دوشنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

۴۲ مدرسه تخریبی دلفان تا سال آینده تعیین تکلیف شود

 

استاندار لرستان گفت: ۴۲ مدرسه تخریبی دلفان باید تا شهریورماه سال آینده تعیین تکلیف و اعتبار مورد نیاز نوسازی و بازسازی آنها تامین شود.

ابوطالب شفقت در جلسه شورای اداری شهرستان دلفان افزود: معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان باید حل این مشکل را با برنامه ریزی در دستور کار قرار دهند.

وی با اشاره به ظرفیت های مناسب کشاورزی و دامداری در دلفان تصریح کرد: رشته های تحصیلی دانشگاهی در مراکز آموزش عالی این شهرستان باید متناسب و در راستای بهره برداری از این ظرفیت ها باشد.

استاندار لرستان بر توسعه طرح های آبخیزداری در شهرستان های دلفان و سلسله تاکید و اضافه کرد: اجرای این طرح ها نقش مهمی در استفاده بهینه از آب و جلوگیری از سیلاب در اراضی پایین دست استان های لرستان و خوزستان دارد.

شفقت همچنین اولویت نخست مدیریت ارشد اجرایی استان را ایجاد اشتغال برشمرد و تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف مهم نیازمند فکر و برنامه هستیم تا با ایجاد اشتغال پایدار به افزایش سطح رفاه عمومی کمک شود.

وی ایجاد زیرساخت‌ها را از دیگر اولویت ها دانست و افزود: راه و شهرسازی، برق، آب، گاز و دیگر دستگاه های مرتبط موظف هستند در راستای تحقق این هدف تلاش نمایند.

شفقت در ابتدای سفر یک روزه به دلفان با حضور در گلزار شهدای نورآباد (مرکز شهرستان) به مقام شامخ شهیدان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی نیز ادای احترام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *