پنجشنبه , ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

۴ پیش‌بینی از قیمت طلا و سکه / طلا بخریم یا خیر؟

 

کاهش قیمت سکه و طلا در معاملات امروز

بر اساس مشاهدات میدانی زوط گذشته پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۲، سکه طرح جدید با قیمت ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم نیز با قیمت ۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی معامله شد.

قیمت نیم سکه در معاملات روز گذشته ۱۵ میلیون و ۵۰ هزار تومان بود. ربع سکه نیز با قیمت ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت ۲ میلیون و ۳۵۵ هزار تومان معامله شد که نسبت به دو روز گذشته کاهش قیمت جزئی را نشان می‌دهد.

هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز به ۳ میلیون و ۱۲۸ هزار تومان رسید. انس طلا نیز در آخرین معامله ۱۹۲۳ دلار ثبت شد و مظنه تهران طلا نیز به ۱۰ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان رسید.

۴ پیش‌بینی از قیمت طلا و سکه

قیمت طلا و سکه در چهار روز معاملاتی هفته جاری نوسانات محدودی را پشت سر گذاشت. تعطیلی دو روز گذشته به مناسبت اربعین و افت محدود طلای جهانی در روزهای اخیر به شرایط رکودی این بازار دامن زده است. با این حال اما باید دید با پایان یافتن ایام سوگواری و نوسانات طلای جهانی، بازار طلا و سکه نیز حرکت جدیدی را آغاز خواهد کرد؟

نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در مورد پیش‌بینی قیمت در بازار طلا و سکه خاطرنشان کرد: «پیش‌بینی می‌شود کاهش قیمت طلا بیش از این ادامه‌دار نباشد و به مردم توصیه می‌شود در هر زمانی که تصمیم به خرید دارند، خرید خود را انجام دهند.»

مجتبی دیبا، کارشناس بازارهای مالی و سرمایه‌ای هم با اشاره به منطقه تعادلی قیمت در بازار فلز زرد به تجارت‌نیوز گفت: «محدوده ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی، منطقه محافظت شده‌ای برای قیمت سکه است. سقف مقاومتی این قطعه به‌عنوان متر اندازه‌گیری در بازار فلز زرد را می‌توان، قیمت ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در نظر گرفت.»| تجارت‌نیوز


 

» تازه ترین خبرهای “صفحه اجتماعی – اقتصادی” نسیم دلفان را دنبال کنید (اینجا / کلیک نمایید)

» نرخ آنلاین و لحظه ای بازار از طریق شبکه اطلاع رسانی طـلا، ســکه و ارز (اینجا / کلیک نمایید)

Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *