شنبه , ۵ فروردین ۱۴۰۲

۱۴۰ واحد آموزشی در استان لرستان در دست ساخت است

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان با بیان اینکه در شش ماهه اول امسال ساخت ۱۷ مدرسه در استان تکمیل شده است، گفت: ۱۴۰ واحد آموزشی در استان لرستان در دست ساخت است.


نسیم دلفان _ به گزارش تسنیم ،یونس بهاروند صبح امروز در مراسم افتتاح مدرسه شهید حاج قاسم سلیمانی خرم‌آباد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و همه شهیدان انقلاب اسلامی، اظهار داشت: مدرسه ۹ کلاسه شهید حاج قاسم سلیمانی با مشارکت فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) در کوی امام رضا(ع) افتتاح شد.

وی افزود: سرانه آموزشی استان لرستان از جهت میانگین کشوری، دارای نرم متوسطی است گرچه این میانگین با استاندارد هدف‌گذاری شده فاصله زیادی دارد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان با بیان اینکه ۱۴۰ واحد آموزشی در دست اجرا داریم، عنوان کرد: در شش ماهه اول امسال هم ۱۷ مدرسه در قالب ۴۷ کلاس درس را تکمیل و در اختیار دانش آموزان قرار داده‌ایم که در صورت تامین و تزریق اعتبار قادر هستیم ۴۳ مدرسه دیگر را که دارای رشد ۸۰ درصدی اجرا هستند را ظرف ۲ ماه آینده به آموزش و پرورش تحویل دهیم.

وی با اشاره به کسب مقام نخست اداره کل نوسازی مدارس در جذب اعتبارات عمرانی سفر رئیس جمهور به استان لرستان در جشنواره شهید رجایی در میان دستگاه‌های اجرایی، به طرح شهید علی پناهی اشاره کرد و گفت: طرح شهید علی پناهی که از طرف سازمان نوسازی کشور مطرح و در دست پیگیری است ، در جهت ساماندهی مدارس کانکسی با بیش از ۱۰ دانش‌آموز می‌پردازد.
بهاروند گفت: در استان لرستان ۱۱۲ مدرسه کانکسی با ظرفیت بیش از ۱۰ دانش‌آموز را وجود دارد که امیدواریم تا شروع سال تحصیلی ۱۴۰۲، این مدارس نیز جمع‌آوری و مدارس مستحکم، ایمن و استاندارد جایگزین آنها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *