دوشنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

۲۴ اردیبهشت بنام روز شهرستان دلفان نامگذاری شود

 

حجت الاسلام خانی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی دلفان در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت: به سبب رشادت ها و ایثار گری های رزمندگان دلفانی در عملیات غرورانگیز حاج عمران که پاسخ به عملیات‌های دفاع متحرک دشمن و رژیم بعث عراق بود بایستی این روز بزرگ را بنام دلفان نامگذاری گردد.

وی افزود: نبرد سنگین در عملیات حاج عمران به ویژه رشادت دلاورمردان دلفانی سبب شد رزمندان اسلام در جبهه های جنگ به خاطر همین عملیات ابتکار عمل را به دست گرفتند و سهم دلفان با تقدیم ۲۲ شهید از این عملیات غرورانگیز، سهم بسیار مهمی است به همین خاطر ۲۴ اردیبهشت توسط شورای فرهنگ عمومی بنام روز شهرستان دلفان نامگذاری میشود و روند رسمیت آن را درسطح شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال میکنیم.

حجت الاسلام خانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و حجمه های سنگین و عملیات جنگ روانی پیچیده رسانه ای دشمن علیه هویت ملی کشور، تقویت هویت ایرانی اسلامی را یکی از ضروریات کشور دانست و افزود : سیاست های فرهنگی ما باید در راستای تقویت هویت اسلامی و ایرانی باشد لذا هنرمندان با تولید محتوا های هنری ، عناصر فرهنگی و تبلیغی با عملیات تبینی و روشنگری واقعیات و ظرفیت های جهانی انقلاب بایستی نسبت به توطئه های دشمن به طور علمی و مؤثر مقابله نمایند.

قهرمانی فرماندار شهرستان دلفان نیز در این جلسه با بیان اینکه فراموشی ارزش‌ها و یاد و خاطره شهیدان به معنای تسلیم شدن است ، گفت: دستگاه‌های فرهنگی رسالت سنگینی را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به عهده دارند.

♦ به همین مناسبت و به پاسداشت تکریم شهدای عملیات حاج عمران و فکه که نقطه عطفی در تاریخ استان لرستان است ، فردا مراسم باشکوهی در مصلی نماز جمعه نورآباد برگزار می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *