چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۴۰۳

یادداشت قابل تأمل یک فعال سیاسی اجتماعی درباره تعیین هیات اجرایی انتخابات دلفان

 

مدیر مسول محترم و دلسوز رسانه نسیم دلفان
سلام علیکم ، چنانچه شاهد بودیم و بودید در جریان تشکیل هیات های اجرایی انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی ، هیات اجرایی مرکز شهرستان در قیاس با سایر شهرستانها همسطح ، با تأخیر قابل توجهی مواجه گردید که برای ناظران مردمی و دنبال کنندگان امر انتخابات قابل تعمق بود.

در ادوار گذشته به دلیل هماهنگ نبودن مجریان اتتخابات و هیات های نظارت بعضأ این چالش ها تا حدودی طبیعی بنظر میرسید. اما در این دوره که مجریان و ناظرین به لحاظ ماهیت حاکم بر نظام اجرایی کشور بنا به تعریفی همسو می باشند و طبیعأ باید شاهد کمترین چالش و فوت وقت در انتخاب هیات های اجرایی شهرستان می بودیم اما آنچه اتفاق افتاد بیشتر از ادوار گذشته با حذف تعدیل انتخاب هیات اجرایی شهرستان تا دقیقه نود سی نفر معتمد مورد موافقت رییس هیات نظارت شهرستان قرار نگرفت.

در شرایطی که تجارب انتخابات های قبل و وجود معتمدین صاحب صلاحیت و بی طرف میتوانست به لحاظ هماهنگی ماهوی مجریان و ناظرین هیات اجرایی شهرستان را در سایه آرامش در کوتاهترین زمان تشکیل دهند تا از حاشیه های بوجود آمده پرهیز گردد.

بنظر میرسد مردم فهیم حامی انقلاب و دست آوردهای آن نباید تا این اندازه مورد بی مهری تعیین کنندگان امر انتخابات قرار گردند که تعیین هیات اجرایی در شهرستان مستلزم دخالت مدیریت استان گردد ، صرف نظر از ترکیب اعضا انتخاب شده امیدواریم حوزه انتخابیه سلسله و دلفان شاهد انتخاباتی با کمترین حاشیه های جانبدارانه مجریان انتخابات مجلس این دوره باشد.

✍️ با تشکر محمد کرمی


 

» اعتراضات گسترده مردم و کاندیداهای دلفان به لیست هیات های اجرایی (اینجا / کلیک نمایید)

» خبرها و گزارش های “بخش سیاسی” نسیم دلفان را مطالعه کنید (اینجا / کلیک نمایید)

» سایر یادداشت های ارسالی را مطالعه کنید (اینجا / کلیک نمایید)

» سایر پیام های شهروندان را مطالعه کنید (اینجا / کلیک نمایید)

Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *