یکشنبه , ۳۱ تیر ۱۴۰۳
آخرین خبرها

یادداشت سیاسی به قلم حسین وَشَنی

 

✍️بنام خداوند اندیشه و خرد
انتخابات عالی‌ترین جلوه نمایش شعور آدمی در رقم خوردن سرنوشت اوست، اما متاسفانه در انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه سلسله و دلفان شاهد هستیم که تا این لحظه اخلاق و تقوامداری بزرگترین بازنده میدان انتخابات بوده است، چرا که اکثر نامزدهای مطرح به جای ارائه برنامه و راهکار برای برون رفت از وضعیت کنونی منطقه، مشغول تخریب، تهمت‌زنی، تحقیر و سرکوب یکدیگرند.

دلفان و سلسله در آتش محرومیت‌ها می‌سوزند، آه مادران رنجور کار دلِ هر انسان دردمندی را می‌آزارد، جوانان ما از وعده‌های پوچ و کاذب به ستوه آمده‌اند، خیل عظیم بیکاران شهرهایمان، دور از خانواده برای کارگری ساده و فصلی، راهی بنادر جنوبی و پایتخت کشور می‌شوند، بیمارانی از ما بدلیل نبود امکانات پزشکی در جاده‌ها بر اثر تصادفات کشته می‌شوند، بخش بزرگی از ساکنان روستاهای این سرزمینِ حاصلخیز، پرآب و دارای منابع انسانی عظیم، در کمال ناباوری هنوز به سبک انسان‌های اولیه در کوخ‌های خشت و گِلی زندگی میکنند.

ای مردم عزیز! آیا امت شهیدپرور و انقلابی سلسله و دلفان شایسته چنین سرنوشتی هستند؟ نظام اسلامی که همه توان و همت خود را صرف محرومیت‌زدایی از مناطق محروم نموده است، پس مشکل چیست که سقف رویای جوانان این دو شهرستان هنوز دریافت وامی ۲۰ میلیون تومانی می‌باشد؟ چرا برخی از وزرا و مدیران ارشد کشوری هنگام سفر به منطقه ما علت عدم جذب اعتباراتِ تخصیصی از مرکز کشور به این دیار محروم را ناتوانی مدیران اجرایی و تقنینی می‌دانند؟ همگان باید بیدار باشیم که فردا دوباره روز حسرت نشود، چرا که برخی از مدعیان سینه‌چاک امروز، تا دیروز و در ادوار گذشته مجلس، قدرت در قبضه و اختیارشان بوده است و امتحان خود را در دوره‌های مکرر پس داده‌اند و جزء ناکارآمدی، یاس، پرداختن به عزل و نصب سریداران مدارس و مدیران اجرایی، دخالت در امور سایر قوا، انجام کارهای جزئیِ فردی و شخصی، فربه کردن صاحبان ثروت و قدرت و وامداری به مطالبات مسئولین ستادهای انتخاباتی خود، دستاورد دیگری نداشته‌اند‌. آری ! امروز دیگر زمان خطا کردن و اعتماد به ورشکستگان سیاسی‌ گذشته نیست که فقر و محرومیت را به سرنوشت این سرزمین گره زده‌اند، آنان اگر توانی یا برنامه‌ای داشتند، باید در گذشته انجام میدادند و امروز بجای بدهکار بودن و پاسخگو بودن به مردم، ژست طلبکاری و منجی بودن به خود نمی‌گرفتند. این حوزه انتخابیه مردی میخواهد که شایسته دفاع از حقوق مردم در خانه ملت، آشنا به چارچوب قوانین عادی و اساسی کشور و ساختار حاکمیت و حکومت باشد و بتواند مدرس‌وار از حقوق ملت محروم دلفان و سلسله دفاع کند و فریادگر صداهای خفته در گلوی مردمِ سرزمین محرومیت‌ها باشد، چراکه اراده نظام و دولت اسلامی رفع غبار محرومیت از مناطق محروم است.

مردم عزیز ! ما دنبال مصادره اندیشه‌ کسی نیستیم، اما قسم به خدایی که جانها در دست اوست، اعتماد به امتحان‌پس‌داده‌ها و کسانی که سالها سرنوشت سرزمین مادریمان در دست‌شان بود، چیزی جز حسرتی جانکاه و سرنوشتی غم‌انگیز برای ما نخواهد داشت.

همه با هم، دست در دست هم، به قصد تقرب به پروردگار عالمیان (نه منافع دنیوی) برای یکبار هم که شده به فردی تحصیلکرده، دردآشنا، سخنور، مردمی، متواضع، خودساخته، متفکر و اندیشمند، مورد قبول آحاد جامعه و توده‌های محروم، غیروامدار و پاکدست را با حضور قدرتمند در پای صندوق‌های رای جهت یک نه بزرگ به تکرار اندوهبار گذشته بگوئیم، چرا که با انتخاب فردیِ غیرجناحی که فقط وامدار ملت شریف، آمارمان‌های رهبری فرزانه، اهداف عالیه نظام اسلامی و ارزش‌های خون مطهر شهدا باشد، امید می‌رود که گامی محکم در جهت رفع محرومیت‌ها و استیفای حقوق ۴۵ ساله مردمان شریف سلسله و دلفان برداشته شود.

همه می‌دانیم که دوران وعده‌های کذب، مظلوم‌نمایی‌هایِ فریبنده، منجی بودن‌های بی‌اساس، موج‌آفرینی‌های هیجانی و سوء استفاده از اندیشه پاک و آراء ارزشمند مردمان شریف این حوزه انتخابیه دیگر گذشته است.

روز ۱۱ اسفند موعد نه بزرگ به گذشته است، فصل بهارِ تغییر سرنوشت می‌باشد، امروز باید حرف اول و آخر را برنامه‌محوری بزند، اگر ما مردم صرفا بخاطر رضایت الهی (نه رسیدن به منافع پست دنیوی) و تغییر عمومی سرنوشت مردم حوزه انتخابیه، تلاش و روشنگری نمائیم، نتایج و ثمرات پرفروغ آن را در ۴ سال آینده به خوبی خواهیم دید و پی خواهیم برد که خون تهرانی‌های عزیز مرکز نشین و هموطنان بزرگوار اصفهانی، تبریزی، اراکی و … از ما رنگین‌تر نبوده است که از خدمات نظام، امکانات حاکمیتی و پروژه‌های دولتی بیشترین بهره‌ها را برده‌اند، بلکه ما کمتر نماینده‌ای در قامت بهارستان داشته‌ایم که بتواند، خدمات و امکانات انقلاب اسلامی را به سمت دیار محرومیت‌ها گسیل دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *