شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

۵۵ درصد از مصوبات هیات دولت در سفر به لرستان اجرایی شد

استاندار لرستان گفت: ۱۷۵ طرح در سفر آذرماه سال گذشته رییس جمهور به لرستان تصویب شد که ۵۵ درصد این طرح ها اجرایی و حدود ۱۳ طرح به صورت کامل تکمیل شده است.

نسیم دلفان _ به گزارش ، اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، “فرهاد زیویار” در نشست پیگیری مصوبات سفر ریاست محترم جمهور به لرستان اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم ۱۶ طرح بزرگ در لرستان که ۸۵ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند تا پایان امسال تکمیل شوند.

وی ادامه داد: معاون رییس جمهور در آینده نزدیک به لرستان سفر خواهد کرد و پیش زمینه ای برای دور دوم سفر هیات دولت به لرستان خواهد بود و در این راستا بررسی پیشرفت پروژه های عمرانی و تکمیل واحدهای تولیدی در دستور کار قرار گرفت که بسیاری از پروژه ها از پیشرفت مطلوبی برخوردار هستند.

زیویار با اشاره به اجرای ۲ پروژه بزرگ از وعده های رییس جمهور به مردم لرستان گفت: در زمینه ساخت سد معشوره و اجرای محور راه آهن دورود – خرم آباد – پلدختر – اندیمشک، علی رغم تمام محدودیت ها و مشکلاتی که در بحث فروش نفت و تحریم هایی که به صورت ظالمانه به کشور تحمیل شده‌، دولت مصمم به اجرای این پروژه ها می باشد.

وی زیویار بیان کرد: اعتباری که برای اجرای پروژه راه آهن لرستان در نظر گرفته شده در طول انجام پروژه های عمرانی استان بی نظیر است که عدد و رقم آن را به بازدید حضور یکی از مقامات رسمی کشور از روند اجرایی طرح ها موکول می کنیم.

وی افزود: تلاش خواهیم کرد با تخصیص اعتبار ابلاغ شده که رقم آن ۱۰ برابر اعتبارات بودجه ای استان می باشد موضوع را به صورت جدی پیگیری کنیم.

استاندار لرستان همچنین در خصوص پیشرفت سد معشوره گفت: این پروژه در حال اجرا است و علی رغم محدودیت ها و مشکلات موجود، پیگیری خواهد شد و مجری طرح متعهد شده که با اتمام فراز بند سد، پیشرفت آن از پنج درصد به ۲۵ درصد افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *