همایش استانی شعر از پایداری تا رهایی به میزبانی دلفان برگزار شد

همایش استانی شعر از پایداری تا رهایی به مناسبت روز مقاومت و آزادسازی خرمشهر قهرمان در شهرستان دلفان با حضور شعرای استان و مسئولین برگزار گردید

نسیم دلفان – در این همایش ابتدا ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از روند برگزاری این همایش برای حاضرین بیان نمود.

یوسف نوری زاده گفت: خرمشهر از دو جهت در تاریخ دفاع مقدس ماندگار مانده جهت اول که آزاد سازی خرمشهر قهرمان جزء شیرین ترین لحظات دفاع مقدس بوده و هست جهت دوم تصرف خرمشهر عزیز توسط عراق و دشمنان انقلاب اسلامی که برگرفته از تمام ابرقدرتهای غرب بود می‌باشد آنان آنچنان دژ محکمی از تجهیزات نظامی در خرمشهر ایجاد کرده بودند که غیر قابل نفوذ باشه ولی رزمندگان غیور ایران اسلامی با توکل بخدا و رهبری بی نظیر حضرت امام راحل و همچنین اخلاص و تقوای الهی پوزه استکبار جهانی در راس آمریکای جنایتکار و رژیم بعثی عراق را برای همیشه به خاک مالیدند لذا براساس اخلاص رزمندگان بود که امام فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد.

در این همایش استانی ۴۱ اثر ارزشمند ادبی در حوزه شعر و متن ادبی به دبیرخانه ارسال گردیده که هیئت محترم داوران تعدادی از بعنوان برگزیده و تعدادی را بعنوان تقدیری معرفی نمودند.

برگزیدگان آقایان وحید اشجع از بروجرد، سرکار خانم مهتاب خاکیان از دلفان ، سرکار خانم یاس سلیمانی از ازنا ، سرکار خانم فاطمه احمدی از سلسله، میثم قاسمی و میثم جعفری از بروجرد، سرکار خانم سیده فاطمه خلیلی، زهرا زارعی از دلفان، سرکار خانم سمیرا محمدی از دلفان در این همایش خوانش شعر و دکلمه داشتند.

در بخش دیگر این همایش تقدیر از فرماندهان دوران دفاع مقدس و چهره حماسی و پیشکسوت عرصه موسیقی کشور واستان استاد میرزاوند بعمل آمد و در بخش دیگر هنرنمایی هنرمندان نمایش بود که اجرای نمایش (هرچه می خواهی بردار) که بسیار مورد استقبال حاضرین گردید.

امام جمعه محترم شهرستان نیز ضمن در این جلسه گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر گفت: وظیفه همه ما و شما هنرمندان عزیز است که در راستای بیان ارزشهای اسلامی و دفاع مقدس با خلق آثار هنری فاخر این رشادت‌ها رابه تصویر بکشید و به نوجوانان و جوانان معرفی کنیم امروز شما هنرمندان این امر را بخوبی به تصویر کشیدید.
جا دارد از زحمات تک تک شما عزیزان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر تشکر بعمل آید.

همچنین در پایان این مراسم از برگزیدگان این همایش توسط مسئولین از جمله فرماندار جناب مهندس قهرمانی و فرمانده محترم سپاه و دیگر مسئولین شهرستان تجلیل بعمل آمد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.