پنجشنبه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

احداث ۳ نیروگاه خورشیدی مگاوات بالا در لرستان

سرپرست شرکت توزیع برق لرستان گفت: در صورت داشتن سرمایه‌گذار ۳ نیروگاه خورشیدی مگاوات بالا در سه شهر کوهدشت، نورآباد و پلدختر در زمین‌های منابع طبیعی که توسط استانداری معرفی شده‌اند احداث خواهد شد.

نسیم دلفان _ مهران امیری، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه ممکن است کشور تا پنج سال آینده همین وضعیت خشک‌سالی را داشته باشد، اظهار کرد: باید ۳۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید به شبکه توزیع برق کشور اضافه شود که دولت برنامه‌های خود را در این زمینه آغاز کرده است.

وی ادامه داد: امسال سهمیه لرستان ایجاد ۴۵۰۰ نیروگاه خورشیدی خانگی است که پیش‌بینی ما این است با اجرای این طرح‌ ۲۰ مگاوات به ظرفیت تولید استان اضافه شود.

سرپرست شرکت توزیع برق لرستان عنوان کرد: موافقت‌نامه‌های این نیروگاه‌های کوچک خانگی دریافت شده و ساتبا پیگیر اجرای آن‌هاست.

امیری عنوان کرد: ۴۰۰۰ نیروگاه‌ کوچک خانگی برای اقشار کم درآمد، افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد و افرادی که استانداری به عنوان بی‌بضاعت معرفی می‌کند که دولت در قالب اهداء تسهیلات از آن‌ها حمایت کرده و ۵۰۰ واحد نیز به صورت آزاد است که هر کس با سهم آورده خودش کار کند.

وی افزود: سهمیه لرستان ۲۰۰۰ نیروگاه بود که با پیگیری‌هایی که استاندار داشتند به ۴۵۰۰ واحد افزایش یافت.

سرپرست شرکت توزیع برق لرستان با اشاره به این‌که امیدواریم این طرح به عنوان یک کمک درآمد برای خانواده‌ها مورد استقبال قرار بگیرد، عنوان کرد: این طرح خرید تضمینی ۲۰ سال داشته و اقساط وام از محل فروش برق تأمین می‌شود فقط به همکاری بانک‌ها نیاز دارد.

امیری با اشاره به معرفی ۱۲ قطعه زمین منابع طبیعی از طرف استانداری به ساتبا برای ایجاد نیروگاه خورشیدی مگاوات بالا، تصریح کرد: تنها سه نقطه از این زمین‌های منابع طبیعی شرایط ایجاد نیروگاه خورشیدی مگاوات بالا را داشتند.

سرپرست شرکت توزیع برق لرستان ادامه داد: اگر در این سه نقطه سرمایه‌گذار داشته باشیم می‌توانیم ۲۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه کنیم.

وی تصریح کرد: در صورت داشتن سرمایه‌گذار سه نیروگاه خورشیدی مگاوات بالا در سه شهر کوهدشت، نورآباد و پلدختر در زمین‌های منابع طبیعی که توسط استانداری معرفی شده‌اند احداث خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *