یارانه مرداد ماه پس از ۵ روز تاخیر واریز شد/وزیر اقتصاد گفت: شبی که یارانه به حساب مردم واریز می شود شب عزای دولت است+کاریکاتور

از اردیبهشت ماه امسال تاخیرهای چند روزه دولت و شوک های عصبی بر قشر نیازمند جامعه آغاز شد…


نسیـــم دلفـان – مسئولین دولتی بارها و بارها از بی اثر بودن یارانه ها در جامعه و مشکل ساز بودن آن برای دولت صحبت به میان آورده اند.

این در حالی است که چندین بار افزایش قیمت آرد و نان ، مایحتاج اولیه زندگی ، حامل های انرژی و نهایتأ تک نرخی شدن بنزین و گران شدن کرایه ها بدجوری وضعیت معیشت طبقات متوسط و پایین جامعه را تحت شعاع قرار داده و در مقابل حتی ریالی هم به یارانه مردم اضافه نشده است.

این صحبت های مسئولین و اینکه یارانه برخی اقشار باید قطع شود از یک طرف و تاخیرهای گاه و بی گاه در پرداخت یارانه ها از سوی دیگر چند ماهی است اعصاب اقشار نیازمند جامعه را به هم ریخته و مردم را با سردرگمی مواجه کرده است.

تاخیرهای چند روزه از اردیبهشت ماه امسال آغاز شده و تاکنون ادامه داشته است تا جایی که مردم یارانه مردادماه خود را با ۵ روز تاخیر در ساعات آغازین بیست و هفتم می توانند برداشت نمایند.

باید به این واقعیت تلخ اذعان کرد که وضعیت اقتصادی و معیشتی برخی خانواده ها به گونه است که اگر همین یارانه را نیز از سفره آنان برچینند هیچ امیدی برای گذران زندگی ندارند.

تاخیرهای پیاپی دولت در واریز یارانه علاوه بر استرسی که به مردم وارد می کند سبب شده برنامه زندگی برخی خانواده ها با چالش روبرو گردد زیرا این افراد بخشی از امورات زندگی شان از جمله اقساط بانکی و فروشگاه ها را با همین یارانه تنظیم کرده اند.

این در حالی است که دولت در بودجه سال جاری ۴۸ هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای هدفمندی یارانه ها را برای پرداخت وجه نقد در نظر گرفته است.

تاخیرهای مداوم در واریز یارانه، هر ماه در حال تکرار شدن است که طبق گفته روح الله بیگی عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی، در صورت تکرار این رویه ، وزیر اقتصاد به مجلس فرا خوانده می شود.

وزیر اقتصاد در جلسه ای که به مناسبت روز خبرنگار بر پا شده بود در جمع خبرنگاران اعلام کرد شبی که یارانه به حساب مردم واریز می شود شب عزای دولت است…

شایان ذکر است، یارانه مردادماه برابر همان مقدار معین گذشته ، ساعت ۲۴ روز دوشنبه یعنی پایان وقت بیست و ششم مرداد ماه به حساب سرپرستان خانوارها واریز شد که از ساعات اولیه روز بیست و هفتم قابل برداشت است.


مطالب مرتبط:

» صحبت های جالب نماینده مجلس درباره تاخیر در پرداخت یارانه / سود میلیاردی روزانه‌ از این تأخیرها

» آیا اموات هم یارانه می گیرند؟؟؟/ یارانه یک میلیون نفر حذف شد

» گزارشی از بازار حذف یا پرداخت یارانه ها در دولت یازدهم / خوف و رجاء دولت یازدهم در پرداخت یارانه نقدی

» نمایندگانی که یارانه می گیرند

» یارانه نقدی چه کسانی ۲ برابر میشود؟

یک نظر

  1. باید گفت:آقای وزیر اقتصاد مصیبت عضما ،یعنی اختلاس، ارتشاء، ۱۰برابر شدن قیمت بنزین و یارانه همان مبلغ ۵سال پیش،چند برابر شده قیمت حامل های انرژی و یارانه همان مبلغ قبلی، چنیدن برابر شدن قیمت نان و …، حذف یک ماه یارانه از حساب مردم در دولت قبل به بهانه ی بار ترافیکی عابر بانک ها ،آزاد شدن پول های بلوکه شده و سهیم نبودن مردم از آن و هزاران مورد دیگر که برای ما که از پایین رصد می کنیم و می بینیم این ها مصیبت عضماهستند نه پولی که حق مردم است و با هزاران منت به آنها می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.