یکشنبه , ۲۴ تیر ۱۴۰۳

یکی از مطالبات فرهنگی مردم نورآباد محقق می شود/ساخت کتابخانه دوم کلید خورد

احمد نظری : زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع برای ساخت کتابخانه دوم شهر نورآباد اختصاص یافت…


نسیـــم دلفــان – شهرستان دلفان از جمله شهرستانهای پر جمعیت استان لرستان است که با توجه به جمعیت ۱۵۰۰۰۰ نفری آن از سرانه فضای کتابخانه عمومی بسیار پایینی برخوردار است.

با نگرش به جمعیت فعلی دلفان حداقل بایستی ۲۲۰۵ متر مربع فضای کتابخانه ای در این منطقه وجود داشته باشد که متاسفانه دلفان حتی یک سوم این فضا را هم در اختیار ندارد.

در شهرستان دلفان چهار کتابخانه عمومی وجود دارد که از این تعداد دو کتابخانه شهری در نورآباد و هفت چشمه و دو کتابخانه روستایی در ایرانشاهی و شهرک امام (ره) واقع شده است.

با توجه به جمعیت شهری نورآباد مرکز شهرستان دلفان حداقل سه کتابخانه عمومی در این شهر بایستی وجود می داشت که در کمال تاسف و ناباوری می بینیم یک کتابخانه بیشتر وجود ندارد لذا پایین بودن سرانه فضای کتابخانه در مرکز این شهرستان بیش از سایر بخش ها می باشد.

سالهاست که مسئولین شهرستان در الفاظ کلامی دم از پیگیری ساخت کتابخانه شماره ۲ این شهرستان می زنند اما در عمل هیچ اقدام مثبتی که منجر به تاسیس این مرکز علمی و فرهنگی شود صورت نگرفته است.

اما امروز مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان خبری را به نسیم دلفان اعلام کرد که روزنه ای از امید را در دلهای جوانان مشتاق مطالعه در این شهر منور ساخت.

احمد نظری در گفتگو با خبرنگار ما گفت : با پیگیری های مسرانه امروز توانستیم زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع را برای ساخت کتابخانه دوم شهر نورآباد نهایی کنیم.

وی افزود : اختصاص این زمین با همکاری اعضاء محترم شورای شهر نورآباد مصوب شده و در واقع مانع اصلی ایجاد کتابخانه مرتفع شده است.

این مسئول تصریح نمود ، جا دارد صمیمانه از حسن نیت و همکاری شهردار پرتلاش نورآباد مهندس میرزاییان تقدیر نمایم و این نوید را بدهم که به پشتوانه ایشان و همچنین فرماندار دلسوز شهرستان و نیز اعضاء شورای شهر به زودی ساخت این کتابخانه آغاز خواهد شد.

نظری با اشاره به اینکه کتابخانه مورد نظر در ۲ یا ۳ طبقه و ایجاد فضای مناسب معماری مدرن ساخته خواهد شد خاطر نشان کرد ، جای امیدواری دارد که با تامین منابع مالی مورد نیاز تا پایان امسال بتوانیم آن را به بهره برداری برسانیم.

وی گفت : این زمین در منطقه خرم مسکن واقع می باشد.

شایان ذکر است ، برابر قانون و طبق مصوبه هئیت دولت در سال ۸۳ نیم درصد از بودجه شهرداری ها به امور کتابخانه های هر منطقه اختصاص دارد لذا شهرداری می تواند با تخصیص این اعتبار کمک شایانی را به ساخت این کتابخانه بنماید.

۲ نظر

  1. حکایت فراوان است پی ها را اندیشه ای لازم است

    بمیرم برات نورآباد ، توی اصفهان کتابخونه هاش پوکیدن از بی آدمی مسولای کتابخانه رانی میدن واسه درس خوندن
    در حالی که هم نوعام تو شهرم جا ندارن درس بخونن
    یعنی آدم مو سرخودشو از ریشه در بیاره بازم آروم نمیگیره

  2. با سلام . دلتونو خوش نکنید این طرح میره برا ده سال دیگه . منظورشون افتتاح کتابخانه دوم در ده سال آینده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *