چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

یکی از مطالبات مردم تقویت فرهنگ عفاف و حجاب است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان گفت : یکی از مطالبات امروز مردم برخورد با بی‌بندوباری و تقویت فرهنگ عفاف و حجاب است که نباید نسبت به این مطالبات بی‌تفاوت بود.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ،حجت‌الاسلام والمسلمین یونس مهدوی‌نیا امروز در دیدار با فرماندار خرم‌آباد با بیان اینکه نباید نسبت به مطالبات مردم در تقویت فرهنگ عفاف و حجاب به خصوص در ادارات بی‌تفاوت بود، اظهار داشت: بی‌تفاوتی نسبت به مطالبات مردم و عفاف و حجاب زیبنده جامعه اسلامی نیست.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر تضمین کننده حیات طیبه نظام اسلامی خواهد بود، عنوان کرد: خداوند در سوره حج آیه ۴۱ می‌فرماید یکی از پایه‌های امر به معروف و نهی از منکر، قدرت است و برای کسانی که به قدرت رسیدند اقامه نماز، پرداخت زکات و امر به معروف و نهی از منکر اهمیت داده‌اند، وعده یاری داده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه یکی از مطالبات امروز مردم برخورد با بی‌بندوباری و تقویت فرهنگ عفاف و حجاب است که نباید نسبت به این مطالبات بی‌تفاوت بود، افزود: مقام معظم رهبری مدظله العالی می‌فرمایند “نظام اسلامی باید پشتیبان آمربه معروف و ناهی از منکر باشد”.

ترویج امر به معروف و نهی از منکر ضامن احیای ارزش‌ها است

محمد باقر احمدی چگنی، فرماندار خرم‌آباد نیز با بیان اینکه نهادینه‌سازی امر به معروف و نهی از منکر بستر ترویج ارزش‌ها است، اظهار داشت: ترویج امر به معروف و نهی از منکر ضامن احیای ارزش‌ها است.

وی فریضه‌های واجب امر به معروف و نهی از منکر صرفا در عفاف و حجاب خلاصه نمی‌شود، افزود: مقابله با فساد اداری و مالی، اختلاس و احتکار از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است.

احمدی چگنی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، عنوان کرد: تمامی بداخلاقی‌هایی که در جامعه ما اتفاق می‌افتد به خاطر ترک این دو واجب بزرگ است.

فرماندار خرم‌آباد ادامه داد: بی‌تفاوتی ضربه مهلکی بر پیکره جامعه است و نباید نسبت به موضوعات پیرامونی بی‌تفاوت باشیم.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم جامعه‌ای سالم و صالح داشته باشیم باید نسبت به اجرای امربه معروف و نهی از منکر اهتمام ویژه داشته باشیم.
احمدی چگنی تصریح کرد: همکاری دستگاه‌های اجرایی با ستاد امر به معروف و نهی از منکر بستر احیای ارزش‌ها در جامعه است.

فرماندار خرم‌آباد در این جلسه برای همکاری با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان قول مساعد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *