دوشنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۱

اقدامات معیشتی و توزیع اقلام کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان

در ایام ماه مبارک رمضان ۳۷۵/۸ تن انواع کالاهای اساسی به منظور تنظیم بازار در سطح شهرستان توزیع شده است.

نسیم دلفان – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان عنوان داشت: در ایام ماه مبارک رمضان در راستای تنظیم بازار و بهره مندی اقشار ضعیف و کم در آمد مقدار ۶۸ تن برنج سهمیه شهری (توزیع توسط جهاد کشاورزی) و ۹۱ تن سهمیه روستایی (توزیع توسط تعاون روستایی) ، ۲/۵ تن تخم مرغ ، ۱۸۰ تن شکر (۹۰ تن جهت مصرف خانوار و ۹۰ تن جهت مصرف صنوف و صنایع)، ۱۰ تن روغن خوراکی و ۶/۳ تن گوشت قرمز منجمد توزیع شده است.

وی با اشاره بر اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی افزود: این طرح نظارتی با همکاری کارشناسان بازرسی و قرارگاه تامین امنیت غذایی مدیریت جهاد کشاورزی، اداره صمت، بسیج و تعزیرات حکومتی اجرا می شود.

در این راستا در ایام ماه مبارک رمضان تعداد ۶۰۸ مورد بازرسی و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی و توزیع کالاهای اساسی صورت گرفته است. این بازرسی ها به صورت فشرده از مراکز عرضه کالاهای اساسی، میادین میوه و تره بار، نانوایی ها، قصابی ها، قنادی ها و مرغ فروشی های سطح شهر و روستاها انجام می پذیرد که در این راستا در این مدت تعداد ۵۷ پرونده تشکیل و جهت برخورد قانونی با متخلفین به تعزیرات حکومتی ارسال گردیده است.

وی در پایان گفت: اکنون نیاز بازار به مرغ، تخم مرغ و همه کالاهای اساسی بدون هیچ مشکلی در حال برآورده شدن است و هیچ‌گونه گرانفروشی در این حوزه‌ها قابل قبول نیست و در صورت مشاهده این موضوع، گشت‌ها مراتب را برای برخورد قضایی به تعزیرات اعلام می‌دارند.
روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی دلفان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.