سه شنبه , ۷ آذر ۱۴۰۲

۲۵۰ مؤلف در دلفان فعالیت دارند

امام‌جمعه نورآباد دلفان با بیان اینکه در حوزه نویسندگی و قلم ۲۵۰ مؤلف در دلفان فعالیت دارند، گفت: با توجه به اثرگذاری فضای مجازی می‌طلبد گروه‌های تولید محتوا با موضوع کتاب و کتابخوانی در بستر فضای مجازی راه‌اندازی شود.

نسیم دلفان – به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان دلفان که امروز، ۲۵ دی‎ماه در فرمانداری دلفان برگزار شد، حجت‌الاسلام محمدیوسف خانی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه نخبگان علمی، متعهد و مؤمن به سرعت در حال طی کردن مراتب علمی و کسب افتخار در سطح بین‌الملل است، اظهار کرد: در شهرستان دلفان همانند سایر نقاط ایران اسلامی نیز نخبگان علمی و فرهنگی زیادی وجود دارد.

وی افزود: در حوزه نویسندگی و قلم ۲۵۰ مؤلف در شهرستان دلفان فعالیت دارند و از این رو نباید به سادگی از کنار این ظرفیت‌های عظیم گذشت.

امام‌جمعه دلفان با اشاره به میزان اثرگذاری فضای مجازی، اضافه کرد: اداره کتابخانه‌های عمومی با راه‌اندازی گروه‌های تولید محتوا در فضای مجازی با موضوع کتاب و کتابخوانی، در راستای ترویج کتابخوانی حرکت کند.

وی گفت: همچنین ضرورت دارد سایر دستگاه‌های اجرایی و نهادها نیز در این خصوص با اداره کتابخانه‌های عمومی مشارکت داشته باشند.

اصغر قهرمانی، فرماندارشهرستان دلفان نیز با اشاره به برخی راهکارها برای ترغیب مردم به کتابخانه، اظهار کرد: ایجاد فضای دلپذیر و مطلوب در کتابخانه، وجود کتاب‌های مناسب نیاز نوجوانان و جوانان و استفاده از همه ظرفیت‌های مالی به منظور تأمین مخارج کتابخانه‌های عمومی می‌تواند در افزایش مراجعه به کتابخانه‌ها و به‌دنبال آن افزایش سرانه مطالعه در شهرستان تأثیرگزار باشد.

وی گفت: مسابقه «رهروان سردار سلیمانی» در راستای اشاعه و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در حال برگزاری است و این انتظار را داریم همشهریان دلفانی در این مسابقه مشارکت حداکثری داشته باشند.

لازم به ذکر است، راه‌اندازی گروه‌های تولید محتوا در فضای مجازی با موضوع کتاب و کتابخوانی، تسریع در تکمیل پروژه ساخت کتابخانه شماره دو شهرستان دلفان، شرکت کارکنان دستگاه‌های اجرایی در مسابقه کتابخوانی «رهروان سردار سلیمانی» و پرداخت بخشی از سهم نیم درصد از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *