند مرکز فوریت پزشکی در شهرستان و تصویب اختصاص چندین کادر متخصص پزشکی و پرستار و مستخدم به بیمارستان

» پیگیری واگذاری دو آمبولانس و تجهیز بخش های بیمارستان و درمانگاه به وسایل و تجهیزات پزشکی

» احداث چندین واحد مسکونی برای متخصصان

» آسفالت پارکینگ بیمارستان

» پیگیری ایجاد درمانگاه فرهنگیان

» پیگیری برای تکمیل و راه اندازی درمانگاه تخصیص تأمین اجتماعی شهرستان

امور شهری

» شهرک صنوف مزاحم (آلاینده) با زیربنای ۵۰ هکتاری و اعتباری بالغ بر ۲۰۰۰ میلیارد ریال با ۱۰۰۰ واحد تجاری – کلیه اقدامات این شهرک تا تصویب نهایی کارگروه زیربنایی استان انجام گرفته و قرار است بزودی کلنگ زنی شود.

» تخصیص اعتبار یک میلیارد و دویست میلیون تومانی به شهرداری برای احداث پارک ورزشی بانوان

» جلسات متعدد برای تکمیل آرین برج و جذب سرمایه گذاران ، علی رغم کارشکنی های بی حد و حساب برخی افراد ذی نفوذ…

» تلاش برای تحویل ۲۰۰ واحد مسکن مهر از ۶۴۲ واحد شهرستان

» پیگیری الحاق فاز ۳ و ۴ فرهنگیان به طرح جامع شهری – در این رابطه کار الحاق فاز ۴ به اتمام رسید اما الحاق فاز ۳ با کارشکنی برخی افراد با مشکلاتی روبرو شد که درباره آن مجدد مکاتبات لازم صورت گرفت. همچنین اراضی متعلق به کارکنان نیروی انتظامی و دادگستری به طرح جامع شهری ملحق شد.

» پیگیری و مکاتبه در خصوص تفکیک اراضی بهارستان و دره مشتری و ایجاد زیر ساخت ها

سایر

» پیگیری احداث یازده مدرسه در بخش های مرکزی و کاکاوند

» پیگیری تخصیص ۲۰ هکتار زمین برای احداث دانشگاه ملی

» پیگیری تخصیص زمین برای احداث دادسرا و پزشکی قانونی

» تشکیل جلسات متعدد با فرماندهی محترم قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و همچنین سایر فرماندهان این قرارگاه برای کمک به توسعه و پیشرفت شهرستان

» تلاش برای خروج شهرستان از تبعیدگاه مجرمین خطرناک و با سابقه و مکاتبه با استانداری و پیگیری تا ارجاع مکاتبات انجام گرفته به دبیر شورای امنیت ملی

» ایجاد بخشداری خاوه بعنوان سومین بخشداری شهرستان و همچنین پیگیری ارتقاء مرکز برخوردار به شهر

» پیگیری و مکاتبات لازم  برای ایجاد بخش میربگ و ایتیوند

» تاسیس و راه اندازی دادگاه ویژه بخش های کاکاوند و خاوه

» حمایت و پیگیری مبارزه با فساد و باندهای قدرت نامشروع

» سرکشی برنامه ریزی شده به خانواده های شهدا ، جانبازان و اشخاص تحت پوشش نهادهای حمایتی

» حمایت از حقوق شهروندی و انجمن ها و سازمانهای مردم نهاد

» ملاقات های برنامه ریزی شده با مردم و سرمایه گذاران و پیگیری مشکلات آنان ، به طوری که لیست ملاقات های انجام شده طبق آمار و امضاء مراجعین بالاترین تعداد در سالهای اخیر بوده است.

» حمایت از تولید کنندگان شهرستان و خیاطان و تصویب دوخت لباس دانش آموزان دلفانی به وسیله تولیدکنندگان شهرستان برای اولین بار ، به طوری که در جلسه شورای اشتغال استان بعنوان نمونه در استان معرفی شدیم.

» پیگیری سفرهای مسئولین ارشد کشور و استان به شهرستان و بازدید از وضعیت منطقه به طوریکه در یکسال و چند ماه دوازده بار استاندار محترم لرستان به این شهرستان سفر کردند.

» فرمانداران سابق دلفان به خاطر غیر بومی بودن از تشکیل جلسه شورای نامگذاری معابر شهرستان بنام علمای دینی منطقه بخاطر حاشیه های جانبی پرهیز می کردند اما این موضوع در دستور کار فرماندار بومی شهرستان قرار گرفت.

http://uupload.ir/files/u21j_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B6%DB%B0%DB%B4_%DB%B1%DB%B2%DB%B1%DB%B6%DB%B0%DB%B5.jpg

در مرحله اول بلوار ورودی شهر نورآباد به نام عالم برجسته دلفانی آیت الله شیخ فرج الله کاظمی موموندی نامگذاری گردید و مکاتباتی برای نامگذاری دانشگاه ملی این شهرستان به همین نام انجام شد.

» سفرهای متعدد و بازدید از مناطق دور افتاده و محروم شهرستان و همچنین سه بار سفر به منطقه صعب العبور آبگرمه برای پیگیری راه شکافی این منطقه ، برای اولین بار با پیگیری فرماندار سابق استاندار لرستان ، معاون عمرانی و ۱۰ نفر از مدیران کل استان به آبگرم دلفان سفر کردند و از نزدیک با مشکلات این منطقه و مردم آن و حتی روستاهای این مسیر آشنا شدند.


مطالب مرتبط:

» عزل فرماندار؛ نمایش اقتدار سوری در شکستن غرور دلفان یا زیرکی استاندار برای انداختن توپ به زمین سایرین؟!

» سناریوی تخریب فرماندار بومی دلفان و تلاش برای تعطیلی پایگاه مردمی نسیم دلفان

۱۲ نظر

 1. واقعا حیف بود که فرماندار بومی و پرتلاش به این زودی رفت

 2. اگر کسی بیرون از استان لرستان غیر بومی سالاری را تآیید نماید حرفی . اما یکی نیست لرستانی ها……. را محض رضای خدا توجیه کند که شمایی که زخم خورده غیر بومی سالاری هستید شما که صد در صد عقب ماندگیتان بی تآثیر از این موضوع نیست شما دیگر چرا؟ اگر منکر باشیم چرا اصلآ انقلاب کردیم مگر نه این است که ما به رهبری حضرت امام ره انقلاب کردیم که دست اجنبی وغیر بومی را از مملکتمان کوتاه کنیم آن در مقیاس گسترده و دایره مفهوم و مصداق را محدودتر نمائیم شهرها و آبادی ها هم از این قاعده مستثنی نیستند و نباید باشند و همه آحاد جامعه باید به این قضیه اعتقاد وافر داشته باشند . مسئولین استان باید به قول مرحوم مدرس محدوده این به ظاهر زرنگ بازیها را مشخص کنند تا کی دلفان مظلوم چوب ندانم کاری شما مسئولین استان را بخورد از دخالت های بی منطق تان در انتصاب نماینده مجلس گرفته تا هوس های ازروی رابطه ی انثصاب مسئولین دلفان مظلوم همه و همه جایگاهی از آتش را برایتان فراهم می اورد انشا الله زیرا که به خاطر دنیای دیگران اخرت خود را باخته اید .

 3. دکتر جان خسته نباشی به خدا مردم دلفان نه زحمت های شما را فراموش خواهند کرد نه این اهانت استاندار را

 4. جلالخالق این هم شد عملکرد

 5. از ۱۰۰ مکاتبه ایشان در بخش بهداشت و درمان ۹۹ تا علیه رئیس شبکه سابق بود ویک نامه هم نامه تاریخی ایشان بود به دانشگاه علوم پزشکی که گفته بود ما حاشیه شهر نداریم

 6. اینها رو که گفتی عملکرد کل ادارات شهرستان بود از عملکرد خودت بگو ، راستی عدالت را دربین همکارات وشهروندان رعایت کردی یا نه چون روز قیامت بایستی بشدت جوابگو باشی .در کل من اگه بجات بودم اول نگاه به ظرفیت وتوان خودم میکردم بعد مسئولیت قبول میکردم

 7. ما نباید مانند دیروزی ها فکر کنیم بر طبل بومی گری محض بکوبیم این چه بینشی است به نام بومی ساختار پیشرفت شهرستان را هدف قرار داده است من مخالف این نظریه هستم که صرفا بومی گری را بهانه کنیم از فکر های خلاق دیگران بی بهره شویم حداقل ازبومی های دارای اندیشه خلاق برنامه ریز دفاع کنیم واقعیت امر این است که کسی نیست ونبوده از بچه های پاک این دیار مدیران کار ازموده بسازد یاد مان نرفته شکارچیان در حوزه برنامه ریزی این شهرستان بودند که شبانه روز بفکر مانع رشد جوانان این شهرستان بودند که نکند در اینده برای جاه منصب انان مشکل ساز شوند بیاید این ایده را ترویج کنیم که به غیر بومی ها هم مشاوره دهیم اگر نظرات و پیشنهادات کارشناسی شده را رد کردند انوقت ندای مظلومیت سر دهیم تا حالا که بومی های ما بخاطر حاشیه های که خودمان ساختیم در مدیریت کلان شهرستان باید و شاید نتوانستند از ظرفیت ها بهره گیری کنند بیشتر اوقات وقت خویشتن را صرف گوشه گیر کردن حریف کرده ایم بدون اینکه به این مهم توجه کنیم چشمان بیداری عملکرد مارا ارزیابی خواهند کرد

 8. نورابادی عزیز ما از صد در صد پست ها صد و پنجاه در صد در اختیار غیر بومی است تا حالا کجا بودی که کسب فیض نمایی امروزی !!!!!!!!!!!!!!!!

 9. ماغریبه پرستیم وبس

 10. تشکر میکنم از زحمات کلیه مسئولین.یکی اینکه تحقیق کنید چند درصد از کارمندان دلفان غیر بومی هستند مخصوصا برادران الشتری.آیا دلفان باسواد یا کارمند ندارد یا از طرف نماینده و مسئولان استانی تحت فشار هستیم که باید جای خودرا خالی کرده و در اختیار غیر بومیان بزاریم.دوم اینکه آقای فرماندار برای روستاهای اولاد قباد چه کار مفیدی انجام دادید.چرا باید کلیه زباله های شهرستان به جای اینکه بازیافت بشوند یا بصورت مکانیزه امحا شوند باید به عنوان یک لکه ننگ بر سفره زحمت کشان روستاهای دره دیمه،سرچقا،چقا سلمان و…ریخته شود.چرا؟چرا باید وقتی گردشگران م مسافران عزیز از جاده چقا سلمان گذر کنن با دود و غبار غلیظ و فوق العاده سمی و خطرناک روبرو شوند که حتی در غروب و نیمه شب باعث نداشتن دید مستقیم رانندگی برای وسائط نقلیه شود.چرا؟این فقط مشکلات روستای خودم را گفتم حالا بحث برق آسفالت پل کشاورزی و دامداری زنبور داری بماند

 11. اگه جواب قانع کننده ای پیدا کردید.ممنون میشم بگید.بسیار بسیار تشکر از نسیم دلفان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.