دوشنبه , ۸ خرداد ۱۴۰۲

۳۳۷ تن انواع کالاهای اساسی در شهرستان دلفان توزیع شد

مدیر جهاد کشاورزی دلفان گفت: از ابتدای آبان‌ماه سال‌جاری که توزیع کالاهای تنظیم بازار از وزارت صمت به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد، ۳۳۷ تن انواع کالاهای اساسی در این شهرستان توزیع شده است.

“تیمور مرادی” در گفت وگو با ایرنا افزود: تاکنون در راستای تنظیم بازار و بهره مندی اقشار ضعیف و کم در آمد مقدار۱۰۳ تن برنج سهمیه شهری و ۱۴۰ تن سهمیه روستایی توسط تعاون روستایی، ۶۶تن مرغ منجمد یارانه ای و سه تن تخم مرغ و ۲۵ تن شکر در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تامین کالاهای اساسی و عرضه اقلام مورد نیاز مردم به قیمت مناسب از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت است، به طرح تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی اشاره کرد و افزود: این طرح نظارتی با همکاری کارشناسان بازرسی و قرارگاه تامین امنیت غذایی مدیریت جهاد کشاورزی، اداره صمت، بسیج و تعزیرات حکومتی اجرا می شود.
به گفته وی در این راستا ۸۰۰ مورد بازدید و نظارت بر تأمین و توزیع کالاهای اساسی صورت گرفته است.
مرادی ادامه داد: این بازرسی ها به صورت فشرده از مراکز عرضه کالاهای اساسی، میادین میوه و تره بار ، نانوایی ها ، قصابی ها، قنادی ها و مرغ فروشی های سطح شهر و روستاها انجام می پذیرد.
مدیر جهاد کشاورزی دلفان همچنین اظهار داشت: در این راستا تاکنون تعداد ۷۰ پرونده تشکیل و جهت برخورد قانونی با متخلفین به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
وی تصریح کرد: اکنون نیاز بازار به مرغ، تخم مرغ و همه کالاهای اساسی بدون هیچ مشکلی در حال برآورده شدن است و هیچ‌گونه گرانفروشی در این حوزه‌ها قابل قبول نیست و در صورت مشاهده این موضوع، گشت‌ها مراتب را برای برخورد قضایی به تعزیرات اعلام می‌دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *