۵۰ روستای بخش مرکزی شهرستان دلفان آب آشامیدنی ندارند

بخشدار مرکزی نورآباد دلفان گفت : ۵۰ روستای بخش مرکزی شهرستان دلفان آب آشامیدنی ندارند وساکنان این روستاها برای تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی خود با مشکل مواجه اند…


نسیـــم دلفــان – ابوالقاسم خسروپور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ازاین تعداد ۱۰ روستا بالای ۲۰ خانوار و ۴۰ روستا نیز زیر ۲۰ خانوار جمعیت دارند .

وی اظهار داشت: شاخص بهره مندی روستاهای بخش مرکزی نورآباد از آب سالم و بهداشتی در این روستا ۳۳ درصد است و ۶۷ درصد روستاهای این بخش فاقد آب آشامیدنی لوله کشی هستند .

به گفته وی ‏، از ۶۰ روستا از مجموع ۱۶۲ روستای بخش مرکزی نورآباد در شبانه روز بطور میانگین یک الی سه ساعت از آب آشامیدنی بهره مند هستند .

وی معتقد است : خشکسالی های چند سال اخیر موجب کاهش و یا خشک شدن منابع تامین آب بسیاری از روستاهای این بخش شده و آنان برای تامین آب شرب مورد نیاز خود با مشکل مواجه اند و در برخی مناطق نیز زمینه مهاجرت روستائیان را فراهم کرده است .

خسروپور ، توجه ویژه مسئولان استانی را برای حل مشکل تامین آب شرب روستاهای بخش مرکزی نورآباد مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت : با اعتبارات بودجه سالانه امیدی به حل مشکل آب شرب روستاهای این بخش در آینده نزدیک نیست و این موضوع توجه ویژه مسئولان را برای تخصیص اعتبارات ویژه و ملی را می طلبد .

بخش مرکزی نورآباد ۴۰ هزار نفر جمعیت ، ۱۶۲ روستای و چهار دهستان دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.