جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

۴ واحد آموزشی در قالب ۱۲ کلاس درس با مشارکت بانک پاسارگاد در شهرستان دلفان افتتاح شد

با حضور فرماندار دلفان و جمعی از مسئولان شهرستان و قاسمی مدیر عامل بانک پاسارگاد کشور، یونس بهاروند مدیرکل نوسازی مدارس لرستان ، عزتی سرپرست آموزش و پرورش استان ، چهار واحد آموزشی ۳ کلاسه در شهرستان دلفان افتتاح شد.

نسیم دلفان – در این مراسم بهاروند مدیر کل نوسازی مدارس لرستان اظهار داشت: برای رفع مشکلات فضاهای آموزشی شهرستان دلفان و بخش کاکاوند اقدامات زیادی صورت گرفته است و هم اکنون ۷۴ مدرسه تخریبی در شهرستان دلفان و بخش کاکاوند وجود دارد ، علاوه بر آن در شهرستان دلفان ۱۸ مدرسه و در بخش کاکاوند ۲۹ مدرسه کانکسی وجود دارد.

وی در ادامه افزود: بنده و همکارانم در نوسازی مدارس تلاش خواهیم کرد تا شروع سال تحصیلی ۱۴۰۲ همه این مدارس را جمع آوری کرده و سامان دهیم و این در حالی است که در راستای عدالت آموزشی و حذف مدارس تخریبی اکنون ۹۰ کلاس درس در شهرستان دلفان با مشارکت خیرین ارجمند مدرسه ساز در دست ساخت داریم.

در مراسم امروز افتتاح ۴ واحد آموزشی در روستاهای هزارخانی، بلوط بازه، کفراج و گاو بازه با اعتبار کلی ۶۴ میلیارد ریال در دلفان را شاهد بودیم و در پایان مراسم نیز به رسم یادبود، لوح سپاس به عوامل اجرایی ساخت این مدارس اهدا گردید.

شایان ذکر است ، علاوه بر مدارس فوق بزودی شاهد افتتاح مدارس دیگری نیز در دلفان خواهیم بود که کلنگ ساخت آن‌ها از سال ۹۸ بر زمین زده شد و هم اکنون به ثمر رسیدند.

دبستان شهید طالقانی و دبستان سمیه هم دو پروژه مهم و حیاتی در آموزش و پرورش نورآباد هستند که و هم اکنون کار ساخت آنها رو به پایان است و بزودی افتتاح خواهند شد.

این دو آموزشگاه بعد از گذشت ۲۰ سال در سطح شهر نورآباد ساخته شده اند و بهره برداری از آنها مشکل فیزیکی مدارس سطح شهر را برطرف خواهند کرد.

?جا دارد در این رابطه از زحمات مدیران سابق و فعلی آموزش و پرورش دلفان ، خیرین مدرسه ساز و تمام کسانی که در این راستا تلاش کردند قدردانی نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *