پنجشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۲

۴۸ فضای ورزشی در شهرستان‌های استان لرستان در دست احداث است


مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: ۴۸ فضای ورزشی در حال احداث در شهرستان های مختلف استان وجود دارد که باید در یک افق چهار ساله تکمیل و به بهره برداری برسند.

نسیم دلفان _ رضا عزتی در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم ، با اشاره به تحصیل بیش از ۳۴۸ هزار دانش‌آموز در استان لرستان، اظهار داشت: از این تعداد ۳۰۵ هزار و ۹۰۶ نفر در مدارس دولتی و ۴۳ هزار و ۵۹ نفر در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل‌اند که ۱۶ هزار معلم کار تعلیم و تربیت آنها را بر عهده دارند.

وی با اشاره به وجود سه هزار و ۸۸۷ مدرسه دولتی و ۶۷۰ آموزشگاه غیردولتی در لرستان، افزود: یکی از موارد مهم در تحصیل دانش‌آموزان موضوع سلامت آنها است به همین منظور احداث فضاهای ورزشی و بهبودبخشی به فضاهای موجود می‌تواند گام موثری در این راستا باشد.

عزتی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۸ فضای ورزشی در حال احداث در ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌های استان در دست اجراست، بیان کرد: اکنون پنج سالن سرپوشیده ورزشی، ۶ زمین شنی ساحلی و ۳۷ زمین چمن مصنوعی در استان در دست اجراست.

وی با اشاره به اینکه سالن‌های سرپوشیده ورزشی در رومشکان، ناحیه یک خرم آباد، بروجرد، دلفان و ناحیه ۲ خرم‌آباد در دست احداث هستند، عنوان کرد: زمین‌های شنی ساحلی نیز متعلق به معمولان، المپیک ناحیه ۲، مجموعه شهید کردی ناحیه یک، مجموعه امام خمینی ناحیه ۲، اردوگاه و ناحیه یک هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه یک سوم این فضاهای وزشی تامین اعتبار شده‌اند، تصریح کرد: دو سوم این فضاها نیز باید از منابع استانی و حمایت های خیرین تامین اعتبار شوند که نیازمند مساعدت استاندار و خیرین مدرسه ساز ارجمند هستیم که در افق چهارساله پیش بینی شده بتوانیم این فضاها را به بهره برداری برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *