دوشنبه , ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

‍ دو برابر شدن آمار های کرونا در لرستان / مدارس برخی شهرستان ها مجازی شد

استاندار لرستان در ستاد مقابله با بیماری کرونا از افزایش آمار مبتلایان، بستری ها و مرگ بر اثر کرونا در استان خبر داد…

نسیم دلفان – دکتر زیویار گفت: در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا گزارش کاملی از روند شیوع سویه‌ی جدید ویروس کرونا موسوم به اُمیکرون ارائه شد و با حضور اعضای ستاد تصمیمات لازم در رابطه با چگونگی اجرای دستورالعمل های بهداشتی اتخاذ گردید.

وی اظهار داشت: طبق گزارش ارائه شده در ستاد ملی، روند شیوع اُمیکرون در کشور رو به افزایش است و آمار ابتلا، بستری و مرگ بر اثر بیماری نیز افزایش داشته که در این جلسه مقرر گردید استانها در صورت حاد بودن شرایط اختیار اجرای تصمیمات لازم را داشته باشند.

استاندار لرستان در خصوص آخرین وضعیت استان افزود: با اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان آمار ابتلاء، بستری و فوت در استان نیز نسبت به هفته‌های گذشته حدود دو برابر افزایش داشته و مرگ بر اثر کرونا به تعداد چهار نفر در هفته اخیر رسیده است.

وی با تحلیل شرایط کنونی و در نظر گرفتن محدودیت در امکانات و تخت های بیمارستانی، افزود: به منظور حفاظت از سلامت جامعه هدف استان که افراد واکسن نزده و دانش آموزان مقطع ابتدایی را شامل می شود، مقرر شد آموزش در مهدکودک ها و مقطع ابتدایی مدارس شهرستان های دارای وضعیت نارنجی به مدت یک هفته به صورت مجازی برگزار گردد .

دکتر زیویار با اشاره به تغییر وضیت خرم آباد به رنگ نارنجی ادامه داد: فرمانداران محترم استان با در نظر گرفتن وضعیت رنگ بندی شهرستانها و همچنین روند شیوع بیماری، اقدامات لازم را در جهت کنترل بیماری تمهید کنند و نسبت به اجرای دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا اهتمام داشته باشند .

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به روند صعودی بیماری و احتمال تغییر در وضعیت رنگ بندی شهرستان ها، در صورت لزوم جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا به منظور اتخاذ تدابیر لازم، در طول هفته جاری نیز برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *