سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲

۳ بانک مالک ۳۰۰۰ خانه خالی!

مشاور وزیر در امور مسکن و شهرسازی گفت: بر اساس آمار ۳۰۰۰ ملک در کشور وجود دارد که مالکان آنها هر کدام حدود ۱۰۰ خانه داشتند و بخش اعظم آن مربوط به ۳ بانک است.

نوروزی، مشاور وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن و شهرسازی:
▫️در مراحل اولیه شناسایی خانه‌های خالی یک میلیون خانه خالی شناسایی شد. در نهایت پس از دریافت اعتراض مالکان محرز شد که حدود ۳۰۰ هزار واحد خالی هستند.
▫️۳ بانک در مجموع ۳۰۰۰ خانه خالی دارند که اسامی را نمی‌توانیم اعلام کنیم!
▫️در سه ماه گذشته در زمینه رسیدگی به وضعیت مشاورین املاک فاقد مجوز شروع به فعالیت کرده‌ایم تا جلوی کار آنها را بگیریم و علاوه بر آن برخی از بنگاه‌هایی که متخلف هستند نیز شناسایی و جلوی اختلال آنها در بازار مسکن را می‌گیریم.
▫️در شورای عالی سران قوا مصوب شده که افزایش قیمت اجاره مسکن در تهران ۲۵ درصد و در سایر استان‌ها ۲۰ درصد باشد. بعد از آن هم اعلام شد که شورای عالی مسکن این افزایش قیمت را تعیین کند و شورای سران قوا به این موضوع ورود نکنند.
▫️بر اساس طرح مجلس اگر مستأجر از موجر ای به دلیل گرفتن مبلغ بیش از ۲۵ درصد شکایت کند موجر باید علاوه بر برگرداندن مبلغ اضافه ۴۰ درصد از آن مبلغ را نیز به عنوان مالیات بپردازد. مشاورین املاک در زمان انعقاد قرارداد باید اجاره نامه قبلی را بررسی و بر اساس آن قیمت ۲۵ درصد جدید را لحاظ کنند. در یک سال گذشته ۲۰۰ مورد پلمپ بنگاه‌های مشاورین املاک به دلیل تخلف داشته‌ایم.


 

» تازه ترین خبرهای “صفحه اجتماعی – اقتصادی” نسیم دلفان را دنبال کنید (اینجا / کلیک نمایید)


Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *