🖌پیام هفته و خطبه مکتوب امام جمعه شهرستان دلفان (۲۱ آذرماه ۱۳۹۹)

📑 پیام هفته و خطبه مکتوب امام جمعه شهرستان دلفان

(۲۱ آذرماه ۱۳۹۹)

🔹مذمت ضعف دیپلماسی در کلام امیرالمؤمنین(ع):
🔹از سیلی سخت تا انتقام سخت:
🔹ضرورت اجرای قانون اقدام راهبردی در لغو تحریم ها توسط دولت:
🔹وحدت علمی و آرمانی حوزه و دانشگاه :

” بسم اللهِ الرّحمن الرّحیم “

❇️ – مذمت ضعف دیپلماسی در کلام امیرالمومنین(علیه السلام ).

«تکادون ولا تکیدون و تنتقص اطرافکم فلا تمتعضون لا ینام عنکم و انتم فی غفله ساهون غلب والله المتخاذلون »؛ دشمن طرحهای مکارانه دارد ولی شما هیچگونه برنامه درجهت خنثی سازی آنان ندارید، به محدوده های تحت اختیار شما حمله می کنند و شما ناراحت نمی شوید، دشمن در مبارزه با شما به خواب نمی رود ولی شما در غفلت و فراموشکاری هستید به خدا سوگند چنین افراد (بی برنامه و بی تفاوت و غافل) شکست خورده و مغلوبند. [نهج البلاغه /خطبه ۳۴]

مومن؛هدایت را با بصیرت دریافته و در آن گام نهاده و نشانه های این راه را به خوبی شناخته و از امواج متلاطم شهوات گذشته وبه مهمترین دستگیره هدایت دست می‌زند و به همین
خاطر در مقام یقین حقایق را مانند نور آفتاب می‌بیند

از سیلی سخت تا انتقام سخت‌:

در قطعى بودن مجازات آمران و عاملان جنایت ترور دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری زاده نباید تردید داشت.
اماپاسخ مناسب به دشمن باید در یک بازه زمانى نزدیک به انجام جنایت انجام شود. این‌که اقدام متقابل را به زمان مناسب موکول کنیم، چیزى جز فرصت‌سوزى نیست.
طبیعى است پس از سیلى سخت ایران بر پیکره نحس صهیونیست‌ها در زمان و مکان مناسب، نوبت انتقام سخت و نهایی یعنی اخراج زبونانه آمریکا از منطقه است.
و اما در اجرای این اقدام قطعی باید به سراغ هم‌ پیمانان راهبردى آمریکا و صهیونیسم در منطقه یعنی حکومت آل سعود رفت. زیرا عامل سرعت‌بخش به اخراج آمریکا از منطقه که به محو رژیم صهیونیستى منجر خواهد شد، چیزى جز تضعیف و اسقاط رژیم آل سعود نیست.
از طرفی این زمینه بدست فرزندان سلحشور و مجاهد یمنى و جنبش انصارالله و ارتش و کمیته‌هاى مردمى یمن آماده شده است.
مردم یمن بیش از چند گام بلند با پیروزى بر سعودى و امارات فاصله ندارند. پیروزى مردم یمن در اخراج آل سعود از یمن، مساوى با تضعیف جدى و هرج و مرج در خاندان رو به زوال سعودى است.

لذا هرگونه کمک تبلیغاتى و مستشارى دفاعى و نظامى به مردم یمن، براى تسریع در پیروزى موجب تسریع در اخراج آمریکا از منطقه و سرعت‌گیرى زوال رژیم نامشروع صهیونیستى خواهد شد.

ضرورت اجرای قانون اقدام راهبردی در لغو تحریم ها توسط دولت :

چند نکته درباره طرح انقلابی مجلس در اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها؛
❗️اولاً -این طرح از تراز مطلوبى از جهت کارشناسى و مشورت‌خواهى برخوردار است؛ ۵ ماه کار روى یک طرح شاهد این ادعاست. لذا عجولانه نبوده و نشان هول شدن مجلس نیست. بله البته شهادت مظلومانه و ترور ناجوانمردانه شهید فخرى‌زاده و لزوم پاسخ همه‌جانبه به دشمن، یک فوریت این طرح را به دو فوریت تبدیل کرده است.
❗️ثانیاً- قانونى و لازم الاجرا است و اینک نوبت رئیس جمهور محترم است که آن‌را جهت اجرایى‌سازى ابلاغ کند. طبعاً پس از پایان مهلت مقرر درصورت عدم ابلاغ از سوى رئیس جمهور این طرح ابلاغ شده و تخطى از اجراى آن طبق همین قانون، جرم محسوب مى‌گردد.

¤بنابراین هر کس در هر سطح و جایگاهى باید به قواى سه گانه کشور و قوانین مصوبه در سطوح مختلف احترام بگذارد و خود
و زیر مجموعه‌اش را مُلزَم به اجراى آن کند.
تا قبل از تصویب طرح در مجلس و تأیید آن در شوراى محترم نگهبان، انجام مباحث مخالف و موافق مقبول بود اما اکنون این طرح در مهلت مقرر، باید توسط دولت ابلاغ شده و دستگاه دیپلماسى با تمام توان از این ظرفیت به‌وجود آمده بهره برده و آن‌را قدر بداند.

وحدت آرمانی وعالمانه حوزه و دانشگاه:

۲۷آذرماه، یادآور عروج سرخِ مجاهد خستگی ناپذیر و عالم ربانی، آیت اللّه مفتح،از پیشروان اندیشه وحدت حوزه و دانشگاه است.

¤ وحدت حوزه و دانشگاه، یکى از گفتمان های اصیل انقلاب اسلامى است و در منظومه فکرى امامین انقلاب، ظرفیت بی‌بدیلى است که هرچه بیشتر مورد استفاده و بهره‌بردارى قرار گیرد، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، زودتر و قدرتمندانه‌تر به آرمان های الهی خود خواهد رسید؛ چراکه مهم‌ترین عامل وحدت حوزه و دانشگاه، همان رویکرد توحیدى نظام اسلامى است.
مقام معظم رهبری” دامت افاضاته” درباره این وحدت بابرکت و پرظرفیت می فرمایند:

《از چیزهایى که امام بزرگوار روى آن تأکید مى‌کردند، ارتباط حوزه و دانشگاه بود.
مسأله وحدت حوزه و دانشگاه، ترکیبى است که اگر به درستى زوایاى آن شناخته شود، هم براى کشور و آینده بسیار بابرکت است و هم براى دشمن خارجى و ایادى داخلى آن‌ها بسیار تلخ و گزنده و شکننده است.》

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.