یادداشت / واکنش‌ به بودجه ۱۴۰۰ و اجحاف در حق مردم مظلوم دلفان

🤐در سایه‌ی سکوت معنی‌دار برخی رسانه‌های اجاره‌ای

نسیم دلفان – واکنش‌ها به بودجه ۱۴۰۰ و #اجحاف در حق مردم مظلوم دلفان ادامه دارد.

🔻علی‌محمد نظری ؛ عضو هیات امنای قرارگاه جهادی شهید سلیمانی دلفان با ارسال نامه‌ای سرگشاده به همرزم خود در دوران دفاع مقدس و رییس مجلس شورای اسلامی نوشت:

✍ بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر قالیباف

با عرض سلام و آرزوی موفقیت روز افزون برای جنابعالی و کلیه خدمتگزاران صادق نظام‌ جمهوری اسلامی ایران

عریضه مد نظر یک دادنامه است، دادنامه فریاد مظلومیت و محرومیت شهرستانی که علی رغم برخوردار بودن از تمام ویژگی‌های لازم برای تبدیل شدن به یک منطقه توسعه یافته ؛ با مردمانی صادق و صمیمی و بسیار پرتلاش ، هنوز با #فقر و #محرومیت دست و پنجه نرم می‌کند و متاسفانه در تعیین شاخص شهرهای محروم جز پنج شهرستان محروم کشور است.!

جناب آقایی قالیباف ، عمق محرومیت این شهرستان بیش از آنچه می باشد که تصور گردد، شهرستانی با جمعیت یکصد و هفتاد هزار نفر و ۴۴۰ روستا ، نه در گوشه‌ای دور افتاده ای از کشور بلکه در مرکز و در قلب استان لرستان مورد بی توجهی و بی مهری و کم لطفی برنامه‌ریزان بودجه ای به ویژه دست اندرکاران بودجه استان قرار گرفته است!.

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی حضرتعالی خود سال ۹۷ در قالب‌ گروه‌های جهادی بی نام نشان به دور از هیاهوهای سیاسی به مدت یک هفته در مناطقی از این شهرستان حضور داشتید و از نزدیک با عمق محرومیت ها آشنا هستید، از تجمع و حضور زنان جویای کار در مرکز شهرستان تا کپرنشینی روستاییان در مناطق مختلف آن با خبرید که موجب اندوه فراوان شما گردید.

گرچه همزمان با ابلاغ تنظیم بودجه سالانه کشور ، بدلیل سابقه بد تیم بودجه‌ریز استان این عدم توجه به مناطق محروم و مطالب مهم دیگری را گوشزد نمودیم و در جراید شهرستان هم منتشر گردید .

  اما متاسفانه مسئولین مربوطه در یک اجحاف بزرگ بار دیگر نسبت به تخصیص بودجه های جاری این شهرستان برای سال ۱۴۰۰ کم لطفی و‌ #مظلوم‌کشی نمودند و نه تنها عدالت اجتماعی که بزرگترین دست آورد نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد را نادیده گرفتند بلکه بودجه تنها طرح ملی (آزادراه شمال جنوب که از دلفان خواهد گذشت) را هم‌ بعنوان بودجه اختصاصی شهرستان لحاظ نموده تا در گزارشات مورد بازخواست قرار نگیرند! و این خود نشان از #تعمدی بودن موضوع می باشد.!

لذا از حضرتعالی استدعا داریم ، دستور فرمایید ضمن بازنگری بودجه جاری سال ۱۴۰۰ استان لرستان و تقویت شاخص های شهرستان محروم دلفان، تاکید فرمایید ، دیوان محاسبات کشور نسبت به بررسی عملکرد تیم برنامه و بودجه استان و چگونگی هزینه های آن در سنوات گذشته بصورت جدی ورود نمایند و به مسائل و مشکلاتی که در آن حوزه وجود دارد رسیدگی و با متخلفین امر برخورد گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.