دوشنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۱

اشک های تاسف‌ برانگیز استاندار کهگیلویه و بویراحمد و توضیحات وی این‌باره

توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص انتشار فیلم گریه اش در منطقه محروم «دیشموک»

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص انتشار فیلمی که از گریه او در منطقه محروم دیشموک در فضای مجازی منتشر شده، توضیحاتی ارائه کرد.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری ایسنا ، سید علی احمدزاده در نشست شورای برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص انتشار فیلم گریه‌اش در منطقه محروم دیشموک از توابع شهرستان کهگیلویه افزود: یک بحث ناخودآگاه در منطقه پیش آمد. وارد یک منطقه شدم که با فقر مواجه بودند، جاده دسترسی، آب آشامیدنی و زمین های کشاورزی مناسب نداشتند و زن و مرد و کودک از من تقاضای کمک داشتند و می گفتند حتی نان برای خوردن نداریم.

وی اظهار کرد: به علت نداشتن جاده ارتباطی تا کنون چند نفر در این منطقه جان خود را هنگام عبور از رودخانه خروشان از دست داده‌اند و زنان باردار دسترسی به خدمات ندارند و بعضاً به همین علت می میرند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: حداقل ۲۰ بچه دور خودرو بنده جمع شدند. هنگامی که این وضعیت و شرایط سخت و بحرانی را دیدم وقتی خبرگزاری صدا و سیما برای مصاحبه پیش من آمد بغضم ترکید و نتوانستم خودم را کنترل کنم.

احمدزاده تصریح کرد: گرسنگی، فقر و لباس‌های کهنه مردم منطقه را که دیدم ناراحت شدم، این منطقه در فصل زمستان حدود چهار ماه هیچ راه ارتباطی ندارد و بیماران و زنان باردار خود را با «چهارچو» (وسیله ای چوبی دست ساز که مردم روستاها دور افتاده از آن برای انتقال بیماران استفاده می‌کنند) از این رودخانه خروشان عبور می دهند تا جهت مداوا و معالجه به پزشک برسند.

وی ادامه داد: برداشت های مثبت و منفی از فیلم گریه ام در منطقه دیشموک شد و در سطح کشور و فضای مجازی پخش شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: اقدامات خود را در این منطقه محروم انجام خواهیم داد و قول می دهم جاده برای منطقه بزنیم، آب آشامیدنی آنها را فراهم کنیم و در سال ۱۴۰۱ از این وضعیت بیرون بیاوریم.

احمدزاده از معاون اقتصادی خود خواست که شخصاً به این منطقه برود و با نیروهای بسیج و سپاه خانه به خانه برگردند تا مشخص شود مشکل مردم منطقه چیست و تا جایی که می‌توانیم به آنها کمک کنیم.

وی عنوان کرد: به هر حال این واقعیت در صحنه بود که پیش آمد و باعث گریه ام شد و از این بابت عذرخواهی می‌کنم، بنابراین هر کاری از دستمان بر می‌آید باید انجام دهیم و هم اکنون خیرین از نقاط مختلف کشور تماس داشتند که ما می‌خواهیم به این منطقه کمک کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این گریه از عجز نبود اما محرومیت در این منطقه بالاست، خطاب به مدیران استان و کشور بیان کرد: هر چه از دستمان بر می آید برای رفع محرومیت در این منطقه انجام دهیم.

گفتنی است که سید علی احمد زاده، استاندار کهگیلویه و بویراحمد طی روز جمعه ۲۰ اسفند ماه ۱۴۰۰ به منطقه محروم دیشموک سفر کرده بود که فیلمی از او منتشر شد که گفته شده با مشاهده فقر و محرومیت در این منطقه به گریه افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.