جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

۴۲ کیلومتر راه روستایی در دلفان آسفالت شد

رییس اداره راهداری و حمل نقل جاده ای دلفان گفت: ۴۲ کیلومتر راه روستایی امسال در این شهرستان آسفالت شده است.

نسیم دلفان – به گزارش ایرنا روح الله زمانی در حاشیه بهره برداری از طرح آسفالت محور کن خان به دولبید افزود: امسال برای انجام عملیات آسفالت ۴۲کیلومتر راه روستایی در محورهای عزیز کشته، نوروزآباد، نظرآباد، چشمه مورینه، گاومر، زیچ، علی آباد گاوکش، جعفرآباد، تلیاب، عبدلمنی و عزیزآباد بیش از ۳۰۰میلیارد ریال هزینه شده است.

وی یادآور شد: یکهزار کیلومتر راه روستایی در دلفان وجود دارد که با بهره برداری از طرح های سالجاری، میزان راه آسفالته در این شهرستان به ۷۰۰ کیلومتر رسیده و همین امر منجر به کسب رتبه نخست دلفان در حوزه آسفالت راه روستایی استان شده است.

وی با تاکید بر اینکه امسال تحول چشمگیری در حوزه آسفالت راه های روستایی دلفان انجام گرفته است ادامه داد: مسیر ۶ کیلومتری کن خان به دولبید با اعتبار۴۲ میلیارد ریال‌ در محور جدید نورآباد – امامزاده ابراهیم (ع) احداث و در مجموع تاکنون ۴۵کیلومتر آن از نورآباد تا روستای دولبید آسفالت شده است.

زمانی با بیان اینکه محور نورآباد به امامزاده ابراهیم یک مسیر گردشگری زیارتی و طبیعی خواهد بود افزود: ۱۵کیلومتر از آسفالت این مسیر باقی مانده است که امیدوار می رود در سال های آینده با تخصیص اعتبارات مورد نیاز شاهد تکمیل این محور گردشگری باشیم.

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال لرستان است که تنها ۱۰۰ کیلومتر راه اصلی و بین شهری دارد و دارای یکهزار کیلومتر راه روستایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *