پنجشنبه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

بیان گوشه‌ای از مطالبات مردم دلفان توسط امام جمعه شهرستان در حضور رییس مجلس و هیات همراه

صبح امروز دکتر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در صدر هیاتی از مسئولان ارشد به همراه تعدادی از نمایندگان مجلس و همچنین استاندار لرستان یکی از روستاهای محروم شهرستان دلفان را مورد بازدید قرار دادند.

نسیم دلفان – در این دیدار مردمی که در روستای سرمرنگ انجام گرفت حجت‌الاسلام خانی گوشه از مطالبات به حق مردم منطقه و شهرستان را بیان نمودند.

خلاصه‌ای از بیانات امام‌جمعه شهرستان:
🔹حضور جنابعالی (دکتر قالیباف) در جایگاه مدیریت ارشد کشور و آن هم شخصیتی از جنس رزمندگان دفاع مقدس و همرزم شهدا که در دل همین روستاهای دلفان با عمق محرومیت صاحب چهار شهید ، پنج شهید هستند از نقاط امید مردم به انقلاب و نظام و توجه مسئولین انقلابی به محروم‌ترین مردم کشوری است که امروز محرومیت آنها را به عینه مشاهده فرمودید و به یقین تکلیفی از جنس دوران دفاع مقدس در خدمت صادقانه به منطقه و شهرستان دلفان را می طلبد که همیشه تکلیف خود را به نظام و انقلاب ادا کرده و می‌کنند.

🔹ما در مواجهه با مردم نجیبی هستیم که نبود کمترین سهم از صنعت و زیر ساخت جهت سرمایه گذاری و اشتغال ما را شرمنده آنها کرده است.

🔹تخصیص حق آبه سد معشوره (گاوشمار) به حداقل ۵۰ درصد که منبع و سرچشمه آن در همین شهرستان است حق ابتدائی آنهاست ، آب برای این مردم عزیز ما هم آب است و هم نان

🔹لازم است امروز تنها ممر زندگی مردم منطقه و شهرستان را که کشاورزی معیشت محور (نه حتی اقتصاد محور) و دامداری رو به شکست مردم و باغات خشک شده با زحمات چند ده ساله مردم را ببینیم و تدبیر کنیم ، نسبت به آبخیزداری و آبخوان داری شهرستانی با سطح بالای میانگین بارش تصمیم جدی گرفته شود و در کنار آن حق آبه مردم را به جد پاسخ دهیم.

درج خبر : بتول رحمتیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *