۷۰ ورزشکار لرستانی در رشته ورزشهای هوایی فعالیت دارند/سایتهای خوبی برای انجام رشته ورزشهای هوایی در لرستان از جمله سفره کوه نورآباد وجود دارد

مسئول کمیته ورزشهای هوایی استان لرستان از فعالیت ۷۰ خلبان در این رشته ورزشی در استان خبر داد…


پرواز با پاراگلایدرنسیـــم دلفـان – کیوان زادخوش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تعداد نفراتی که در رشته ورزش های هوایی لرستان فعالیت دارند، اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۷۰ خلبان در رشته ورزشهای هوایی لرستان فعالیت دارند.

وی با اشاره به وضعیت این رشته در استان لرستان بیان داشت: با توجه به کمبود امکانات و تجهیزات لازم هم اکنون این رشته در لرستان وضعیت مطلوبی ندارد.

ضرورت حمایت مسئولان از ورزشهای هوایی استان

مسئول کمیته ورزشهای هوایی لرستان بر ضرورت حمایت مسئولان برای گسترش ورزشهای هوایی در لرستان و همچنین ازورزشکاران این رشته ورزشی بیان کرد: در این راستا مدیریت ارشد لرستان خوشبختانه نگاه ویژه ای به رشته ورزشهای هوایی استان دارند که می طلبد این نگاه از سوی سایر مسئولان و متولیان این حوزه نیز وجود داشته باشد.

زادخوش با بیان اینکه استاندار لرستان قول اختصاص حمایتهای مالی برای گسترش این رشته و همچنین  حمایت از ورزشکاران رشته ورزشهای هوایی لرستان را به ما داده اند، گفت: امیدواریم با اختصاص این حمایت مالی زمینه رشد و توسعه این ورزش در استان فراهم شود.

لزوم تسطیح سایتهای ورزشهای هوایی لرستان

وی به امکانات زیرساختی ورزشهای هوایی در لرستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر چند سایت برای انجام این ورزش در استان وجود دارد که می طلبد با حمایت مسئولان ارتقا و تسطیح پیدا کنند.

مسئول کمیته ورزشهای هوایی لرستان بیان داشت: سایتهای خوبی برای انجام رشته ورزشهای هوایی در لرستان از جمله سایت “چزال” و سفره کوه نورآباد وجود دارد که می طلبد با حمایت مسئولان در سایر شهرستانهای استان نیز ایجاد شوند.

زادخوش با تاکید بر ضرورت ایجاد و معرفی این سایتها در کشور بیان داشت: به طور حتم این امر نیز در رونق گردشگری استان لرستان نیز تاثیر گذار خواهد بود.

بام لرستان محل پرش خلبانها می شود

وی از انجام اقدامات لازم برای اختصاص بام لرستان برای انجام ورزشهایی هوایی در استان بیان داشت: در این راستا در سال ۹۰ پیشنهاد این موضوع را به استانداری ارائه داده ایم که امیدواریم این امر به زودی در استان عملیاتی شود.

مسئول کمیته ورزشهای هوایی لرستان با اشاره به ایجاد این رشته در شهرستانهای مختلف لرستان بیان داشت: در حال حاضر این رشته در شهرستانهای الشتر، نورآباد، خرم آباد، بروجرد، الیگودرز و ازنا ایجاد شده است.

زاد خوش یادآور شد: در این راستا کمیته ورزشهای هوایی لرستان آمادگی دارد با ارائه آموزشها و حمایتهای لازم این رشته را در سایر شهرستانهای استان نیز راه اندازی کند.

وی همچنین از اعلام آمادگی کمیته ورزشهای هوایی لرستان برای ایجاد رشته های چتر بازی، بالون سواری و … خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.