دوشنبه , ۸ خرداد ۱۴۰۲

۹۹ درصد روستاهای لرستان برق دارند/ برق رسانی به ۸ روستای زیر ۱۰ خانوار

سرپرست شرکت توزیع برق لرستان گفت: ۹۹ درصد روستاهای استان برق‌دار هستند و یک درصد نیز روستاهای پراکنده با تعداد خانوار کم هستند.

نسیم دلفان _ مهران امیری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تعریف ما از روستا بالای ۲۰ خانوار است اما ما ادعا داریم که روستای بالای ۱۰ خانوار و حتی بالای پنج خانوار نیز بدون برق نداریم.

وی ادامه داد: برگشت به روستا داریم که روستا را احیاء می‌کنند یا روستاهای سیاری داشتیم که الان در آن سکونت پیدا کردند، حاضر شده و درخواست‌های خود را می‌دهند.

امیری عنوان کرد: عموم درخواست‌های ما معمولاً زیر پنج خانوار هستند که یک مقدار شرایط تأمین برق این روستاها از نظر قانونی سخت‌تر شده، یعنی باید یک سری مجوزهای لازم کسب شود که ما بتوانیم آن‌ها را برق‌دار کنیم.

سرپرست شرکت توزیع برق لرستان با اشاره به این‌که امسال هشت روستا را در برنامه داریم که عموماً بین پنج تا ۱۰ خانوار هستند، عنوان کرد: روستای بالای ۱۰ خانوار نداریم که برق نداشته باشند.

وی افزود: اکثر روستاهایی که درخواست برق دارند جدید هستند و کمتر از ۱۰ خانوار دارند که از قبل ساکن نبودند ولی الان کد روستا را گرفته و به عنوان روستا معرفی شده‌اند.

امیری تصریح کرد: ۹۹ درصد روستاهای استان برق‌دار هستند و آن یک درصد نیز روستاهای پراکنده با تعداد خانوار کم هستند که شرایط قانونی فعلاً فراهم نشده یا ساکن منطقه‌ای هستند که امکان عبور از آن وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *