یادداشت سیاسی / پاسخی به اقدام مرموزانه و ناشیانه سفیران روسیه و انگلستان در ایران

دیدار توهمی دو سفیر روس و انگلیس

در خبرها آمد که سفیران روسیه و انگلیس در محل دیدار روزولت، چرچیل و استالین که در سال ۱۳۲۰ معروف به (کفرانس تهران بدون اطلاع دولت مرکزی ایران برگزار گردید) عکس یادگاری گرفتند و صندلی آمریکا را هم خالی گذاشتند.!

جدای از اینکه نیت این دو سفیر چه بوده؟ و چه پیامی را می خواستند مخابره نمایند؟ که حتما مسئولین وزارت خارجه در این زمینه آنان را باز خواست خواهند نمود. توجه سفیران توهمی را به نکاتی چند جلب می نمائیم .

🔸نمی دانیم سفیران مربوطه چقدر با تاریخ کشور ما آشنا هستند و حوادث قبل و بعد از انقلاب ما را مد نظر دارند؟ گرچه بدلیل اتخاذ سیاست بی طرفی ؛ ضعف دولت مرکزی ایران در آن مقطع محسوس است و همین امر موجب شده که گویا آقایان سفیر دچار توهم خود بزرگ بینی شده اند. اما حتما شرایط امروز ایران و نقش آن را در عرصه بین المللی حداقل در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا بخوبی میدانند.

دولت فخیمه انگلیس هنوز ننگ اسارات کماندوهای خود در خلیج فارس را بر پیشانی دارد و خوب میدانند آن حادثه یک اتفاق ساده نبود بلکه زهر چشمی بود از فرزندان همیشه بیدار ایران که نصیبتان گردید، و تکرار آن حادثه برای سربازان متجاوز آمریکا و اسارات خفت بار آنها نشان داد که آنگونه اتفاقات برای هرکسی که چشم ناپاک به این سرزمین دوخته باشد به مراتب شدیدتر و کوبنده تر از پیش خواهد بود.

اما سفیر کبیر روسیه گوبا فراموش کرده که همت ایران در هدایت و مدیریت حوادث سالهای اخیر منطقه و پیروزی های خیره کننده (که دولت های متبوع آقایان بهتر از هرکسی در جریان آن هستند) موجب شد تا دولت ایشان با پیوستن به محور مقاومت آبروی از دست رفته خود پس از فرو پاشی شوروی را کمی بازسازی کند . و اگر توانست در سالهای اخیر اندک آبروی کسب کند از هم پیمانی با ایران سرافراز است.

🔸سفیران یاد شده بهتر از هرکسی میدانند نه جهان در آن شرابط سخت جنگ جهانی قرار دارد و نه آمریکا و انگلیس و روسبه در هیبت آن دوران ، و نیز خوب میدانند ایران هم در شرایط دست و پا بسته گذشته تاریخی نیست. پس قبل از اینکه این حماقت تبدیل به یک سوژه خبری گردد ضمن توضیح این رفتار متکبرانه از ملت بزرگ ایران پوزش بطلبند.

🔸گرچه این نمایش مضحک یک فرصت طلبی ناشیانه محسوب می گردد اما دستگاه دیپلماسی کشور ما حتما به راحتی از کنار این قضیه نخواهد گذشت ، اولین اقدام وزارت خارجه می تواند درخواست پرداخت غرامت های جنگ جهانی دوم و خسارت‌های وارده بر ایران پس از آن جلسه ظالمانه باشد، این بی ادبی و توهم و خود بزرگ بینی کاذایی باید از ذهن آنها حداقل در برابر ایران سرافراز زدوده شود. اینکه همه شما و چند کشور دیگر در برجام (۱+۵) در یک کفه ترازو هستید و ایران اسلامی به تنهایی در یک کفه دیگر پیش چشم جهانیان است بی خودی و با تمسک به گذشته نمی توانید چهره مخدوش خود را بزک کنید. و اگر پیشینه تاریخی ملاک شما باشد ، با افتخار می گوئیم که سابقه تاریخی و فرهنگی کشور ما از همه شما برجسته تراست و از هر لحاظ سرتر هستیم.

علی محمد نظری

یک نظر

 1. انگلیس خبیث وایضا روسیه تزاری،بدهکاری تاریخی انباشته ای به ایران دارند،هولوکاست واقعی درایران،به دست انگلیس خبیث واقع شده ودین آن بر عهده این روباه مکار است که تاکنون جبران نشده است.
  کشتار ۹۰۰۰۰۰۰نفر از مردم ایران ؛بدهی تاریخی تجاوز ناجواننردانه روباه پیر به ایران است.
  ددولت مردان، درمطالبه این بدهی عظیم کوتاهی نکنند.
  خون مجاهدان بزرگی چون شیخ شهید شیخ فضل الله نوری ،ازمطالبات ماست.
  غارت سرمایه ملی مردم ایران (نفت)درسالهای متمادی، دیگر پیشینه مجرمانه این مکار آلوده دست است.
  سفیر روسیه می داند که روسیاهی تاریخیآنها، درپیشگاه ملت ایران کمتر از روباه پیرنیست.
  پس توصیه می شود از توهم گذشته عبور کنند وایران عزیز ومصمم امروز رامجبور به روکم کنی نکنند که به زیانشان تمام خواهد شد.
  حائز اهمیت است که سلطنت طلبان وخیانتکاران رسانه ای وسیاسی لندن نشین، به این اهانت چه واکنشی خواهند داشت.
  بلاشک باز هم،ننگ سرسپردگی رابر می گزینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.