شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

یادداشت قابل تأمل یک شهروند! / شهرداری نورآباد و شورای شهر پاسخ دهند

پیام قابل تأمل یک شهروند:

✍️مدیر محترم پایگاه خبری نسیم دلفان حسب یک وظیفه شرعی لازم است به اطلاع برسانم همانگونه که استحضار دارید محل فعلی بهشت زهرا شهر نورآباد قبل و بعد از انقلاب توسط مالکان اصلی به عنوان وقف عام برای محل گورستان شهر و مایتعلق بها غسالخانه فضای سبز در طی مراحلی بدون دریافت وجه یا معوض وقف عام و تحویل متولی آرامستان شهرداری نورآباد شده است.

متوجه شده‌ایم شهرداری در قسمتهای از آن مبادرت به فروش جای قبر به افراد متمول نموده و بابت هر قبر بیش از میلیون تومان دریافت نموده است و ادعا نموده اند این منطقه با مالکان تفکیک شده که این موضوع کذب محض است شهرداری در حاشیه غربی بهشت زهرا محدوده میدان رضوان و خیابانی که به طرف بهارستان و جاده ظفرآباد امتداد می یابد.

حدودا ۸۰۰۰ متر خالص مسکونی و تجاری با مالکان دمایزه نورعلی مرکزی توافق نموده و شهرداری بیست در صد سهم خالص خود را از این قطعات دریافت نموده و هیچ زمین معوض و یا مبلغی به مالکان در ازای زمین بهشت زهرا شرق غرب جنوب و شمال و فضای درخت کاری شده به صاحبان زمین نداده است.

صاحبان این اراضی با رضایت خاطر و فی سبیل الله برای آرامستان شهر وقف نموده اند ، لذا خرید و فروش محل قبر از این محدوده به اشخاص حقیقی چه شرعی و چه قانونی صحیح نیست.

حسب ماده ۸۸ قانون مدنی : خرید و فروش املاک وقفی در حالت عادی از نظر قانون ممنوع است. همچنین هرگونه خرید و فروش املاک وقفی بدون مجوز قانونی ممکن است به عنوان جرم فروش مال غیر یا کلاهبرداری مورد پیگرد کیفری قرار گیرد.

البته در صورت وجود برخی از شرایط استثنایی خرید و فروش املاک وقفی امکان دارد، لیکن می بایست به موجب حکم و با نظارت دادگاه صورت گیرد.که هیچ استثنایی شامل بهشت زهرا نورآباد نمی شود.

لازم است دادستان محترم و امام جمعه محبوب ، شهرداری را از این اقدام غیر قانونی و شرعی منع نمایند و اگر شهرداری برای مسئولین قصد تشکیک داشتند مالکان را جهت تنویر افکار عمومی و مقامات قضایی و فقهی فراخوانی نمایند شایان ذکر است هنوز قرارداد محل احداث اسکلت حسینه واقع در شرق آرامستان و اراضی جنوب آن نیز هیچگونه ارتباطی با کل فضای وقف شده آرامستان و درخت‌های کاشته شمال و غرب آرامستان ندارد و ۱۰۰ درصد این فضا وقف عام است و شهرداری صلاحیت فروش آن را به عنوان قبر به مردم اعم از غنی و فقیر ندارد ، فقط باید پول آهک یا سیمان قالبی اگر خدمات دهی کند دریافت نماید که حدودا چهارصدهزار تومان می باشد نه بیشتر

در صورت لزوم و اراده دادستانی محترم یا دفتر امام جمعه ، از مالکان از جمله حقیر بعنوان نگارنده این یادداشت و مطلع از موضوع دعوت شود / باسپاس


» سایر پیام های شهروندان را مطالعه کنید (اینجا / کلیک نمایید)


Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *