شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

گزیده‌های مهمی از سخنان رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان در نشست خبری

دکتر یوسف‌رضا جهانیان در نشست خبری که با جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد به بیان عملکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان در مدت تصدی خود پرداخت.

گزیده‌هایی از مهمترین سخنان وی در این نشست خبری به شرح زیر می‌باشد.

🔹تمرکز بر روی پروژه های متوقف شده و به سرانجام رساندن این پروژه ها در یکسال گذشته در دستور کار قرار گرفته که خوشبختانه با تلاش، رایزنی و مذاکرات صورت گرفته شاهد افتتاح و به بهره‌برداری رساندن پروژه هایی هستیم که رها شده بودند.

🔹افتتاح و تجهیز دو مرکز جامع سلامت فرهادآباد و سنجابی که برای تجهیز آنها رایزنی های فراوانی صورت گرفته تا دو پروژه آبرومند و مجهز به بروزترین تجهیزات را به مردم این منطقه اهدا کنیم.

🔹به‌رغم تمام مشکلات مالی و اعتباری توانستیم در برابر  مردم سربلند باشیم ، تجهیز و افتتاح مرکز جامع سلامت و بهداشت شهرستان و همچنین تجهیز و افتتاح مرکز سلامت دمباغ که با تمام تجهیزات در دهه فجر سال گذشته به بهره‌برداری رسیدند.

🔹تجهیز و افتتاح ساختمان آژانس تنگ پری و ساختمان جامع سلامت حسن آباد سنجابی ، تکمیل و تجهیز ساختمان مرکز جامع سلامت فرهادآباد با ساختمانی دو طبقه با بروزترین تجهیزات، علاوه بر این‌ها افتتاح دو مرکز شبانه روزی و مرکز شهید رجایی نیز تا سه ماه آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

🔹مرکز جامع سلامت شبانه روزی گاوکش و برخوردار را نیز در دستور کار داریم که تلاش می کنیم در نیمه اول سال آینده با تجهیز آنها به بهره‌برداری برسند.

🔹پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان یکی از کارهای بسیار خوب و آبرومند در شهرستان می باشد که خیلی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان را برطرف خواهند کرد.

🔹راه اندازی آموزشگاه بهورزی که تاکنون نداشتیم و دانشجویان بهورز مجبور بودند در مرکز آموزش شهرستان‌های سلسله یا خرم آباد تحصیل کنند و مشکلات و معضلاتی را برای آنها به دنبال داشت اما علیرغم نبود اعتبار و با استفاده از رایزنی‌های صورت گرفته توانستیم آموزشگاه بهورزی دلفان که با اهداف عالی دنبال آن بوده ایم مجهز کنیم و هم اکنون ۹ دانشجوی بهورزی در این آموزشگاه با تمام امکانات در  حال آموزش می باشند ، انجام این کار زمینه و زیرساختی برای اهداف متعالی مانند اخذ مجوز ایجاد مجتمع عالی سلامت در شهرستان است که یک نوع دانشکده برای ما محسوب خواهد شد.

🔹در جلسه ای که اخیراً با معاون آموزشی وزیر بهداشت برگزار کردیم پیشنهاد اخذ مجوز مجتمع عالی سلامت از جانب بهداشت و درمان شهرستان ارائه گردید که خوشبختانه با موافقت وزارت، شهرستان دلفان به قطب دهان و دندان استان لرستان تبدیل شده است و انشالله برای سال آینده با پذیرش دانشجو در کنکور سراسری برای رشته های مختلف کاردانی در  مجتمع عالی سلامت شهرستان پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

🔹یکی دیگر از مطالبات مهم مردم دلفان ساختمان ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان می‌باشد که در مرکز شهر قرار دارد، عملیات اجرایی این پروژه از چند سال گذشته آغاز شده اما به علت نبود اعتبار و مشکلاتی که وجود داشت این پروژه کاملاً به کما رفت تا این که با مکاتبات صورت گرفته و جلساتی که با وزیر محترم، معاونین و ریاست محترم دانشگاه برگزار گردید نیاز به تخصیص ۴۰ میلیارد تومان برای اتمام این پروژه مورد پیگیری جدی قرار گرفت ، رایزنی های فراوانی با خیرین از جمله بنیاد برکت صورت گرفت اما واقعیت این است که تأمین این مبلغ از عهده خیرین و حتی شبکه خارج بود اما با پیگیری‌های صورت گرفته تخصیص آن مورد موافقت قرار گرفته و انشالله هفته آینده کار مناقصه ساختمان ستاد شبکه بهداشت انجام خواهد شد و به زودی شاهد ادامه ساخت این پروژه در دو طبقه خواهیم بود.

🔹دکتر جهانیان، به موضوع نظارت بر زیر مجموعه های این شبکه اشاره کرد و گفت: در حوزه سلامت مردم و نظارت بر کار درمان با کسی تعارف نداریم و با فعال کردن ۳ اکیپ تخصصی از طرف همکاران بصورت شبانه روزی بر سلامت و درمان مردم نظارت می‌کنیم.

🔹وی در خصوص نظارت بر داروخانه های سطح شهر و افزایش قیمت بعضی اقلام دارویی گفت: در حال حاضر با ۳ نیروی تخصصی ، کار نظارت بر درمان و سلامت همشهریان با حساسیت خاصی دنبال می‌شود و به مردم اطمینان میدهم با کسانی که خودسرانه دنبال افزایش قیمت دارو باشند یا بخواهند با سلامت شهروندان بازی کنند بطور جدی برخورد می‌شود.

🔹شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان در شاخص های مشخص شده و ارزیابی کیفیت خدمات سلامت در حوزه عملکردی خوشبختانه رتبه نخست در استان را داشته است ، در خصوص شاخص‌های توسعه فیزیکی و همچنین در خصوص جذب نیروی انسانی هم توانستیم رتبه اول استان را کسب کنیم، این عملکردها مرهون تلاش و زحمات شبانه روزی تمام همکاران حوزه بهداشت و درمان می باشد.

🔹یکی دیگر از موضوعاتی که جهت ارائه خدمات بهتر آن را دنبال کرده ایم جذب نیروی انسانی برای مراکز بهداشت، بیمارستان و تمام قسمت های مربوط به حوزه سلامت بوده که تاکنون توانستیم نیروهای خوبی را از طریق آزمون استخدامی و راه های دیگر جذب کنیم.

🔹وی به موضوع کمبود پزشک در شهرستان اشاره کرده و گفت: در جهت رفع کمبود پزشک عمومی و پزشک متخصص رایزنی‌های فراوانی صورت گرفته که خوشبختانه توانستیم در این مدت ۱۰ پزشک عمومی و ۹ پزشک متخصص در رشته های مختلف بکار گیری شوند و به طور کلی ۳۳۹ نیروی انسانی جدید وارد سیستم حوزه بهداشت دلفان شده است.

🔹یکی دیگر از مطالبات مردم موضوع فعالیت اورژانس هوایی شهرستان بوده و بر همین اساس کار را دنبال کردیم که بعداز اخذ مجوز و کار ساخت آشیانه امیدواریم با نگاه ویژه ریاست محترم دانشگاه استان به زودی شاهد استقرار وانجام خدمات رسانی توسط بالگرد هوایی مختص به اورژانس هوایی در دلفان باشیم.

🔹اورژانس بین جاده ای یکی از ضروریات هر منطقه می باشد و ما هم بطور جدی پیگیر این موضوع بودیم که خوشبختانه توانستیم، اورژانس بین جاده‌ای را از ۳ پایگاه به ۱۰ پایگاه افزایش دهیم که در حقیقت این کار یک نوع انقلاب در حوزه بهداشت و درمان و سلامت مردم می‌باشد.

🔹پایگاه اورژانس ۱۱۵ تنگ پری هم اکنون افتتاح شده است و اورژانس کفراج هم بزودی به بهره برداری خواهد رسید علاوه بر این‌ها پایگاه اورژانس ۱۱۵ دمباغ که از ظرفیت شبکه بهداشت شهرستان برای احداث آن استفاده شده در هفته دفاع مقدس افتتاح خواهد شد.

🔹رییس شبکه بهداشت و درمان به مشکلات مردم بعد از مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات در این شهرستان اشاره کرد و گفت: تاکنون دلفان از نبود دستگاهی که بتواند تمام آزمایش ها را انجام دهد رنج می برد اما با پیگیری های صورت گرفته و با انعکاس مشکلات و مکاتبات صورت گرفته توانستیم مجوز تخصیص دستگاه اصلی آزمایش تشخیص مولکولی را بگیریم و به زودی این دستگاه که کاملا بروز و پیشرفته می‌باشد در این شهرستان مستقر خواهد شد ، این دستگاه می‌تواند انواع و اقسام بیماری‌ها را تشخیص دهد و باعث خواهد شد تا مردم برای یک آزمایش به دیگر شهرستانها مراجعه نکنند و این یک امکان و امتیاز خیلی خوب برای دلفان خواهد بود.

🔹همانطور که می‌دانیم دلفان عشایری و عشایر پذیر است و خدمت به همه مردم از جمله عشایر برای ما اهمیت خاصی داشته و دارد. پرداختن به موضوع بهداشت عشایر در دستور کار ما قرار دارد با این رویکرد تاکنون توانستیم ۹ خانه بهداشت که بتوانند به جمعیت عشایری منطقه کمک کنند و سلامت این قشر زحمتکش را کنترل کنند مستقر شده و در حال خدمات رسانی به عشایر منطقه می‌باشند.

🔹وی به مشکلات مردم درباره اهداء خون اشاره کرده و گفت: پایگاه انتقال خون دلفان به دلایلی تعطیل شده بود اما با پیگیری‌های صورت گرفته دوباره این پایگاه در بیمارستان شهرستان مستقر شده و در حال حاضر چند روز در هفته مشغول انجام خدمت و دریافت خون از مردم می باشد و ما به دنبال این هستیم که بتوانیم تعداد روزهای فعالیت پایگاه انتقال خون را افزایش دهیم و ان‌شاالله به زودی شاهد استقرار رسمی پایگاه انتقال خون مستقل در شهرستان دلفان خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *