پنجشنبه , ۱۰ آذر ۱۴۰۱

۴۰۰ میلیارد تومان املاک مازاد دولت در استان لرستان شناسایی شد


استاندار لرستان با بیان اینکه در رابطه با فرآیند فروش اموال مازاد، در سال‌های گذشته اقدام موثری در استان انجام نشده، گفت: امسال حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اموال مازاد در لرستان احصا شده است.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، فرهاد زیویار در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان گزارش چند هفته‌ای و جمع‌بندی ماه‌های اخیر دستگاه‌های اجرایی در رابطه با لایحه بودجه ۱۴۰۲ که تقریباً روزهای آخر را برای تحویل آن سپری می‌کنیم، مطرح شد.

وی افزود: در این نشست چند مورد تغییر کاربری در شهرهای خرم‌آباد، ازنا و الیگودرز مطرح شد و به تصویب شورا رسید.

استاندار لرستان عنوان کرد: بر اساس گزارش رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص داده شده که در آینده نزدیک ارقام بیشتری در همین قالب در اختیار استان قرار داده خواهد شد.

وی همچنین به ارائه گزارش مدیر پارک علم و فناوری در مورد زیست بوم قرارگاه دانش‌بنیان اشاره و بیان کرد: امسال در این رابطه جلسات متعددی برگزار شده و در نهایت گزارش مناسبی در رابطه با زیست بوم نوآورانه استان ارائه شد که بر اساس آن بین محققان و صاحبان ایده و نظام مسائل و مشکلاتی که در استان وجود دارد چه از طریق دستگاه‌های اجرایی و چه در مسائلی که در جامعه وجود دارد به نحوی رابطه برقرار می‌کند که طرح آن آماده است و در دوم آذرماه ارائه خواهد شد.

زیویار گفت: در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان براساس گزارش اداره کل اقتصاد و دارایی استان در رابطه با فروش اموال مازاد که طبق آن دستگاه‌های اجرایی باید با فروش اموال مازادی که در اختیار دارند، در فرایندی وجوه حاصله را به حساب خزانه واریز کنند و در نهایت این مبالغ برای تکمیل پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته خواهند شد.
وی با بیان اینکه در رابطه با فرآیند فروش اموال مازاد، در سنوات گذشته اقدام موثری در استان انجام نشده تصریح کرد: امسال حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اموال مازاد در لرستان احصا شده که ضرورت دارد این رقم با فروش اموال مذکور به ۲۵۰ میلیارد تومان تقلیل داده شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *