شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

۴۰هزار تفاهم نامه مسکن روستایی با سازمان بسیج سازندگی منعقد شده است

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: ۴۰ هزار تفاهم نامه مسکن روستایی با سازمان بسیج سازندگی منعقد شده است.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، سید مرتضی بختیاری در نشست شورای مسکن لرستان اظهار کرد: در بحث مسکن با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) یک میلیون تفاهم نامه مبادله شده که ۵۰۰ هزار مورد از آنها قرار است ظرف ۳۰ ماه به انجام برسد.

وی بیان کرد: قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) کارهای بزرگی را در دست انجام دارد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور در ادامه در خصوص طرح نهضت ملی مسکن گفت: ۲۳۲ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد در این طرح ثبت‌نام کردند که تاکنون ۱۰ هزار نفر تایید شده است. نیازی به تامین ۴۰ میلیون تومان آورده متقاضی برای ثبت نام نیست و این خیلی به امداد و بهزیستی کمک کرد.

بختیاری بیان کرد: همچنین ۴۰ هزار تفاهم‌نامه مسکن روستایی با سازمان بسیج سازندگی منعقد شده که تاکنون ۲۳ هزار نفر شناسایی شدند و ۷۰۰۰ واحد پروانه ساخت صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه تلاشمان این است که با همکاری بسیج سازندگی تا پایان ۱۴۰۲ هیچ مددجوی روستایی فاقد مسکن نداشته باشیم، ادامه داد: امید می رود تا پایان سال آینده مشکل مسکن مددجویان کمیته امداد در روستاها برطرف شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور اضافه کرد: با همکاری بنیاد مستضعفان تا پایان امسال ۱۰ هزار واحد به متقاضیان تحویل خواهد شد و در صورت اتمام، اقدامات لازم برای تحویل ۱۰ هزار واحد دیگر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بختیاری گفت: در طرح نهضت ملی مسکن، تفاهم نامه ۳۶۰ هزار واحد مسکونی طی چهار سال بسته شد که از این تعداد، ۱۲۰ هزار واحد روستایی و ۲۴۰ هزار واحد شهری به متقاضیان تحویل می‌شود.

وی ادامه داد: خانواده شهدا و ایثارگران از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و اقدامات خوبی در این راستا برای جامعه ایثارگران صورت گرفته است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور عنوان کرد: تکمیل و واگذاری واحدهای مسکن مهر به متقاضیان می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند که باید از این ظرفیت بخوبی استفاده کرد.

بختیاری یادآور شد: از تامین زمینی که برای مددجویان بهزیستی و امداد در داخل شهر در نظر گرفتید تشکر می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *