یکشنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۱

مدرسه علمیه‌ نورآباد و الیگودرز به مدارس قرآنی تبدیل می شوند

معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور : در سال تحصیلی آینده مدرسه علمیه برادران در خرم‌آباد ، نورآباد و الیگودرز به مدارس قرآنی تبدیل می شوند.

نسیم دلفان – حجت الاسلام والمسلمین محمد عالم زاده نوری، در حاشیه بازدید از مدارس علمیه استان لرستان در جمع خبرنگاران گفت: بررسی زیرساخت ها برای تقویت برنامه های قرانی در مدارس علمیه در این بازدیدها مورد تأکید بود.

وی بر ضرورت تقویت زیرساخت ها در مدارس علمیه استان لرستان تأکید کرد و افزود: مدارس علمیه صادقیه خرم آباد، بقیه الله الاعظم (عج) نورآباد و مهدیه الیگودرز در سال تحصیلی آینده، به مدارس قرآنی تبدیل می شوند.

این مسئول حوزوی ادامه داد: در راستای تبدیل این مدارس به مدرسه قرآنی، زیر ساخت ها برای موافقت با تأسیس مدارس قرآنی در حوزه علمیه لرستان بررسی خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین عالم زاده نوری خاطرنشان کرد: مدارس علمیه ولیعصر(عج) بروجرد و آیت الله العظمی بروجردی(ره) دورود نیز در صورت ارتقا زیرساخت ها بزودی به مدارس قرآنی تبدیل خواهند شد.

وی تصریح کرد: امید است که شاهد گسترش و افزایش تعداد مدارس قرآنی در حوزه علمیه استان لرستان باشیم که در این راستا باید زیرساخت ها تقویت شود.

معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور بیان داشت: افزایش مدارس قرآنی در لرستان امری مهم در جهت ارتقا فرهنگ قرآنی بین طلاب و در جامعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *