پنجشنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

تغییراتی در تصمیمات نهایی ستاد ملی کرونا برای سفرهای نوروزی

با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، انجام سفرهای نوروزی امسال با شرط تزریق دو دوز واکسن امکان پذیر خواهد بود.

نسیم دلفان – به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور و با حضور مسئولین و استانداران سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد و پس از آن ستاد استانی به ریاست دکتر زیویار ادامه پیدا کرد.

استاندار لرستان گفت: سفرهای نوروزی و چگونگی انجام مسافرت ها از مهمترین مباحث مطرح شده در جلسه امروز بود که با رعایت برخی الزامات و پروتکل های بهداشتی انجام آن بلامانع خواهد بود .

دکتر زیویار ادامه داد: یکی از شروط لازم انجام سفرهای نوروزی موضوع تزریق دو دوز واکسن می باشد که در رابطه با صحت سنجی این موضوع از سامانه های هوشمند برای شناسایی خودرو ها در ایام نوروز استفاده می گردد .

وی اظهار داشت: پذیرش و اسکان مسافران در هتل ها و سایر مراکز اقامتی در ایام نوروز نیز با تزریق دو دوز واکسن و انجام تست پی سی آر امکان پذیر می باشد که در جلسه امروز بر اجرای این طرح تاکید شد

استاندار لرستان در بحث آموزش در مدارس افزود: به منظور پیشگیری از افت تحصیلی دانش آموزان، با تصمیم ستاد ملی موضوع آموزش در مدارس و سایر اماکن آموزشی کشور به صورت حضوری مطرح شد که با توجه به رنگ بندی شهرها و رعایت پروتکل های بهداشتی قابل اجرا خواهد بود .

دکتر زیویار در ادامه گفت: طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و سلسله در وضعیت قرمز، رومشکان و چگنی در وضعیت زرد و سایر شهرستان های استان در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند .

وی تصریح کرد: روند ابتلا و بستری در استان شیب نزولی دارد اما متاسفانه تعداد فوتی ها بر اثر کرونا همچنان ثابت است و تعداد ۲۱ مورد مرگ در استان طی هفته گذشته به ثبت رسیده است .

استاندار لرستان بیان داشت: از تعداد ۲۱ فوتی در هفته گذشته حدود ۱۶ نفر افراد بالای ۷۵ یا ۸۰ سال را شامل می شود و همه این افراد دارای بیماری‌ زمینه ای بوده یا واکسن تزریق نکرده اند .

دکتر زیویار تاکید کرد: در بحث همه گیری کرونا افرادی که واکسن تزریق نکرده، داری بیماری زمینه‌ای بوده یا سالمند هستند کاملاً در معرض خطر قرار دارند و ضرورت دارد تکمیل روند واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی به طور ویژه مد نظر خانواده ها قرار داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *