دوشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۲

۴۰۰ قلم داروی جدید در طرح دارویار تحت پوشش قرار گرفت

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ۴۰۰ قلم داروی جدید بر اساس طرح دارویار تحت پوشش بیمه‌ قرار گرفتند، گفت: هفته گذشته تمامی مطالبات داروخانه‌ها تا پایان اردیبهشت ماه پرداخت شد، لذا فعلا از محل پرداخت هزینه دارویی، بدهی نداریم.

نسیم دلفان – به گزارش ایسنا ، میرهاشم موسوی در نشستی خبری ضمن تبریک هفته تامین اجتماعی اظهار کرد: همه تلاش خود را می‌کنیم که امنیت و آسایش را برای ۴۶ میلیون بیمه شده رقم بزنیم.

به گفته وی، در حوزه درمان، روزانه به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر خدمت درمان ارائه و ۷۲ درصد درمان به شکل خرید راهبردی انجام می‌شود.

این مسئول گفت: خدمات سرپایی در سال ۱۴۰۱ نسبت به ۱۴۰۰، ۱۸ درصد رشد داشته است. در خدمات بستری نسبت به سال قبل ۹ درصد افزایش خدمت داشتیم و روزانه حدود ۱۴ هزار خدمت بستری در حوزه درمان ارائه خدمت داریم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بیماری دیابت و فشار خون را در اولویت قرار دادیم، افزود: زمانی که دولت را تحویل گرفتیم حدود ۶ مرکز کیلینیک دیابت و کنترل فشار خون در مراکز راه اندازی کرده بودیم و اکنون ۱۸۵ مرکز کیلینیک دیابت و فشار خون را به طور فعال در کشور داریم.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه مراکز خرید راهبردی خدمات را باید توسعه دهیم، اعتقاد داریم به دلیل اینکه خدمات درمان مستقیم رایگان است، باید توسعه یابد. سال ۱۴۰۰ بودجه توسعه خدمات درمانی ۴۵۰۰ میلیارد تومان، سال گذشته ۹۵۰۰ میلیارد تومان و امسال ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

موسوی با اشاره به اینکه برنامه داریم ۲۹ پروژه درمانی را در حوزه درمانی افتتاح کنیم، گفت: در حال حاضر بالغ بر ۲۰۰ پروژه در دست احداث قرار دارد که عمدتا کاربری این پروژه‌ها درمانی است.

وی به بهره‌برداری از بیمارستان هدایت در سال گذشته اشاره کرد و افزود: علاوه بر این بیمارستان، بیمارستان دیگری در لنگرود گیلان و همچنین درمانگاه‌های متعددی در مناطق کم‌برخوردار و محروم در سال گذشته به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه با بیان اینکه در موضوع طرح دارویاری بالغ بر ۴۰۰ قلم داروی جدید تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفت، گفت: در هفته گذشته تمامی آنچه که باید به داروخانه‌ها تا پایان اردیبهشت ماه پرداخت می‌کردیم را پرداخت کردیم و در حوزه پرداخت هزینه دارویی، بدهی نداریم.


» تازه ترین خبرهای “بهداشت و سلامت” در نسیم دلفان را دنبال کنید (اینجا / کلیک نمایید)


Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *