سه شنبه , ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
آخرین خبرها

اقدامات معیشتی و توزیع اقلام کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان

در ایام ماه مبارک رمضان ۳۷۵/۸ تن انواع کالاهای اساسی به منظور تنظیم بازار در سطح شهرستان توزیع شده است.

نسیم دلفان – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان عنوان داشت: در ایام ماه مبارک رمضان در راستای تنظیم بازار و بهره مندی اقشار ضعیف و کم در آمد مقدار ۶۸ تن برنج سهمیه شهری (توزیع توسط جهاد کشاورزی) و ۹۱ تن سهمیه روستایی (توزیع توسط تعاون روستایی) ، ۲/۵ تن تخم مرغ ، ۱۸۰ تن شکر (۹۰ تن جهت مصرف خانوار و ۹۰ تن جهت مصرف صنوف و صنایع)، ۱۰ تن روغن خوراکی و ۶/۳ تن گوشت قرمز منجمد توزیع شده است.

وی با اشاره بر اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی افزود: این طرح نظارتی با همکاری کارشناسان بازرسی و قرارگاه تامین امنیت غذایی مدیریت جهاد کشاورزی، اداره صمت، بسیج و تعزیرات حکومتی اجرا می شود.

در این راستا در ایام ماه مبارک رمضان تعداد ۶۰۸ مورد بازرسی و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی و توزیع کالاهای اساسی صورت گرفته است. این بازرسی ها به صورت فشرده از مراکز عرضه کالاهای اساسی، میادین میوه و تره بار، نانوایی ها، قصابی ها، قنادی ها و مرغ فروشی های سطح شهر و روستاها انجام می پذیرد که در این راستا در این مدت تعداد ۵۷ پرونده تشکیل و جهت برخورد قانونی با متخلفین به تعزیرات حکومتی ارسال گردیده است.

وی در پایان گفت: اکنون نیاز بازار به مرغ، تخم مرغ و همه کالاهای اساسی بدون هیچ مشکلی در حال برآورده شدن است و هیچ‌گونه گرانفروشی در این حوزه‌ها قابل قبول نیست و در صورت مشاهده این موضوع، گشت‌ها مراتب را برای برخورد قضایی به تعزیرات اعلام می‌دارند.
روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی دلفان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *