دوشنبه , ۸ خرداد ۱۴۰۲

یک بام و دو هوای شورای هماهنگی بانک های لرستان در بی توجهی به مصوبات دولت و استانداری

آیا شورای هماهنگی بانک های استان مصوبه کاهش ساعت کاری و تعطیلی پنج شنبه ها را قبول ندارد؟

نسیم دلفان – در خصوص عدم توجه به کارکنان بانک ها می توان اعمال سلیقه در بی توجهی به مصوبات استانداری ها و دولت را به مراتب در کج سلیقگی شورای هماهنگی بانک های استان لرستان به مراتب دید.

متاسفانه این روزها بانک ها علیرغم همه خدمات مفید و مطلوب به کلیه اقشار جامعه همواره مورد هجمه و بی مهری های بی شمار قرار می گیرند و دیوار کوتاه تر از کارکنان بانک ها در هجمه و خم کردن قانون در عدم توجه به مطالبات این قشر خدمتگذار دیده نمی شود.

عدم توجه به مصوبات دولت و استانداری ها در تعطیلی ایام کرونا،آلودگی ها ،کمبود حامل های انرژی همچون برق و گاز و اعمال سلیقه و خم کردن قانون توسط رئیس شورای هماهنگی بانک های استان باعث نارضایتی شدید کارکنان بانک ها شدند.

در حالی در این ایام سخت زمستان با توجه به کمبود شدید حامل های انرژی با تعطیلی پنجشنبه های ادارات در استان شاهد صرف جویی در مصرف گاز و برق خواهیم بود این قانون بدون هیچ دلیل موجه ی در بانک های استان لرستان اجرا نمی شود.

این در حالیست مصوبات کاهش ساعت کاری تعطیلی ادارات و بانک ها در سایر استان ها همچون قم،کهکیلویه و بویر احمد، زنجان ، همدان، البرز و… اجرا می شود و قانون یک بام و دو هوای شورای هماهنگی بانک های استان جای تامل و سئوال فراوان دارد.

برخی کارکنان بانک با تماس با خبرنگاران ما خواستار رفع این کج سلیقگی ها در اجرای مصوبات دولت و استانداری ها شدند. برخی کارمندان بانک ها با اشاره به عدم اجرای قانون در بانک ها تصریح کردند: کارکنان بانک‌ها مانند تمام ادارات از مزایا و حقوق قانون خدمات کشوری برخوردار هستند ولی متاسفانه در تمام شرایط باید در محل کار حاضر حضور داشته و ادارات در کرونا، سرما، آلودگی هوا، ریزگردها بعضا تعطیل می‌شوند ولی کارکنان بانک‌ها باید در محل کار حاضر باشند. تمام ادارات دو روز در هفته تعطیل هستند.

چرا کارکنان بانک و خانواده‌هایشان در سختی‌ها تنها می‌مانند؟ حجم بالا و پر از استرس کار در شعب بانکی، جابجایی مبالغ هنگفت وجوه، صدور انواع و اقسام اسناد و مدارک بانکی بدون ذره‌ای خطا و اشتباه، کار بدون وقفه و تعطیلی‌ ناپذیر کارکنان بانک حتی در شرایط بحران از جمله دلایلی است که فرسایش جسمی و روحی کارمندان بانک را نشانه گرفته است اما متأسفانه آنچه امروز از نظرها دور مانده و توجهی به آن نشده، دشواری کار کارمندان بانک‌هاست.

بانک‌ها جزو مشاغل سخت و از فرسایشی‌ترین کارهای اداری هستند و کارکنان بانک‌ها در معرض انواع فشار و استرس در محیط کاری هستند. لذا با توجه به وجود درگاه‌های مختلف و امکانات امروزی جهت برخورداری مشتریان، خواهشمند است بازنگری جهت قرار گرفتن بانکها در تعطیلی روزهای پنجشنبه صورت گیرد.

نگارنده: رضا میرزایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *