جمعه , ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

۱۲۰ میلیون مترمکعب آب شرب سالانه در لرستان مصرف می شود

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت:‌ ۱۳۰ میلیون متر مکعب آب شرب سالانه از طریق منابع چاه و چشمه در این استان تامین و مصرف می شود.

نسیم دلفان – یاسر اکبریان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: سرانه مصرف آب شرب برای هر فرد در حالت نورم و استاندارد ۱۳۰ تا۱۵۰ لیتر می باشد که این عدد در استان برای هر فرد بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ لیتر است.

وی با تاکید بر ضرورت صرفه جویی در منابع آبی استان تصریح کرد: منابع تامین آب شرب در تمامی شهرستان های استان، چشمه ها و چاه ها هستند اما در شهر خرم آباد آب شرب از طریق چشمه تامین می شود.

وی اظهار داشت: در اسفندماه پارسال ۱۱ میلیون متر مکعب آب در لرستان تولید و مصرف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل تنها پنج درصد افزایش مصرف داشتیم در حالی که پیش بینی ما افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی بود.

اکبریان با اشاره به بارندگی های روزهای اخیر و پیش رو عنوان کرد: با توجه به شدت بارندگی ها، تدابیری اندیشیده شده که مشکلی از نظر تامین آب شرب استان وجود نداشته باشد و خوشبختانه منابع در سطح پایداری قرار دارند.

وی در خصوص پدیده چهارساله خشکسالی حاکم بر کشور و استان و تاثیر بارندگی های اخیر بر افزایش منابع آبی تصریح کرد: بنا بر اعلام سازمان هواشناسی در برخی شهرها همچون بروجرد وضعیت منابع آب شرب مثبت شده و در برخی شهر ها همچون الیگودرز و ازنا همچنان منفی است.

بیش از ۶۱۰‌ هزار مشترک آب در لرستان وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *